Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Mutfak Türü

Fast food
İtalyan
Türk Mutfağı
Pizza
Kahvaltı
Kebap
Tümünü gör
Deniz Mahsülleri
Tatlı
Unlu Mamüller

Kategori

Restaurant
Cafe
Bar

Mekan Özellikleri

Alkol Servisi
Paket Servis

Beslenme Seçenekleri

Glutensiz Seçenekler
Vejataryen Dostu
Vegan Seçenekleri

Galata Restoranları ve Yemek Yerleri:

Galata civarında gidilebilecek 11 mekan.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Viyana Kahvesi Galata
Cafe
₺ ₺ ₺
₺ ₺
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(5 yorum)
İstanbul
Velvet Cafe
Cafe
₺ ₺
₺ ₺ ₺
Neredekal Değerlendirme4/5 Mükemmel
(4 yorum)
İstanbul
Enginar Cafe
Cafe
₺ ₺ ₺ ₺
Neredekal Değerlendirme4.3/5 Mükemmel
(4.3 yorum)
İstanbul
Güney Restaurant
Restaurant
₺ ₺ ₺
₺ ₺
Neredekal Değerlendirme3.7/5 Çok İyi
(3.7 yorum)
İstanbul
Nardis Jazz Club
Bar
₺ ₺ ₺ ₺
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul
Ritim Galata
Neredekal Değerlendirme4/5 Mükemmel
(4 yorum)
İstanbul
Pepe Galata
Cafe
₺ ₺ ₺
₺ ₺
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul
Privato Cafe
Neredekal Değerlendirme4.7/5 Mükemmel
(4.7 yorum)
İstanbul
Cherrybean Coffees
Cafe
₺ ₺ ₺
₺ ₺
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul
Galata Konak Cafe
Cafe
₺ ₺
₺ ₺ ₺
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul
Aheste Restaurant
Restaurant
₺ ₺ ₺
₺ ₺
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul
Galata Restoranları ve Yemek Yerleri İçin Yapılan Yorumlar
5/5 Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
18.03.2019
Misafir
Viyana Kahvesi Galata için yapılan yorum
Cheesecake çok lezzetli
Galata Kulesi sokağında bir mekan. San Sebastian Cheesecake ve kahveleri çok lezzetli.

Galata Restoranları ve Yemek Yerleri

Galata Kulesi, dünyaca ünlenmiş, en eski tarihi yapılarından biri olarak günümüze kadar gelmiş. Bu kule, İstanbul’un en önemli sembollerinden bir tanesi. Aynı zamanda, kulenin değeri UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesine girmesiyle daha da artmış durumda. Bu kule, İstanbul siluetini oluşturan son derece önemli bir yapı. Çok uzun bir süre geçmişte yangın gözetleme kulesi olarak kullanılmış olması ile biliniyor. Kulenin görünüşü, tarihi değeri ve benzeri sebeplerden dolayı Galata restoranları bir hayli ün kazanıyor. Kule civarını gezip görmek ve bu bölgede yemek yemek isteyen binlerce turist var. Kulenin görünümü ve ihtişamından dolayı, bu bölge turist akınına uğruyor. Bu durum ise Galata köprüsü restaurantları popülerliğini artırıyor.

Kule yakınlarında, lüks, orta lüks ya da salaş yemek yeme mekânlarını bulabilirsiniz. Bu sayede Galata Kulesi restoranları farklı damak zevklerine ve tarzlara hitap eden lezzetleri konuklarına sunuyor. Köfte ve kebap gibi ünlü Türk lezzetlerini de Galata civarında yer alan restoranlarda tadabilirsiniz. Kulenin güzelliğini seyretmek ve manzara eşliğinde yemek yemek için birçok işletmeden hizmet alabilirsiniz. Galata manzaralı restoranlar, turistler tarafından da ilgi topluyor. Kule yakınlarında yer alan restoran, cafe, kebap salonu, meyhane, büfe, burgerciler, pizzacılar ve benzeri seçenekler arasından dilediğiniz yemeği yiyebilirsiniz. 

Galata’da Yemek Yenilecek Yerler

Galata’daki restoranlar, kule yakınlarında yer alıyor. Bunun yanı sıra, kalede de yemek yiyip bir şeyler içebileceğiniz mekânlar bulunuyor. Örneğin, kulenin 9. katında akşam restoran ve gündüz cafe olarak kullanılan mekânlardan hizmet alabilirsiniz. İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde yer alan Galata Kulesi, şehre has olan yemekleri de tadabileceğiniz restoranlar ile yerli ve yabancı turistlere hizmet veriyor. Galata yemek yenilecek yerler bakımından oldukça sık tercih edilen tarihi bir yapı. Bu yerler hakkında detaylı bilgiler ise aşağıdaki gibi:

  • Galata Kulesine yakın sanat ve alışveriş yaptıktan sonra dinlenebileceğiniz mekânlar, Karaköy’de yer alıyor. 
  • Galata Kulesi yakınlarında meyhane de bulabilmeniz mümkün. Galata Bölgesinde meyhanecilik yüzyıllardır devam ettirilen bir kültür. Bu nedenle, Galata Kulesi bölgesinde meyhanelere giderek eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz.
  • Kafelerde de yemek yemek için menü tercihinde bulunabilirsiniz. Galata Kulesi yakınlarında yer alan kafeler, Galata yemek yerleri arasında sıralanabiliyor. 
  • Galata Kulesinin yakınlarında yer alan bazı kafelerde un helvası, anne pudingi gibi spesiyal haline gelmiş tatlıları tadabilirsiniz. 
  • Et, balık gibi lezzetleri tatmak için Beyoğlu’nda yer alan işletmeleri tercih edebilirsiniz.

Yukarıda sıralanan alternatiflerin yanı sıra Galata Kulesine yakın olan restoranlardan da damağınıza uygun yemekler tüketebilirsiniz. Lazanya, kuşkonmaz, trüf yağlı risotto gibi meşhur hale gelmiş yemekler, Galata Kulesi yakınlarındaki restoranlarda ziyaretçilere sunuluyor.

Galata’da Uygun Fiyata Yemek Yenecek Yerler

Galata’da yemek yenilecek yerler arasında bütçenize uygun fiyatlarla hizmet veren işletmeler de yer alıyor. Galata Kulesi’nin bulunduğu bölge turistik açıdan sık ziyaret edilen bir mevki. Bu nedenle, kule yakınlarında marjinal yemek yeme mekânları bulunuyor. Bütçenizi sarsmayacak bir mekânda yemek yemek istiyorsanız, daha salaş mekânları tercih edebilirsiniz. Galata yakınlarında yer alan kafeler, bu anlamda uygun fiyata yemek yiyebileceğiniz yerler arasında. Lüks restoranların yanı sıra, standart bir şekilde hizmet veren mekânları da tercih edebilirsiniz. 

Galata’da güzel yemek yerleri arasında barlar ve bütçe dostu olarak hizmet veren lokantalar da yer alıyor. İçkinizle birlikte tadabileceğiniz lezzetli yemekleri barlarda yiyebilmeniz mümkün. Galata Kulesi’nin yakınlarında bahçeli ve ferah yemek yeme mekânlarını da değerlendirebilirsiniz. Bu kuleye yakın olan yerlerde yemek yerken, aynı zamanda sevdiklerinizle manzaranın da tadını çıkarabilirsiniz.  Konum olarak Galata otelleri size uygun olacaktır. 

Galata Restoranları ve Yemek Yerleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Galata için en populer restoranlar nelerdir?
Galata için en populer restoranlar : Viyana Kahvesi Galata, Privato Cafe, Enginar Cafe, Galata konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.