Karabiga

  • Çanakkale / Biga

Karabiga

Çanakkale'nin Biga ilçesine bağlı olan Karabiga, antik çağlardan beri varlığını korumaktadır.

Doğal güzellikleri içinde barındırmakla birlikte, bir belde iken 1910 yılında belediye özelliğini almıştır.

Biga'ya 20 kilometre uzaklıkta olan Karabiga, yat turizmine yolcu taşımacılığına ve bunun yanı sıra deniz balık üreme alanı açısından oldukça uygundur.

Yaz turizminde tatilcilerin tercihleri arasında olan Çanakkale'nin en güzel noktasıdır ve ekonomisi balıkçılık, hayvancılık ve çiftçiliğe dayanmaktadır. Çanakkale'nin denizinin ve güneşinin tadını çıkartırken bu antik yerleşim alanına gidip gezdiğinizde canlı bir kitap okuduğunuzu hissedeceksiniz.

6 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
6
Heba oluyor
4

-

Benim annem o koylu ve akrabağlarim orda yaşiyor. Halkı kabadır ve gezilip görrülecek hiçbir yeri yoktur. Olan yerlerde bakimsizliktan çürümek üzere. Çok yazik öyle bir yerin heba olması

6
Tatil için ideal
9

-

Sessiz olsun, denize yakın olsun diyorsanız Karabiga tam bizlere göre. Tatil yapmak için ideal ve yakın bir yer.

6
Tatlı bir yer
9

-

Son iki senedir uğradığım tatlı bir yer. Ailemle Priapos Taş Bahçe Otel'de kaldım. Sahil şeridi dar olsa da mavi bayraklı plaja sahip nadir yerlerden biri. Sakin, kafa dinlemeye yönelik hoş bir ortamı var. Nezaket, hoşgörü konusunda sıkıntı yaşamadım aksine birçok insanın cana yakın olması, İstanbul'dan kaçıp tekrar gelmek üzere iz bıraktı.

6
Kötü bir yer
2

-

Arkadaşlar Karabiga dediğiniz yer Türkiye'de en kötü diyebileceğim yerlerden sadece biri. Saygı diye bir şey yok. İnsanlarda da terbiyesizlik had safada. Yabancı gördü mü etmedikleri kötülük kalmaz. Pis bir yer. Aynı zamanda arkadaşlar gidecek ya da gitmek isteyenler varsa günübirlik geziler düzenlesin. Sadece doğal güzelliklerini görüp bırakın tadında. Lanet olsun geldiğim gördüğüm güne berbat bir yer.

6
Kalite düşük
2

-

Sahil şeridi çok dar. Sahilde oturacak ve gezecek alan az. Kalite düşük. Denizi pis ve dalgalı. Biga'dan yakın olduğu söylense de yol git git bitmiyor. Balıkçılar yabancı olduğunuzu anladığında fiyatı katlıyor. Marmara'nın en köhne denizi diyebilirim. İlçe olarak geçse de küçük bir yer. İnsanları soğuk. Yabancı olduğunuz attığınız her adımda anlaşılıyor.

6
Görülecek hiçbir şey yok
2

-

Sakın gitmeyin, görülecek hiçbir şey yok. Apaçi mekanı olmuş, denizi de epey pis . Bizi yabancı görüp kasaya gittiğinde farklı fiyat söyleyen ve ikram salatanın parasını alan Gülüm Balıkçılık orada geçirdiğimiz günü daha da sıkıcı hale getirdi.