Karabiga

+ 5 Fotoğraf
2.3/5
Ortalama
7 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Karabiga Hakkında

Çanakkale’nin Biga ilçesine bağlı olan Karabiga, antik çağlardan beri varlığını korumaktadır. Doğal güzellikleri içinde barındırmakla birlikte, bir belde iken 1910 yılında belediye özelliğini almıştır. Biga’ya 20 kilometre uzaklıkta olan Karabiga, yat turizmine yolcu taşımacılığına ve bunun yanı sıra deniz balık üreme alanı açısından oldukça uygundur. Yaz turizminde tatilcilerin tercihleri arasında olan Çanakkale’nin en güzel noktasıdır ve ekonomisi balıkçılık, hayvancılık ve çiftçiliğe dayanmaktadır. Çanakkale’nin denizinin ve güneşinin tadını çıkartırken bu antik yerleşim alanına gidip gezdiğinizde canlı bir kitap okuduğunuzu hissedeceksiniz.

Yorum / Değerlendirme

2.3/5
Ortalama
7 değerlendirme
Karabiga
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
2/5 Ortalama
13.01.2021
Misafir
Heba oluyor
Benim annem o koylu ve akrabalarım orda yaşıyor. Halkı kabadır ve gezilip görülecek hiçbir yeri yoktur. Olan yerlerde bakımsızlıktan çürümek üzere. Çok yazık öyle bir yerin heba olması...
2/5 Ortalama
13.01.2021
Yusuf SEZEN
Heba oluyor
Benim annem o koylu ve akrabağlarim orda yaşiyor. Halkı kabadır ve gezilip görrülecek hiçbir yeri yoktur. Olan yerlerde bakimsizliktan çürümek üzere. Çok yazik öyle bir yerin heba olması
4/5 Mükemmel
20.06.2020
Misafir
Tatil için ideal
Sessiz olsun, denize yakın olsun diyorsanız Karabiga tam bizlere göre. Tatil yapmak için ideal ve yakın bir yer.
4/5 Mükemmel
11.06.2020
Misafir
Tatlı bir yer
Son iki senedir uğradığım tatlı bir yer. Ailemle Priapos Taş Bahçe Otel’de kaldım. Sahil şeridi dar olsa da mavi bayraklı plaja sahip nadir yerlerden biri. Sakin, kafa dinlemeye yönelik hoş bir ortamı var. Nezaket, hoşgörü konusunda sıkıntı yaşamadım aksine birçok insanın cana yakın olması, İstanbul'dan kaçıp tekrar gelmek üzere iz bıraktı.
1/5 Kötü
03.08.2017
Sevda Kara
Kötü bir yer
Arkadaşlar Karabiga dediğiniz yer Türkiye’de en kötü diyebileceğim yerlerden sadece biri. Saygı diye bir şey yok. İnsanlarda da terbiyesizlik had safada. Yabancı gördü mü etmedikleri kötülük kalmaz. Pis bir yer. Aynı zamanda arkadaşlar gidecek ya da gitmek isteyenler varsa günübirlik geziler düzenlesin. Sadece doğal güzelliklerini görüp bırakın tadında. Lanet olsun geldiğim gördüğüm güne berbat bir yer.
Daha fazla yorum gör

Konum

Haritada gör