Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Karabiga
Karabiga - Görsel 1
Karabiga - Görsel 2
Karabiga - Görsel 3
Karabiga - Görsel 4
5 Fotoğraf
2.3/5
Ortalama
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2
4 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Karabiga Hakkında

Karabiga, her yıl birçok turisti ağırlar. Ulaşım imkanlarının gelişmiş olması ve merkez şehirlere yakın olması sebebi ile en çok tercih edilen bölgeler arasında yer alır. Peki, Karabiga nerede ve Karabiga’da görülmesi gereken yerler nelerdir? Biga gezilecek yerler arasında yer alan Karabiga’da görülmesi gereken yerler, konaklama seçenekleri ve daha fazlası için yazının devamına göz atabilirsiniz.

Karabiga Gezilecek Yerler

Karabiga harita üzerinde bakıldığında Çanakkale ili sınırları içinde bulunur. Doğal güzellikleri ile birlikte tarihi yapıları da ile de ziyaretçilerine zengin bir kültürel doku sunar. Karabiga’ya gitmeye karar verirseniz, görmeden dönmemeniz gereken duraklar bulunur. Karabiga gezilecek yerler listesinde bulunan rotalar ise şunlar:

-   Parion Antik Kenti: M.Ö 431 yılından kalma olan Parion Antik Kenti, döneminin önemli liman kentlerinden biri. Şehrin hamam, kule ve pazar yeri kısımları, kazı çalışmaları ile ortaya çıkarılır. Bizans’ın yönetimi altındayken piskoposluk merkezi ilan edilen Parion, tarihe ışık tutması ve günümüze kadar dayanan antik eserleri ile Karabiga’nın görülmesi gereken duraklarından biri olur.

-   Halimbey Konağı Kent Müzesi: İsminden de anlaşılabileceği gibi Halim Bey tarafından inşa edilen konak, ilgi çekici bir yapıya sahip. Daha çok modern bir yapıya sahip olan konak, içerisinde tarihi birçok eşya barındırır. Müze haline getirilen konak, dönemine ışık tutan yapılar arasında yer alır.

-   Nilüfer Gölü: Nilüfer Gölü, Karabiga’nın sembollerinden biri. Muhteşem manzarası ve her mevsim ziyaret edilesi doğası ile Karabiga’nın mutlaka ziyaret edilmesi gereken duraklardan. Gölün bulunduğu konumdaki tesiste dinlenebilir ve doğayla içe içe bir gün geçirebilirsiniz. Gölün üzerinde bulunan nilüferler ise fotoğraf çekmeyi sevenlere muhteşem kareler sunar. İnternette görebileceğiniz nilüferler ile dolu Karabiga fotoğrafları, genellikle Nilüfer Gölü’nden çekilir.

-   Karabiga Koyu: Karabiga koyu, etrafında bulunan antik kent kalıntıları ile birlikte ziyaretçilerine, tarihi ve doğayı bir arada bulabileceği bir mekan sunar. Yaz mevsiminde birçok ziyaretçi ağırlayan Karabiga Koyu’na, toplu taşıma araçları ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Karabiga Nerede Kalınır?

Karabiga tarihi yerleri ve doğası ile Çanakkale içinde görülmesi gereken yerlerin başında gelir. Her mevsimde ziyaret edebileceğiniz Karabiga’da, ister ünlü Karabiga Plajı ve çevresinde yaz tatilinizi geçirin ister baharda, Nilüfer Gölü çevresindeki ağaçların renk değişimleri ile muhteşem manzaraların keyfini çıkarın. Karabiga Çanakkale geziniz için konaklamak istediğiniz lokasyonları, gezi planınıza göre oluşturabilirsiniz. Karabiga’da konaklayabileceğiniz gibi Biga ilçesinde veya Çanakkale il merkezinde konaklayabilir, Karabiga’ya aracınız veya kiralayacağınız taşıtınız ile günübirlik ziyaretler gerçekleştirebilirsiniz. Hem Çanakkale’yi hem de Karabiga’yı ziyaret etmek isteyenler için farklı konaklama seçeneklerine göz atmak faydalı olabilir. Bununla birlikte, Karabiga ‘da birçok konaklama seçeneği mevcut.

Hem çocuklu aileler hem de kalabalık gruplar veya çiftler için farklı konaklama imkanları bulunur. 5 yıldızlı otellerden butik otellere ve kiralık evlere kadar birçok konaklama tipi mevcut. Erken rezervasyon seçeneği ile uygun fiyatlarda oda veya ev bulmanız da oldukça kolay olur. Yaz tatili için Karabiga’yı tercih edecekseniz, Karabiga Koyu çevresinde konaklama tercih etmek isteyebilirsiniz. Eğer tatilinizi bahar aylarında gerçekleştirecekseniz, merkezde veya Nilüfer Gölü yakınlarında kalmak isteyebilirsiniz. Bunun dışında, Biga ilçesinde konaklamanız durumunda, civardaki diğer ilçeleri ve görülmesi gereken yerleri de ziyaret edebilirsiniz. Biga yakınlarındaki Lapseki ilçesinde bulunan Lapseki Şehitliği’ne ve Çardak Kum Adası’na Biga’dan günübirlik gezi düzenleyebilirsiniz. Buna ek olarak, Biga’ya araba ile yaklaşık bir saat uzaklıkta bulunan Dalyan Plajı da en çok tercih edilen plajlardan. Son olarak, eğer Biga’da konaklamaya karar verirseniz, Çınarlık Parkı’nda bir tur atmayı da ihmal etmeyin.

Yorum / Değerlendirme

2.3/5
Ortalama
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2
4 değerlendirme
Karabiga
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
4/5 Mükemmel
Neredekal.com
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4
11.06.20
Misafir
Tatlı bir yer
Son iki senedir uğradığım tatlı bir yer. Ailemle Priapos Taş Bahçe Otel’de kaldım. Sahil şeridi dar olsa da mavi bayraklı plaja sahip nadir yerlerden biri. Sakin, kafa dinlemeye yönelik hoş bir ortamı var. Nezaket, hoşgörü konusunda sıkıntı yaşamadım aksine birçok insanın cana yakın olması, İstanbul'dan kaçıp tekrar gelmek üzere iz bıraktı.
4/5 Mükemmel
Neredekal.com
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4
20.06.20
Misafir
Tatil için ideal
Sessiz olsun, denize yakın olsun diyorsanız Karabiga tam bizlere göre. Tatil yapmak için ideal ve yakın bir yer.
2/5 Ortalama
Neredekal.com
Yorum puanı 1Yorum puanı 2
13.01.21
Misafir
Heba oluyor
Benim annem o koylu ve akrabalarım orda yaşıyor. Halkı kabadır ve gezilip görülecek hiçbir yeri yoktur. Olan yerlerde bakımsızlıktan çürümek üzere. Çok yazık öyle bir yerin heba olması...
2/5 Ortalama
Neredekal.com
Yorum puanı 1Yorum puanı 2
13.01.21
Yusuf SEZEN
Heba oluyor
Benim annem o koylu ve akrabağlarim orda yaşiyor. Halkı kabadır ve gezilip görrülecek hiçbir yeri yoktur. Olan yerlerde bakimsizliktan çürümek üzere. Çok yazik öyle bir yerin heba olması

Konum

Örnek Harita Görseli
Haritada gör