Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Kategori

Aktivite-Eğlence
Tarihi Yerler
Turistik Yerler
Yerleşkeler
Müzeler

Biga Gezilecek Yerler

Biga civarında görülmesi gereken 5 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Halim Bey Konağı Kent Müzesi
Müzeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(1 yorum)
Çanakkale
Biga Çayı

Biga Çayı

Ücretsiz
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Çanakkale
Karabiga

Karabiga

Ücretsiz
Yerleşkeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme2.1/5 Ortalama
(7 yorum)
Çanakkale
Şahmelek Koyu
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme4.5/5 Mükemmel
(2 yorum)
Çanakkale
Parion Antik Kenti
Tarihi Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Çanakkale

5 mekandan 5 tanesi gösteriliyor

Biga Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler İçin Yapılan Yorumlar
2/5 Ortalama
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2
13.01.2021
Misafir
Karabiga için yapılan yorum
Heba oluyor
Benim annem o koylu ve akrabalarım orda yaşıyor. Halkı kabadır ve gezilip görülecek hiçbir yeri yoktur. Olan yerlerde bakımsızlıktan çürümek üzere. Çok yazık öyle bir yerin heba olması...

Biga Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler

Çanakkale’nin en büyük ilçelerinden olan Biga’da tatilinizi yapabilirsiniz. Biga konumu dolayısıyla  Marmara Denizi kıyısında yer alıyor. Deniz tatili yapmak için oldukça ideal olan ilçe, zengin kültürüyle ön plana çıkıyor. Sadece yaz aylarında değil kış ve bahar aylarında da ilçede tatil yapabilir ve çevreyi gezebilirsiniz. Biga, Çanakkale’nin en popüler ilçeleri arasında yer alıyor. Çanakkale’ye İstanbul üzerinden ulaşım sağlayacaksınız önce İzmit daha sonra Bursa karayolunu takip etmelisiniz. Şahsi aracınızla Çanakkale’ye ulaşım için İstanbul Bandırma İskelesi arasında bulunan feribotları da tercih edebilirsiniz. Ayrıca otobüs yolculuğu yaparak farklı şehirlerden Çanakkale Biga’ya ulaşabilirsiniz. Çanakkale’ye ulaştığınızda şehrin popüler lezzetlerini deneyebilirsiniz. 

Biga Gezilecek Yerler

Biga, tarihi ve doğal güzellikleriyle dikkat çeken ilçeler arasında yer alıyor. Bu güzelliklerin bazılarını Biga’da bulunduğunuz süre itibarıyla gezebilirsiniz. Dört mevsim keyifli bir tatil deneyimi sunan Biga’da gezebileceğiniz yerlerden bazı şöyle: 

  • Doğal güzellikleri arasında yer alan Biga Çayı, Büyük İskender’in savaş mekânı olarak biliniyor. Marmara Denizi’ne dökülen çayın eşsiz manzarasını izleyerek çevrede bulunan kafelerde dinlenebilirsiniz.
  • Gezilecek yerler arasında karşımıza çıkan Biga müzeleri, ziyaretçilerine farklı deneyimler yaşatıyor. Biga’nın popüler müzeleri arasında Halim Bey Konağı Kent Müzesi yer alıyor. Müze, Biga ilçe merkezinde bulunan Turan Mahallesi’nde konumlanıyor. Halim Bey Konağı Kent Müzesi içerisinde birden fazla savaş aleti ve yöre halkının kullandığı gelin için hazırlanan çeyizlik malzemeler  sergileniyor. Geziniz sırasında bu müzeyi görmek isterseniz içeriye ücretsiz olarak giriş yapabilirsiniz.
  • Biga’da gezilecek yerler arasında Karabiga yer alıyor. Karabiga içerisinde birçok gezilecek yer bulunuyor. Burada ön plana çıkan ise plajlar oluyor. Denize girmek için Karabiga’daki plajları tercih edebilirsiniz. Plaj çevresinde hizmet veren otellerde deniz manzarası eşliğinde konaklama yapabilirsiniz.Biga otelleri size konum olarak uygun olacaktır. 
  • Çanakkale Biga gezilecek yerler arasında Parion Antik Kenti bulunuyor. Kemer Köyü’nde bulunan bu antik kent, önemli turistik noktalardan biri. Parion Antik Kenti kurulduğu yani inşa edildiği andan itibaren birçok milletlere ev sahipliği yapmış. Farklı kültürlerin izlerini taşıyan bu antik kenti Biga geziniz sırasında ziyaret edebilirsiniz. 

Biga Turistik Yerler

Hem tarihi hem de coğrafi açıdan çok köklü bir kültüre sahip olan Çanakkale, misafirlerine eşsiz bir gezi deneyimi sunuyor. Modern ve konforlu konaklama olanaklarının yanı sıra şehrin farklı noktalarındaki mekânları gezerek dolu dolu bir tatil yapabilirsiniz. Konumu itibarıyla çok sayıda millete ev sahipliği yapan Biga ve çevresinde gezebileceğiniz mekânlar bulunuyor. Doğal güzelliklerin yanı sıra bölgedeki tarihî yapılar dikkat çekiyor. Biga tarihî mekanlar arasında yer alan şehitlikleri ve anıtları gezebilirsiniz. Kurtuluş Savaşı’nın dönüm noktası olan Çanakkale, birden fazla tarihî unsuru da içinde barındırıyor. Biga turistik yerler arasında bulunan alışveriş merkezlerini de gezebilir ve mağazalardan ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Ayrıca buradaki mağazalardan hediyelik ürünlerde de satın alabilirsiniz. İlçe merkezinde yer alan dükkânlar ve pasajlarda yöreye özgü ürünler ve el yapımı eşyalara ulaşabilirsiniz. Biga içerisinde gezilip görülecek bir diğer yer ise Şahmelek Koyu oluyor. Bu koy; ailelere, çiftlere ve kalabalık gruplara uygun bir hizmetlere sahip. Girişi ücretsiz olan bu koyda; kamp kurabilir, piknik yapabilir ve denize girebilirsiniz. Arkadaşlarınızla koy da bulunan kum üzerinde voleybol oynayabilirsiniz. Su içerisinde deniz topu ile oynayarak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. 

Biga ilçe merkezinde bulunan Çarşı Cami, görülmeye değer yerlerden biri. Tarihi 15. yüzyıla uzanan bu cami, Gazi Umur Bey tarafından yaptırılmış. Bir yangın geçiren bu cami daha sonra onarılarak yeniden açılıyor. Bu mekânın dışında Biga’da yer alan Tarihî Şadırvanı inceleyebilirsiniz. Bu şadırvan, Çarşı Cami ile aynı tarihte yapılmış. Yangında yanan şadırvan sonrasında onarılıyor. İlçenin görülmesi gereken yerleri arasında Bigadiç Kalesi bulunuyor. Kalenin 11. yüzyılda Bizanslılar tarafından inşa edildiği düşünüyor. İşgal sırasında ise bu kale Yunanlılar tarafından kullanılmış. Çanakkale’ye gittiğinizde burada bulunan Bigadiç Kalesi’ni gezebilir onun tarihine kulak verebilirsiniz. Açık alanda vakit geçirmek isterseniz Biga Çınarlık Parkı’nı gezebilirsiniz. Burada doğa ile iç içe zaman geçirebilirsiniz. Bir diğer gezilecek yerler arasında ise Aynalı Çarşı bulunuyor. Çarşı içinde hatıralık eşya alabileceğiniz birçok dükkân bulunuyor. Aynalı Çarşı’nın yapılışı çok eski dönemlere dayanıyor. Alışveriş sırasında çarşının mimarisini inceleyebilirsiniz.

Çanakkale Biga’da Konaklama

Çanakkale Biga’ya gittiğinizde konaklamak için birçok alternatif bulunuyor. Konaklamadan farklı beklentisi olan herkese hitap eden tesislere sahip bölge, tatil için ideal noktalar arasında yer alıyor. Bunlardan bazıları butik oteller bazıları ise apartlar oluyor. Tatil beklentinize göre farklı olanaklara sahip otelleri konaklamak için değerlendirebilirsiniz. Biga Apart otelleri ev konforu ve ortamı sunan tesisler arasında yer alıyor. Aileler ve kalabalık gruplar tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Tatil boyunca otel olanaklarından yararlanmak için yıldızlı veya butik tesisleri tercih edebilirsiniz. Otellerin hizmetleri ve konumlarına göre seçim yapabilirsiniz.

Gezi rotanızı tamamladıktan sonra Çanakkale’nin en konforlu otelleri veya apartlarında dinlenme ihtiyacınızı tam anlamıyla karşılayabilirsiniz. Birçok farklı lezzeti ve hizmeti en üst düzey konfor eşliğinde deneyimleyeceğiniz bu konaklama esnasında Biga’nın gezilecek yerleri turunuz unutulmaz birer anıya dönüşecektir.

Biga Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Biga için gezilecek en popüler tarihi yerler nelerdir?
Biga için gezilecek en popüler tarihi yerler : Parion Antik Kenti, Biga konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Biga için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Biga için gezilecek ücretsiz yerler : Halim Bey Konağı Kent Müzesi, Şahmelek Koyu, Karabiga, Biga konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Biga için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Biga için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Halim Bey Konağı Kent Müzesi, Şahmelek Koyu, Karabiga, Biga konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Biga için gezilecek yerler nelerdir?
Biga için gezilecek yerler : Halim Bey Konağı Kent Müzesi, Şahmelek Koyu, Karabiga, Biga konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.