Kamondo Merdivenleri, Galata mekan profili ve Kamondo Merdivenleri hakkında detaylı bilginin yer aldığı tanıtım sayfası.

Kamondo Merdivenleri

0.0puan

Kamondo Merdivenleri Tanıtımı

Kamondo Merdivenleri, İstanbul'un en gözde yerlerinden biri olan Galata'da bulunmaktadır. Voyvoda Caddesi ile Bankerler Sokağı'nı birleştiren merdivenlerdir. 1850'li yıllarda dönemin tanınan ailelerinden olan Kamondo Ailesi'nin önemli isimlerinden Abraham Saloman Kamondo anısına yapılmıştır.

Abraham Saloman Kamondo, yaşadığı dönem boyunca sürekli bağışlar yapması nedeniyle kendisine ve ailesi ömür boyu Kont ünvanı verilmiştir. Kendisinin Osmanlı İmparatorluğu'nda büyük bir kariyeri vardı. Dönemin önemli devlet adamları ve sadrazamları arasında büyük etkileri olmuştur. Adına yapılan bu merdivenlerin karşılıklı birbirleriyle uyumlarından dolayı farklı kültürleri birleştiren St. Georg'un bir sembolü haline gelmiştir.

Kamondo Anma Etkinlikleri sebebiyle 2005'te restore edilmiş ve estetik duruşunu sağlamlaştırmak adına çiçeklendirilmiştir. Bu estetik merdivenlerden yürürken keyifli bir nostalji yapabilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın

Yakınındaki Oteller

Haritada göster

  • Galata

Bölgede Son Yorumlananlar

Son İncelenenler