Kanlıca Görülecek Yerler

Kanlıca; yoğurdu ve yalılarıyla ünlü olduğu kadar şahane bir de boğaz manzarasına ev sahipliği yapıyor.Kanlıca Görülecek Yerler - Kanlıca En İyi 10 Yapılacak Şey

Kanlıca; yoğurdu ve yalılarıyla ünlü olduğu kadar şahane bir de boğaz manzarasına ev sahipliği yapıyor.
Kanlıca'nın yoğurdunun namı İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin her yanına yayılmış durumdadır. Bu ünlü yoğurt Çınaraltı'nda pudra şekeri üzerine konularak yenilir. Yoğurdun en büyük özelliği ise yapımında kullanılan süt tozu ve üzerine konulan pudra şekeridir. Kanlıca’ya uğradığınız zaman mutlaka tadına bakmanızı öneririz bu yoğurdun.

Kanlıca semti yoğurduyla olduğu kadar Mihrabad Korusu ile de ünlüdür. Bu koru, Anadolu Yakası’nın en yeşillik yerlerinden biridir. Günübirlik yemek ve keyif amaçlı gidebileceğiniz gibi burası aynı zamanda düğün ve nişan gibi çeşitli davet ve organizasyonlara da ev sahipliği yapmaktadır.

Kanlıca aynı zamanda pek çok tarihi ve zengin görünümlü eşsiz mimarili yalılarıyla da ünlüdür. Sahil şeridinde bir bir dizilmiş olan Kanlıca yalıları İstanbul Boğazı’na ayrı bir güzellik katmaktadır.

Kanlıca geziniz boyunca Anadoluhisarı ve Çubuklu gibi komşu semtlerine de uğrayabilirsiniz. Sahilden yürüyüş yaparak buralara ulaşabilirsiniz ve eşi bulunmaz İstanbul Manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın