Kalamış bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Kalamış Gezilecek Yerler

19. yüzyılın ikinci yarısından sonra varlıklı ailelerin köşkler ve yazlıklar inşa etmeleriyle, gösterişli bir döneme giren Kalamış, İstanbul’un en nezih semtlerinden biri…Kalamış Tarihi Mekanlar

19. yüzyılın ikinci yarısından sonra varlıklı ailelerin köşkler ve yazlıklar inşa etmeleriyle, gösterişli bir döneme giren Kalamış, İstanbul'un en nezih semtlerinden biri…
Zamanla tarihi dokusunu yitirmeye başlayan Kalamış, yine de güzelliğinden hiçbir şey kaybetmemiş. Adına şarkılar yazılan bu nezih semtte, huzura doyabileceğiniz pek çok mekan bulunuyor. Özellikle Pazar günlerinde keyifli zamanlar geçirmek isteyenlerin akınına uğrayan Kalamış, bu anlamda popülaritesini her geçen gün arttırıyor.

İstanbul'un bu nezih semtini ziyarete gelmişken, Kalamış'ta gezilecek yerler listemize mutlaka göz atın.

Kalamış Marina: İçerisinde pek çok restoran ve kafe bulunan Kalamış Marina'da keyifli bir öğlen ya da akşam yemeği yiyebilirsiniz. Temiz bir sahil havası almak isteyenlerin akın ettiği marinada, dostlarınızla keyifli saatler geçirebilirsiniz.

Kalamış Parkı: İçerisinde muhtarlık sarayı ve çocuk parkı bulunan Kalamış Parkı, Bostancı sahiline kadar uzanıyor. Keyifli bir Pazar günü geçirebileceğiniz Kalamış Parkı'nda, huzurun ve sessizliğin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Fenerbahçe Burnu: Bir ada şeklinde olan ancak bir köprü ile yarımadayı andıran Fenerbahçe Adası, içerisinde barındırdığı pek çok sosyal tesisle, keyifli zamanlar geçirebileceğiniz bir bölgedir.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın
Bölgede Son Yorumlananlar