Kalamış bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Kalamış Aktiviteleri

Adına şarkılar yazılmış bir semt; Kalamış…Kalamış Aktiviteleri

Adına şarkılar yazılmış bir semt; Kalamış…
Kalamış, İstanbul'un eski yazlık muhitlerinden biriydi. Şimdilerde Anadolu Yakası'nın lüks bölgelerinden biri olan Kalamış, sahili, parkı, yat limanı ile ferah ve nezih bir ortama sahip.

Tarihsel ve kültürel açıdan baktığımızda Kalamış, bu anlamda sahip olduklarını yitirmiş olsa da, temiz havasından ve güzelliğinden hiçbir şey kaybetmemiş. Hatta Münir Nurettin Selçuk'un “'bir tatlı huzur almaya geldim Kalamış'tan”' sözleriyle seslendirdiği şarkısında olduğu gibi, Kalamış'ta aradığınız huzuru bulabilmeniz mümkün.

Denizin, ağaçların, sessizliğin ve huzurun tadını çıkabilmeniz adına Kalamış'ta yapabileceğiniz pek çok aktivite mevcut. Kalamış'ta yapılacak şeyler nelerdir diye merak ediyorsanız, yazımızın devamını okumanızı öneriyoruz.

Özellikle yaz aylarında Kalamış Parkı'nda pek çok spor etkinliği düzenleniyor. Ayrıca bireysel olarak da spor yapmak isterseniz, Kalamış Parkı'nı tercih edebilirsiniz. İstanbul'da az bulunabilen nadir parklardan biri olan Kalamış Parkı'nda huzura doyabilirsiniz. Ayrıca parkın içerisinde bulunan halka açık basketbol ve futbol sahalarında, dostlarınızla keyifli spor aktivitelerine imza atabilirsiniz.

Kalamış, restoranlarıyla da ünlü bir bölge. Bu nedenle Kalamış'ta yapılacak şeyler deyince akla gelen ilk şeylerden biri de, bu nezih restoranlarda keyifli bir öğlen ya da akşam yemeği yemek olacaktır. Damak zevkinize uygun bir restoranı tercih ederek, sevdiklerinizle keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra Kalamış Marina'nın halka açık olan bölümünü gezebilir, denizin tadını çıkarabilir ve burada bulunan mağazalarda alışveriş yapabilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın
Bölgede Son Yorumlananlar