Seçilen Filtreler
{{ point }} Puan
{{ params.price }} TL
{{ params.price }} TL Altı
{{ params.price }} TL Üstü
{{ star }} Yıldız
{{ boardTypes[room] }}
{{ type }}
{{ newGenerationFilterTitles[ngf] }}
{{ features[hotelfeature] }}
{{ features[roomfeature] }}
{{ searchTerm }}
Temizle
Tesis Adıyla Arama Yap

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Akıllı Filtreler
Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

{{ lokasyon }} Alt Bölgeleri
Gecelik Oda Fiyatı
Tüm Fiyatları Gör
Yıldız Sayısı
Konaklama Tipi
Tesis Türü
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Operatörler

Galata Otelleri

Galata için {{ (filteredHotels).length}} / 45 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

 • Akıllı Listeleme
 • Düşük Fiyat
 • Yüksek Fiyat
 • Puana göre
 • Popülerliğe göre
  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.

{{ hotel.adi }}

{{ hotel.minPrice }} TL'dan başlayan fiyatlarla
 • {{ hotel.star }} Yıldız
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.turu }}
 • {{ hotel.location }}

"{{ comment }}"

{{ features[item] }}
Puan Ver {{ hotel.point == '10' ? hotel.point : (hotel.point | number:1) }}

Misafir yorumu

{{ hotel.comment_count }} yorum
Puan Ver
{{ hotel.phone_label }}
Rezervasyon İçin Arayın
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}
Puan: {{ hotel.score }} | Üyelik Şekli: {{ hotel.uyeliksekli }} | Affiliate: {{ hotel.affiliate_id }}

Galata Otelleri - En Uygun Otel Fiyatları

İstanbul'un turizm merkezlerinden biri olan Beyoğlu'nun tarihi semti Galata'da her yaştan insanın keyifle konaklama yapabileceği pek çok otel bulunuyor.
Galata, İstanbul'un kültür, sanat, eğlence merkezi Beyoğlu'nun en sevilen semtlerinden biri. Yüzlerce yıllık bir tarihe sahip olan Galata'da yaz kış hem yerli hem de yabancı çok sayıda ziyaretçiyi ağırlıyor. Galata günlük geziler için olduğu kadar konaklama için de tercih ediliyor. Bunda en önemli sebep ise kaliteli Galata otelleri.

Galata otellerinin sıklıkla tercih edilmesinde ideal konumları başta gelen sebeplerden. İstiklal Caddesi'ne, Taksim'e ve Karaköy'e yürüme mesafesinde bulunan Galata otellerinde konakladığınızda şehrin pek çok yerine kısa bir yolculukla ulaşmanız mümkün olacak.

Galata'daki oteller semtin ruhuna uygun olarak tasarlanmış butik oteller şeklinde hizmet veriyor. Tarihi dokuya sahip olan Beyoğlu Galata otellerinin hemen hepsi yenilenmiş tarihi binalarda misafirlerini ağırlıyor.

Galata otelleri genel olarak oda kahvaltı şeklinde konaklama hizmeti veriyor. Birçoğunda eşsiz İstanbul ve Galata Kulesi manzarası bulunan Galata otellerinde keyifli bir kahvaltıyla güne başlayan misafirler dilerlerse akşam yemeklerini de Galata otellerinde bulunan restoranlarda yiyebiliyor.

Galata otelleri konaklamanın yanı sıra restoranları ve şık mekanları ile de şehrin en gözde yerlerinden. Özellikle romantik bir akşam yemeği için Beyoğlu Galata otellerini tercih edebilirsiniz.

Yılın her dönemi konuklarına hizmet veren Galata otellerinde tarihi atmosferin yanı sıra modern dokunuşlara sahip bir ortamda son teknolojiye sahip imkanları da bulacaksınız.

Şimdiden keyifli bir konaklama dileriz...

İstanbul'un tarihi ve turistik semtlerinden olan Galata'da keyifle konaklayabileceğiniz pek çok otel bulunuyor ve Galata otel fiyatları farklı seçenekler sunuyor.
Galata, İstanbul'un en eski ve turistik bölgelerinden biri olan Beyoğlu'nun popüler semtlerinden biri. İstanbul'a gelen turistlerin gezmeden dönmediği Galata aynı zamanda konaklama için de sıklıkla tercih ediliyor.

Beyoğlu Galata'da konaklama için birçok seçeneğiniz var. Çok sayıda otelin yer aldığı Galata'da otel fiyatları da farklı alternatifler sunuyor. Yıl boyu misafilerine hizmet veren Galata otellerinde fiyatlar yıl içinde fazla değişiklik göstermiyor.

Galata otellerinin pek çoğu butik otel kategorisinde hizmet veriyor. Bunların yanı sıra apart otel, hostel gibi konaklama mekanları da var Galata'da. Seçenek fazla olduğu için Galata otel fiyatları da farklı bütçelere hitap ediyor. Galata'da hem öğrenciler, hem yabancı turistler, hem de iş amaçlı konaklamalar yapılıyor.

Galata otel fiyatları gecelik ortalama 100-150 TL'den başlıyor. Eğer apart otel veya günlük kiralık dairelerde konaklamak isterseniz Galata otel fiyatları 150-200 TL'den başlıyor. Beyoğlu Galata otel fiyatlarında yaz ve kış mevsimleri arasında fazla değişiklik olmuyor; fiyatlar genellikle oteller arasında farklılık gösteriyor.

Yılın her dönemi yoğun talep gören Galata otellerinde rezervasyonsuz yer bulmak bir hayli zor. Bu nedenle seçeceğiniz bütçenize ve zevkinize uygun Galata otelinde yerinizi ayırtmanızı öneriyoruz.

Siz de İstanbul'un en özel semtlerinden olan Galata'da konaklamayı planlıyorsanız hemen Galata otelleri ve Galata 2018 otel fiyatları sayfalarımızı inceleyerek aradığınız oteli bulabilir ve keyifli bir konaklamanın ilk adımını atabilirsiniz.

Galata Hakkında
İstanbul Beyoğlu'nun tarih açısından en zengin semtidir Galata. Beyoğlu'nun alt tarafı, Azapkapı, Tophane ve Galata kulesinin arasında kalan bu bölge, tarihi zenginlikleri ve görülmeye değer yerleri ile sizleri bekliyor.

Özellikle 19. Yüzyılda bölge nüfusunun artışıyla birlikte yerleşim yukarı bölgelere doğru yayılmıştır. Galata, uzun yıllar boyunca rıhtımı sayesinde ülkenin dışa açılan bir kapısı olmuştur. Denizcilerin uğrak noktası olma niteliğini taşımıştır.

Fatih Sultan Metmet'in İstanbul'u fethinden önceki dönemde bir Ceneviz kolonisi olan bölgenin etrafı daha sonra yıkılan surlarla çevriliydi. Bölge Osmanlı'lara barış ile teslim edildiği için Osmanlı İmparatorluğu'nun son dönemine kadar çeşitli ayrıcalılklar kazanmış ve bundan faydalanmıştır.

Galata'da en önemli tarihi eserlerden biri `Galata Kulesi'dir. 1348 yılında Cenevizliler tarafından Galata surlarına ilave olarak yapılmış olan Gakata Kulesi, 1402 yılında Haçlı Seferleriyle birlikte büyük ölçüde tahribe uğramıştır. Osmanlı hükümdarı II. Murat ile yakın ilişkiler kuran Cenevizliler padişahın da yardımıyla kulenin yanında ikinci bir kule inşa ettiler ve II. Murat'ın adını verdiler. Kule Türkler'in eline geçmesiyle birlikte sıklıkla bakım yapılmıştır. 16. Yüzyılda Kasımpaşa Tershaneleri'nde çalışan Hristiyan harp esirlerinin barınağı olarak kullanılan Galata Kulesi, III. Selim döneminde çıkan bir yangınla büyük bir tahribata uğramıştır. Daha sonra onarılan kule, 1831 yılında başka bir yangında yine hasar görmüş ve 1875 yılında çıkan bir fırtına sonucunda da külahı devrilmiştir. 1965 yılında başlanan ve 1967 yılında sona erdirilen bakım çalışmasıyla da bugünkü görünümüne kavuşturulmuştur.

Bir başka ve önemli tarihi eser de, Galata Köprüsü'dür. II. Abdülhamit tarafından İstanbul'da Haliç üzerine yaptırılmış olan köprü Karaköy ile Eminönü'nü birleştirmektedir. Leonardo da Vinci, II. Beyazıt döneminde padişahşla iletişime geçerek bir Haliç Köprüsü tasarımı sundu. Ancak gerçekleştirilmesi teknik olarak imkansız görülen bu tasarımın üzerinden 350 yıl geçtikten sonra ilk Galata Köprüsü, 1845 yılında Sultan Abdülmecid zamanında annesi Bezm-i Alem Valide Sultan tarafından yaptırılmıştır. Köprüye daha önce Cisr-i Cedid, Valide Köprüsü, Yeni Köprü, Büyük Köprü, Yeni Cami Köprüsü ve Güvercinli Köprü isimleri takılmış olsa da günümüzde sadece Galata Köprüsü olarak adlandırılmaktadır.

Bu tarihi eserlerin yanısıra, Galata Rıhtımı, Galata Bankerleri Caddesi, Galata Mevlevihanesi, Galata Yolcu Salonu, Galatasaray Lisesi de görülmeye değer diğer önemli noktalardır.

Galata otel tavsiyeleri
 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
Elephant Galata
100 TL - 200 TL
Hacı Mimi Mah. Lüleci Hendek Cad. Hacı Mimi Külhanı Sokak No:26
2122492037
Sıcacık bir atmosfer

-

Sıcacık bir atmosfer

Sıcacık bir atmosfer, karşılama ve hizmet...

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Elephant Galata
100 TL - 200 TL
Hacı Mimi Mah. Lüleci Hendek Cad. Hacı Mimi Külhanı Sokak No:26
2122492037
Lokasyon muhteşem

-

Lokasyon muhteşem

Lokasyon muhteşem, alışveriş, gece hayatı, restoranlara çok yakın. Aynı zamanda sakin bir sokakta olduğu için gece ses problemi olmuyor, dekorasyon çok güzel, her köşenin resmini çekesi geliyor insanın. :) Oda hem büyük hem de çok temizdi, otel sahibinin önerilerini dinleyin derim, bize çok keyifli yerler önerdi, çok çok mutlu ayrıldık, teşekkürler Elephant Galata.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Elephant Galata
100 TL - 200 TL
Hacı Mimi Mah. Lüleci Hendek Cad. Hacı Mimi Külhanı Sokak No:26
2122492037
Manzarası harika

-

Manzarası harika

Otelin konseptinii dizaynını çok beğendim. Harika bir görseli var. Manzarası da ona keza. Taksim'in gece hayatından uzak olmayayım derseniz ideal bir konaklama yeri ki Galata'daki gece yaşantısını da görmenizi tavsiye ederim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Örücü Palace Apartments
100 TL - 200 TL
Tom Tom Mahallesi, Karabaş Kuyu Çıkmazı, No:7
5426512141
Kendi evindeymiş hissi yaratıyor

-

Kendi evindeymiş hissi yaratıyor

Bu otelin lokasyonu, konumu ve ulaşılabilirliği bir harika. Temizliği ve çalışanların güler yüzü de insana kendi evindeymiş hissi yaratıyor.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Nar Beyoğlu
100 TL - 200 TL
Şahkulu Mahallesi Şahkulu Sokak No:20
2122452521
Çok keyifli bir yer

-

Çok keyifli bir yer

Temizliği, güler yüzlü servis ve hizmeti, dekorasyondaki ince ayrıntılar, lokasyonu... Kısaca çok keyifli bir yer.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
By Murat Hotels Galata
100 TL - 200 TL
Bereketzade Mah. Lalelicesme Sok. No: 10
5313009191
Muhteşem manzara

-

Muhteşem manzara

Muhteşem manzara ve konfor...

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Örücü Palace Apartments
100 TL - 200 TL
Tom Tom Mahallesi, Karabaş Kuyu Çıkmazı, No:7
5426512141
Temiz ve güvenli bir yer

-

Temiz ve güvenli bir yer

Otelin konumu çok yerinde, temiz ve güvenli bir yer.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Tesis Yetkilisinin Cevabı

Örücü Palas Apartmanı Otel konseptinde olmayıp, 2 oda bir salon olarak kiralanmaktadır. Minimum kiralama süresi ise 1 aydır.

8 Mayıs 2015, Cuma 03:10
Anemon Galata Hotel
100 TL - 200 TL
Bereketzade Mah. No: 15 Büyükhendek Cad. Kuledibi
2122932343
Nazik personel

-

Nazik personel

Manzarası muhteşem. Çok kaliteli bir hizmet ve çok nazik personelleri var.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Meroddi Galata Mansion
100 TL - 200 TL
Şahkulu Mahallesi Serdar-ı Ekrem Caddesi No:29
2129140607
Kesinlikle tavsiye ederim

-

Kesinlikle tavsiye ederim

Bu civarda konaklamak isteyenler için kesinlikle tavsiye ederim. Otelin dekorasyonu, temizliği ve hizmeti süper.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Meroddi Galata Mansion
100 TL - 200 TL
Şahkulu Mahallesi Serdar-ı Ekrem Caddesi No:29
2129140607
Şık ve temiz

-

Şık ve temiz

Meroddi Galata Mansion gayet temiz sıcak ve şık bir mekan.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Meroddi Galata Mansion
100 TL - 200 TL
Şahkulu Mahallesi Serdar-ı Ekrem Caddesi No:29
2129140607
Avrupa yakasındaki tek adres

-

Avrupa yakasındaki tek adres

Avrupa yakasında konaklamak isterseniz hiç düşünmeden ziyaret etmelisiniz. Odaları gerçekten itina ile dizayn edilmiş. Otel konsepti çok başarılı.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Noble House Galata
100 TL - 200 TL
Serdar-i Ekrem Cad. Kadribey Çıkmazı
2122437446
İstanbul için kazanç

-

İstanbul için kazanç

Huzurlu bir yer. Dilek Hanım'ın güler yüzü ve içtenliği ile gerçekten bir kazanç.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Noble House Galata
100 TL - 200 TL
Serdar-i Ekrem Cad. Kadribey Çıkmazı
2122437446
Keşfedin

-

Keşfedin

Her şeyiyle İstanbul Galata'da keşfedilmesi gereken bir yer.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Galata West Hostel
100 TL - 200 TL
Bereketzade Mah. Savcıbey Çıkmazı Okçumusa Cd. No:3
2122497218
Tarihi yerlere yakın

-

Tarihi yerlere yakın

Konumu ve manzarası ile şirin bir otel. Kendinizi evinizde gibi hissediyorsunuz. Pencereden İstiklal Caddesi, Galata Kulesi'ni ve Ayasofya Müzesi'ni görebiliyorsunuz. Otelin birkaç metre yakınında bulunuyor.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Galata West Hostel
100 TL - 200 TL
Bereketzade Mah. Savcıbey Çıkmazı Okçumusa Cd. No:3
2122497218
Çatı katında parti

-

Çatı katında parti

Çatı katında küçük bir parti vermek için ideal bir yer.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Galata Vista Suites
100 TL - 200 TL
Şahkulu Mh. Küçük Hendek Sk. N:15
5383773877
Harika konaklama

-

Harika konaklama

Bu harika konaklama için çok teşekkürler.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Rooms Galata
100 TL - 200 TL
Şahkulu Mahallesi Kumbaracı Yokuşu No:37
2122933186
Akıllıca tasarlanmış odalar

-

Akıllıca tasarlanmış odalar

Beyoğlu'nun kalbinde, akıllıca tasarlanmış odaları olan bir otel. Kısa ya da uzun vadeli konaklama için mükemmel bir seçim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Galata Life İstanbul
100 TL - 200 TL
Şahkulu Mah. Galipdede Cad. No:75 Galata
2122452315
Mutlaka gidilmeli

-

Mutlaka gidilmeli

Mutlaka gidilmeli ve kalmalı.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Galata Life İstanbul
100 TL - 200 TL
Şahkulu Mah. Galipdede Cad. No:75 Galata
2122452315
Güzel otel

-

Güzel otel

Güzel bölge, güzel bir otel.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
The House Hotel Galatasaray
100 TL - 200 TL
Firuzağa Mahallesi Bostancı Caddesi No: 19
2122520422
İyi servis, konforlu yatak

-

İyi servis, konforlu yatak

Yatakları konforlu ve duşları harika. İyi bir servisi var.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
The House Hotel Galatasaray
100 TL - 200 TL
Firuzağa Mahallesi Bostancı Caddesi No: 19
2122520422
Eski stil butik otel

-

Eski stil butik otel

Son derece güzel ve sevimli bir otel. Eski stil İstanbul butik oteli.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
The House Hotel Galatasaray
100 TL - 200 TL
Firuzağa Mahallesi Bostancı Caddesi No: 19
2122520422
Samimi personel

-

Samimi personel

Güzel dekorasyonu ve samimi personeli ile hoş bir otel.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Anemon Galata Hotel
100 TL - 200 TL
Bereketzade Mah. No: 15 Büyükhendek Cad. Kuledibi
2122932343
Jazz dinletisi

-

Jazz dinletisi

Pencerenizden sızan jazz dinletisi eşsiz. İstanbul'un merkezinde böylesine huzurlu, böylesine nezih ve temiz; personelinin aile samimiyeti ile güler yüzü ve saygıyı eksik etmediği eşsiz bir butik otel.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Anemon Galata Hotel
100 TL - 200 TL
Bereketzade Mah. No: 15 Büyükhendek Cad. Kuledibi
2122932343
Manzarası mükemmel

-

Manzarası mükemmel

Otelin mükemmel bir manzarası var.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Georges Hotel Galata
100 TL - 200 TL
Serdar-i Ekrem Sok. No:24
2122442423
Yemek açısından yetersiz

-

Yemek açısından yetersiz

Saat 23:00’da yemek yemek istiyorsanız, yenilen yemek karşılığında ödediğiniz para gerçekten anlamsızsa mutlaka gidin. Otel olarak güzel olabilir fakat yemek açısından yetersiz. İstanbul’da emin olun ki ayni kalitede daha özel tatlar tadabileceğiniz, daha lezzetli yemekler yiyebileceğiniz yerler var. Tercih size kalmış.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)