Biga bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Biga Gezilecek Yerler

Biga’nın çevresi tarihi ve doğal güzellikler ile doludur ve şehrin en büyük ilçelerinden biri olması nedeniyle uzun ve bir o kadar keyifli bir gezi sunmaktadır.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Biga Gezilecek Yerler

Toplam 5 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
 • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele

Karabiga

"Heba oluyor"

"Tatil için ideal"

4.7

Misafir yorumu

6 yorum

Şahmelek Koyu

 • Doğal Güzellikler
 • Biga

"Şahmelek Koyu tam neresi?"

"Termik santral kurdular"

6.3

Misafir yorumu

3 yorum

Halim Bey Konağı Kent Müzesi

"serhat ozhan tarafından..."

10

Misafir yorumu

1 yorum

Biga Çayı

 • Doğal Güzellikler
 • Biga

Biga Tarihi Mekanlar

Biga'nın çevresi tarihi ve doğal güzellikler ile doludur ve şehrin en büyük ilçelerinden biri olması nedeniyle uzun ve bir o kadar keyifli bir gezi sunmaktadır.

Biga denilince akla ilk gelenler deniz ve antik kalıntılardır. Özellikle Karabiga'da pek çok kalıntı bulunmaktadır. Çanakkale'nin büyük ilçelerinin ilk sıralarından yer alan Biga'da gezilecek birçok nokta bulunuyor.

Parion Antik Kenti: Tarihi ilk çağa kadar dayanan Parion Antik Kenti, zengin kalıntılarıyla gezilmesi gereken yerlerin başında geliyor. Antik kent adını Truvalı Priamos'un oğlu Paris'ten alır. Bu antik yerleşim alanında su kemerleri, tapınak, tiyatro ve kale kalıntıları mevcut… Güzel bir tarihi yolculuk istiyorsanız Biga'da yer alan Parion Antik Kenti'ni gezi listenize ekleyebilirsiniz.

Biga Çayı: Biga Çayı, ilçenin en göz alıcı doğal güzelliklerinin başında geliyor. İlçeyi ikiye bölen çay ve çevresi Büyük İskender'in savaşlarıyla da ünlüdür. Yaklaşık 80 kilometre uzunluğundaki Biga Çayı'na bir gününüzü ayırabilir ve yeşil bir alanda hem piknik yapıp hem de yürüyüşlerle çayın tüm güzelliğini keşfedebilirsiniz.

Şahmelek Koyu: Şahmelek Koyu, Biga'da denize girebileceğiniz noktalar arasındadır. Denizin, kumsalın ve güneşin tadını çıkarmak isterseniz Şahmelek Koyu'na gidebilir ve yorgunluğunuzu serin sulara bırakabilirsiniz.

Karabiga: Biga ilçe merkezine yaklaşık 20 kilometrelik bir uzaklıkta yer alan Karabiga, çok eski dönemlerden bu yana yerleşim alanı olarak kullanılmaya devam ediyor. Hem doğal güzelliklerle hem de tarihi kalıntılarla dolu olan Karabiga'da yat turizmi oldukça gelişmiştir. Aynı zamanda yolcuk taşımacılığında da önemli bir yere sahiptir. Karabiga'yı gezi listenize dahil etmeyi sakın unutmayın.

Biga Şehitliği ve Anıtı: Biga Şehitliği ve Anıtı'nda Çanakkale Savaşı sırasında yaralanan ve sonrasında kurtarılamayıp şehit olan 173 askerin mezarı bulunuyor. Şehitlik Hamdibey Mahallesi'ndeki Namazgah semtinde yer almakta. Geziniz sırasında Biga Şehitliği ve Anıtı'nı ziyaret edebilirsiniz.

Halimbey Konağı Kent Müzesi: İlçe merkezinde yer alan Halimbey Konağı ve Kent Müzesi'nde kılıç, tabanca, savaş malzemeleri, eski kitaplar, gazeteler, gelinlik, bindallı, cep saati gibi yöre halkının eski dönemlerde kullandığı eşyalar sergilenmekte. Biga gezinize Halimbey Konağı Kent Müzesi'ni dahil ederek bölgenin tarihi değerlerine yakından tanık olabilirsiniz.

10 Kullanıcı Yorumu

  • Tarihe Göre Listele
  • Puana Göre Listele
  • En Faydalılar
10
Heba oluyor
4

-

Benim annem o koylu ve akrabağlarim orda yaşiyor. Halkı kabadır ve gezilip görrülecek hiçbir yeri yoktur. Olan yerlerde bakimsizliktan çürümek üzere. Çok yazik öyle bir yerin heba olması

10
Tatil için ideal
9

-

Sessiz olsun, denize yakın olsun diyorsanız Karabiga tam bizlere göre. Tatil yapmak için ideal ve yakın bir yer.

10
Tatlı bir yer
9

-

Son iki senedir uğradığım tatlı bir yer. Ailemle Priapos Taş Bahçe Otel'de kaldım. Sahil şeridi dar olsa da mavi bayraklı plaja sahip nadir yerlerden biri. Sakin, kafa dinlemeye yönelik hoş bir ortamı var. Nezaket, hoşgörü konusunda sıkıntı yaşamadım aksine birçok insanın cana yakın olması, İstanbul'dan kaçıp tekrar gelmek üzere iz bıraktı.

10
Şahmelek Koyu tam neresi?
1

-

Şahmelek Koyu tam neresi? Bandırma'yı geçilen yer mi acaba yoksa başka yerden mi bahsediliyor? Tam bilemedim.

10
Kötü bir yer
2

-

Arkadaşlar Karabiga dediğiniz yer Türkiye'de en kötü diyebileceğim yerlerden sadece biri. Saygı diye bir şey yok. İnsanlarda da terbiyesizlik had safada. Yabancı gördü mü etmedikleri kötülük kalmaz. Pis bir yer. Aynı zamanda arkadaşlar gidecek ya da gitmek isteyenler varsa günübirlik geziler düzenlesin. Sadece doğal güzelliklerini görüp bırakın tadında. Lanet olsun geldiğim gördüğüm güne berbat bir yer.

10
Termik santral kurdular
8

-

Burası Karabiga beldesinde bulunan Kocakum denilen kumsaldır. Yalnız artık bu doğa güzelliğinin yerinde tam ortasında koca bir termik santral kurulmuş durumdadır ne yazık ki. Şahmelek biraz daha ilerde bir koydur ve gidilesi, görülesi, girilesi durumdadır. Konaklamak için tesis bulunmaktadır. Biga ilçesinden günübirlik de gidilebilir. (Temmuz 2017)

10
Kalite düşük
2

-

Sahil şeridi çok dar. Sahilde oturacak ve gezecek alan az. Kalite düşük. Denizi pis ve dalgalı. Biga'dan yakın olduğu söylense de yol git git bitmiyor. Balıkçılar yabancı olduğunuzu anladığında fiyatı katlıyor. Marmara'nın en köhne denizi diyebilirim. İlçe olarak geçse de küçük bir yer. İnsanları soğuk. Yabancı olduğunuz attığınız her adımda anlaşılıyor.

10
Görülecek hiçbir şey yok
2

-

Sakın gitmeyin, görülecek hiçbir şey yok. Apaçi mekanı olmuş, denizi de epey pis . Bizi yabancı görüp kasaya gittiğinde farklı fiyat söyleyen ve ikram salatanın parasını alan Gülüm Balıkçılık orada geçirdiğimiz günü daha da sıkıcı hale getirdi.

10
serhat ozhan tarafından...
10

-

Cumartesi günü konağı gezmek için geldik saat 15.30'da. Kapalı olduğundan gezemedik. İnsanların ziyaret edebileceği tek zaman olan hafta sonu kapalı bir müze? Yorumu müzeyi çalıştıran sorumlular mı yapsın? Sevgi ve selamlar.

10
Mehmet Karabigalı tarafından...
10

-

Burası Şahmelek değil, Kocakum. Şahmelek'in bir tarafı deniz, diğer tarafı ormandır. (Kocakum'u da zaten yok ettiler.)