Kabaceviz Şelaleleri

  • Samsun

Kabaceviz Şelaleleri

Samsun'un tabiat harikalarından biri olan Kabaceviz Şelaleleri, il merkezine yaklaşık 32 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Tekkeköy ilçesine ise sadece 22 kilometre mesafede yer alır.

Kabaceviz Şelaleleri, üç aşamadan oluşuyor. Şelalelerin olduğu bölge turizm açısından önemli bir yere sahip. Çünkü burada dağcılık, trekking, foto safari yapılabiliyor. Bunların yanı sıra piknik yapma imkanı da bulunuyor.

Kabaceviz Şelaleleri'ne en güzel yolculuklar Mayıs ve Ekim ayları arasında oluyor. O dönemlerde yolunuz Samsun'da geçecekse Kabaceviz Şelaleleri'ni mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Kabaceviz Şelaleleri'ne dostlarınızla gidecekseniz trekking yapabilir yada ailenizle birlikteyseniz güzel bir piknikle gününüzü taçlandırabilirsiniz.

10 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
10
Yürüyüş parkuru yok
2

-

Bu yazıyı 6.6.2017'de yazıyorum. Bu şelaleyi turizme kazandıramayan Büyük Şehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'a sesleniyorum. Şehir merkezi yol sapaklarına tabela koymuşsun Kabaceviz Şelaleleri'ne gider diye turizme açamamışsın, yazık daha yolunu yapamamışsın. Yürüyüş parkuru yok, seyir terası yok, ağaçtan merdiven yok, vs. vs. Giden bir pişman, gitmeyen bir pişman...

10
Yollar o kadar kötü ki
2

-

Gittiğimize bin pişman olduk, yollar o kadar kötü ki, çukurlar, çamurlar, saplanıp yolda kalmamak için dua ettik neredeyse. Köyleri geçtikten sonra küçük bir yol ayrımı çıkıyor karşınıza, o yolu rahatlıkla geçebilen bir arabanız olması şart, yoksa yarı yoldan geri dönersiniz ve de şehirden 1 buçuk saat uzaklıkta. Farklı bir özelliği yok, dağın tepesi işte, hepsi bu.

10
Maceracı iseniz patika deneyin
4

-

Aracınız ile merkezden 2 saate yakın yol sürüyor. Yolun çoğu kötü, stabilize denilecek kadar kötü. Ayrıca gittiğinizde bu kadar yolu buna mi geldim diyeceksiniz. Ancak biraz maceracı iseniz 1 saat kadar dağ patika tırmanışı ile büyük şelaleye ulaşabilirsiniz ben 1 kez çıktım. Ancak 2. kez ise patika yolu bulamadım. Araçla normal şelaleye gitmeyi düşünürseniz beklentiniz yüksek olmasın ama bence pek de görülecek güz.. Devamını Göster

10
Yollar berbat
2

-

Tokat'tan daha yakın... Yollar berbat, uyarı, ikaz yok, biri hobi olsun diye tabela koymuş.

10
Yollar çok kötü
2

-

Aman diyeyim, sakına gitmeyin. Yollar çok kötü. Sürekli çukurlar var, arabanız mahvolur ve çok uzak. Öyle anlatıldığı gibi de güzel değil. Milleti kandırmayın. Çok pişman olduk.

10
Gayet güzel
10

-

Bu yaz gittim. Çok güzel, siz bulamamışınızdır, biz bisikletle gittik. Gayet güzel. Hem Samsun halkı kimseyi kandırmaz.

10
Şu an yollar yapıldı
8

-

Çok yanlış düşünmüşsünüz. Tabi ki koy balık için bir şey ifade etmez. Kimse kendi güzelliğinin farkında değildir. Şu an yollar yapıldı, harika görüntüler var.

10
Şelale falan yok
2

-

Şelale falan yok, yollar çok bozuk, gittik fakat çok pişman olduk, sadece tabela var yazık insanları kandırıyorlar, orada yaşayanlar dalga geçti bizimle.

10
Kabaceviz Şelaleleri
10

-

Hamza Bey'in fikirlerine aynen katılıyorum. Gittiğime gideceğime bin pişman oldum. Oranın yerlileri bizi gördüğünde söyledikleri şu oldu " Başka görecek şelale bulamadınız mı?"

10
hamza kilickan tarafından...
10

-

Sakin aldanıp da şelale var diye yola çıkmayın. Yolu çok bozuk, taşlı. Biz gittik, anlatıldığı, nette yazdığı gibi değil.