Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Kategori

Aktivite-Eğlence
Tarihi Yerler
Turistik Yerler
Yerleşkeler
Müzeler

Biga Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler:

Biga civarında görülmesi gereken 5 yer.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Müzeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
5/5 Mükemmel
(5 değerlendirme)
Çanakkale

Biga Çayı

Ücretsiz
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Henüz Puanlanmamış
Çanakkale

Karabiga

Ücretsiz
Yerleşkeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
2.1/5 Ortalama
(2.1 değerlendirme)
Çanakkale
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
4.5/5 Mükemmel
(4.5 değerlendirme)
Çanakkale
Tarihi Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Henüz Puanlanmamış
Çanakkale

Biga Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Biga’nın çevresi tarihi ve doğal güzellikler ile doludur ve şehrin en büyük ilçelerinden biri olması nedeniyle uzun ve bir o kadar keyifli bir gezi sunmaktadır.

Biga denilince akla ilk gelenler deniz ve antik kalıntılardır. Özellikle Karabiga’da pek çok kalıntı bulunmaktadır. Çanakkale’nin büyük ilçelerinin ilk sıralarından yer alan Biga’da gezilecek birçok nokta bulunuyor.

Parion Antik Kenti: Tarihi ilk çağa kadar dayanan Parion Antik Kenti, zengin kalıntılarıyla gezilmesi gereken yerlerin başında geliyor. Antik kent adını Truvalı Priamos’un oğlu Paris’ten alır. Bu antik yerleşim alanında su kemerleri, tapınak, tiyatro ve kale kalıntıları mevcut… Güzel bir tarihi yolculuk istiyorsanız Biga’da yer alan Parion Antik Kenti’ni gezi listenize ekleyebilirsiniz.

Biga Çayı: Biga Çayı, ilçenin en göz alıcı doğal güzelliklerinin başında geliyor. İlçeyi ikiye bölen çay ve çevresi Büyük İskender’in savaşlarıyla da ünlüdür. Yaklaşık 80 kilometre uzunluğundaki Biga Çayı’na bir gününüzü ayırabilir ve yeşil bir alanda hem piknik yapıp hem de yürüyüşlerle çayın tüm güzelliğini keşfedebilirsiniz.

Şahmelek Koyu: Şahmelek Koyu, Biga’da denize girebileceğiniz noktalar arasındadır. Denizin, kumsalın ve güneşin tadını çıkarmak isterseniz Şahmelek Koyu’na gidebilir ve yorgunluğunuzu serin sulara bırakabilirsiniz.

Karabiga: Biga ilçe merkezine yaklaşık 20 kilometrelik bir uzaklıkta yer alan Karabiga, çok eski dönemlerden bu yana yerleşim alanı olarak kullanılmaya devam ediyor. Hem doğal güzelliklerle hem de tarihi kalıntılarla dolu olan Karabiga’da yat turizmi oldukça gelişmiştir. Aynı zamanda yolcuk taşımacılığında da önemli bir yere sahiptir. Karabiga’yı gezi listenize dahil etmeyi sakın unutmayın.

Biga Şehitliği ve Anıtı: Biga Şehitliği ve Anıtı’nda Çanakkale Savaşı sırasında yaralanan ve sonrasında kurtarılamayıp şehit olan 173 askerin mezarı bulunuyor. Şehitlik Hamdibey Mahallesi’ndeki Namazgah semtinde yer almakta. Geziniz sırasında Biga Şehitliği ve Anıtı’nı ziyaret edebilirsiniz.

Halimbey Konağı Kent Müzesi: İlçe merkezinde yer alan Halimbey Konağı ve Kent Müzesi’nde kılıç, tabanca, savaş malzemeleri, eski kitaplar, gazeteler, gelinlik, bindallı, cep saati gibi yöre halkının eski dönemlerde kullandığı eşyalar sergilenmekte. Biga gezinize Halimbey Konağı Kent Müzesi’ni dahil ederek bölgenin tarihi değerlerine yakından tanık olabilirsiniz.