Samsun bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Samsun Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Karadeniz'in önemli turizm merkezlerinden olan Samsun, doğal güzellikleri, tertemiz sahilleri, şifalı kaplıcaları ve tarihi yapıları ile gezginleri keyifli bir keşif yolculuğuna çağırıyor...Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Samsun Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Toplam 32 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Kabaceviz Şelaleleri

"Yürüyüş parkuru yok"

"Yollar o kadar kötü ki"

5.2

Misafir yorumu

10 yorum

Akalan Şelaleleri

"Yolu çok kötü"

"Yol dar ve uzak"

6.2

Misafir yorumu

7 yorum

Hamamayağı Kaplıcası

"Kalabalık ve hijyenik değil"

"Hijyenden haberleri yok"

4.0

Misafir yorumu

4 yorum

Tekkeköy Mağaraları

"Eski yerleşim yeri"

"Mağaralara girilemiyor"

7.3

Misafir yorumu

3 yorum

Geyikkoşan Sahili

"Samsun'un en güzel sahili"

"Doğası bozulmamış"

10

Misafir yorumu

3 yorum

Bandırma Vapuru

"Gidilmesi lazım"

"bandirma vapuru"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Ladik Gölü

"Gerçekten çok güzel"

"engin özdemir tarafından..."

10

Misafir yorumu

2 yorum

Amisos Tepesi

"Manzarası harika"

"amisos tepesi"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Samsun Ladik Akdağ Kayak Merkezi

"Yeni bir tesis"

6.0

Misafir yorumu

1 yorum

Samsun Kent Müzesi

"İnanılmaz güzellikte bir yer"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Samsun Tarihi Mekanlar

Karadeniz'in önemli turizm merkezlerinden olan Samsun, doğal güzellikleri, tertemiz sahilleri, şifalı kaplıcaları ve tarihi yapıları ile gezginleri keyifli bir keşif yolculuğuna çağırıyor...
Karadeniz'in uzun kıyı şeritlerinden birine sahip, temiz plajları ve denizi olan, zengin ültürü ve tarihi ile turizm açısından büyük önem taşıyor Samsun. Siz de Karadeniz'in bu güzel kentini keşfetmeye karar verdiyseniz Samsun gezilecek yerler listemize bir göz atın... Konaklama seçenekleri için uygun Samsun otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Müzeler: Cumhuriyet tarihinde çok özel bir yere sahip olan Samsun'da gezinize Samsun müzeleriyle başlayabilirsiniz. Kurtuluş Savaşı döneminde mücadelenin başladığı yer olan Samsun'da Samsun Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Bandırma Vapuru ve Gazi Müzesi mutlaka görmenizi tavsiye ettiğimiz yerlerden.

Tarihi Yapılar: Samsun'un tarihi yapıları arasında en ilgi çeken yapılar camiler. Samsun Büyük Camii, Gökgöl Camii, Sivrikese Camii, Göğceli Camii, Taşkale Camii turistlerin en çok ziyaret ettiği camilerden. Ayrıca tarihi Fazıl Ahmet Paşa Medresesi ve Mater Dolorosa Katolik Kilisesi'ni görülecekler listenize ekleyebilirsiniz.

Örenyerleri: Arkeolojik gezilere ilgisi olan bir seyahatseverseniz Samsun'un örenyerlerini görmenizi öneriyoruz. Amisos Tepesi, Lerdüge Tümülüsleri, İkiztepe Höyüğü ve Dündartepe Höyüğü Samsun'da gezilecek örenyerleri arasında.

Doğal Güzellikler: Samsun, tipik bir Karadeniz kenti ve burada da birçok doğal güzellik bulunuyor. eşi benzeri olmayan bu doğal güzelliklerden Ladik Gölü, Akalan Şelaleleri, Kabaceviz Şelaleleri, Tekkeköy Mağaraları, Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti görülmeye değer olan yerlerden.

Ayrıca yaz aylarında Samsun'da bulunacaksanız denizin keyfini çıkarmak için Geyikkoşan Sahili'ni, stres ve yorgunluğunuzu atmak, şifa bulacağınız bir tatil yapmak için Hamamayağı Kaplıcası ve Ladik Kaplıcası'nı, kış aylarında Samsun'u ziyaret edecekseniz ve kış sporlarına ilginiz varsa Samsun Ladik Akdağ Kayak Merkezi'ni, muhteşem bir gün batımı izleyip, deniz kıyısında keyifli bir yemek yemek için Yakakent ve Alaçam'ı görmenizi öneriyoruz.

43 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
43
Samsun'un en güzel sahili
10

-

Asırlık ağaçlarla kaplı mesire alanı insanı ruhen dinlendiren büyülü bir güzelliğe sahip. Mesire alanına denizin çok yakın olması görselliği de muhteşem hale getiriyor. Kamp için çok uygun turistik bir doğa. Samsun'un en güzel sahilidir.

43
Kesinlikle görmelisiniz
10

-

Bence görmeniz gerekiyor. Çok güzel bir yerdi ve ayrıca mimarisi mükemmel bir şekilde tasarlanmıştır. Bu yüzden kesinlikle görmelisiniz. Tavsiye ederim. :)

43
Yolu çok kötü
1

-

Aklınız varsa gitmeyin. O kadar taşlık, kayalık yola geçiyorsun, neredeyse arabanın tekeri patlayacaktı çok şanslıydık. O kadar km. gittik geri döndük. Köylüler hiçbir şey söylemiyorlar, o kadar kötü heyelanlı yollardan geçtik. Paramıza ve zamanımıza yazık. Tavsiyem bu şelaleyi listeden çıkarmak. Şelalede su yok.

43
İyi
4

-

Çok kısa ama yine de iyi (gibi).

43
Yol dar ve uzak
1

-

Biz de bugün gitmeyi denedik. Bir yerden sonra yol yok, yamaç toprak, yol dar ve uzak. Altınızda bir jip yoksa aklınızdan bile geçirmeyin. Giderken baraj gölünün kenarından geçiyorsunuz manzara harika.

43
Kalabalık ve hijyenik değil
1

-

Havuz ve hamam günübirlik gelenlere açık olduğundan çok kalabalık ve hijyenik değil. Kapasitesinin çok üstünde havuza giriş var. Hamamda da 1-2 saat sıra beklemek zorundasınız, hiç 4 yıldızlı otel standartlarında değil.

43
Hijyenden haberleri yok
1

-

Çok pis. Hiç yakışmıyor güzel ülkemize. Hijyenden haberleri yok maalesef. Yazık.

43
Yürüyüş parkuru yok
2

-

Bu yazıyı 6.6.2017'de yazıyorum. Bu şelaleyi turizme kazandıramayan Büyük Şehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'a sesleniyorum. Şehir merkezi yol sapaklarına tabela koymuşsun Kabaceviz Şelaleleri'ne gider diye turizme açamamışsın, yazık daha yolunu yapamamışsın. Yürüyüş parkuru yok, seyir terası yok, ağaçtan merdiven yok, vs. vs. Giden bir pişman, gitmeyen bir pişman...

43
Eski yerleşim yeri
10

-

Karadeniz'in en eski yerleşim yeri...

43
Yollar o kadar kötü ki
2

-

Gittiğimize bin pişman olduk, yollar o kadar kötü ki, çukurlar, çamurlar, saplanıp yolda kalmamak için dua ettik neredeyse. Köyleri geçtikten sonra küçük bir yol ayrımı çıkıyor karşınıza, o yolu rahatlıkla geçebilen bir arabanız olması şart, yoksa yarı yoldan geri dönersiniz ve de şehirden 1 buçuk saat uzaklıkta. Farklı bir özelliği yok, dağın tepesi işte, hepsi bu.

43
Yeni bir tesis
6

-

Merhabalar. Burası henüz yeni bir tesis olmasına rağmen bir hayli rağbet var. Pisti iyidir, en önemlisi pistin dışına çıkıp dağ yamaçlarında kayma imkanı da var. Eksiklikleri bir hayli var ama ben sadece bir kaçını yazacağım. Mesela WC bölümünde sıra bekleyebiliyorsunuz çünkü 2 tane veya 3 tane tuvalet var. Namazınızı kılmak istediğinizde doğru düzgün olmayan mescit var ve abdesti de WC içindeki lavabolarda almak zo.. Devamını Göster

43
İnanılmaz güzellikte bir yer
10

-

2 defa ziyaret ettim Samsun Kent Müzesi'ni, inanılmaz güzellikte bir yer. Muazzam! Hiç abartmıyorum, Samsun'u ve tarihi çok iyi yansıtılmış. 2 saatten önce bitmiyor. Aceleyle bir bakıp çıkacağım denen bir yer değil. Tavsiye ederim.

43
Çok etkileyici
9

-

Tek kelimeyle muhteşem, çok etkileyici.

43
Maceracı iseniz patika deneyin
4

-

Aracınız ile merkezden 2 saate yakın yol sürüyor. Yolun çoğu kötü, stabilize denilecek kadar kötü. Ayrıca gittiğinizde bu kadar yolu buna mi geldim diyeceksiniz. Ancak biraz maceracı iseniz 1 saat kadar dağ patika tırmanışı ile büyük şelaleye ulaşabilirsiniz ben 1 kez çıktım. Ancak 2. kez ise patika yolu bulamadım. Araçla normal şelaleye gitmeyi düşünürseniz beklentiniz yüksek olmasın ama bence pek de görülecek güz.. Devamını Göster

43
Görülmeye değer bir yer
9

-

İlk bakışta basit bir yapı gibi görünse de içerisine girdiğinizde derin bir sessizlik ve Hristiyan dini motifleri ile farklı bir duygu yaratıyor. Kilisenin tarihini okuyunca insanın saygı duyası geliyor. Gezilip görülmeye değer bir yer. Farklı kültürlere saygı duymayan insanlar da nefret yaratabilir fakat 4. Murat tarafından yapıldığını öğrenince yüzyıllar önceki atalarımızda bizde olmayan saygın bir insani değerler.. Devamını Göster

43
Doğası bozulmamış
10

-

Saklıkent gibi doğa harikası bir yer. Doğası bozulmamış. Mutlaka gidip görmeli.

43
Manzarası harika
10

-

Amisos Tepesi gerçekten bir insanın görmesi gereken bir yer ve o manzaraya öyle bir kafe yapmışlar ki ve çok da ucuz. Bir Türk kahvesi 2.5 TL ve ben teleferikle çıkmayı tercih ettim, yani o manzarayı teleferik dahil 7.5 TL'ye izleme imkanınız var.

43
Yunus Emre tarafından...
4

-

Kaplıcaya meraklı olanlar için kaplıca suyu gerekli sıcaklıkta değildi. Hamamında su çok az akıyordu. Kaplıca havuzu zaten küçüktü. Sırf kaplıcaya gittiğimiz için memnun kalmadık. Gece vakti yolu karanlıktı. Ama piknik yeri ve mesire alanı güzeldi. 10 üzerinden 4 puan verdim. Bunun yerine Ladik Gölü kenarında p.. Devamını Göster

43
Mağaralara girilemiyor
2

-

Merhaba. Bizzat gittim gördüm, mağaralara girmek tehlikeli ve yasaktır yazısı var ve mağaralara çıkılabilecek yol olmadığından patika dahil çıkılamıyor, uzaktan dağ ve mağaralara girişlerini görebiliyoruz gidip gitmeme kararı sizin...

43
Belediye yol yapmalı
1

-

Akalan Şelaleleri'ne kesinlikle gitmeyin, harcadığınız yakıta yazık... Ne araba, ne de yayalar için şelaleye direk ulaşım yoktur, zorlu bir dağ yamacından aşağı indikten sonra ulaşıyorsunuz lakin sonra geri çıkması var. :) Bugün kaç kere düştüm hatırlamıyorum her yerim yara bere. Belediye oraya yol yapmadan gitmeyin.

43
Yollar berbat
2

-

Tokat'tan daha yakın... Yollar berbat, uyarı, ikaz yok, biri hobi olsun diye tabela koymuş.

43
Yollar çok kötü
2

-

Aman diyeyim, sakına gitmeyin. Yollar çok kötü. Sürekli çukurlar var, arabanız mahvolur ve çok uzak. Öyle anlatıldığı gibi de güzel değil. Milleti kandırmayın. Çok pişman olduk.

43
Gayet güzel
10

-

Bu yaz gittim. Çok güzel, siz bulamamışınızdır, biz bisikletle gittik. Gayet güzel. Hem Samsun halkı kimseyi kandırmaz.

43
Gerçekten çok güzel
10

-

Ladik Gölü yöreye ekonomik güç katacak derecede gerçekten çok güzel. Kenarına yapılacak küçük pansiyon ve lokantalar burayı cazibe merkezi haline getirebilir...

43
Şu an yollar yapıldı
8

-

Çok yanlış düşünmüşsünüz. Tabi ki koy balık için bir şey ifade etmez. Kimse kendi güzelliğinin farkında değildir. Şu an yollar yapıldı, harika görüntüler var.

43
Gidilmesi lazım
10

-

Mutlaka gidilmesi lazım. :)

43
Camiler açısından çok zengin
10

-

Asarcık civarı tarihi, ahşap camiler açısından çok zengin. Gökgöl Camii haricinde Bekdemir Cami, Kılavuzlu Cami, Koşaca Camileri de çok güzel, inşallah korunurlar.

43
Şelale falan yok
2

-

Şelale falan yok, yollar çok bozuk, gittik fakat çok pişman olduk, sadece tabela var yazık insanları kandırıyorlar, orada yaşayanlar dalga geçti bizimle.

43
Çok güzel
10

-

Samsun'a gelip de İlk Adım Anıtı'nı görmeden kesinlikle gitmeyin. Çok güzel, ben bayıldım. :D :D

43
Herkes gidip görmeli
10

-

Mutlaka herkes gidip görmeli.

43
volkan emre tarafından...
10

-

Merhaba. İş seyahati için buradayız. Bize önerebileceğiniz favori noktasını söyler misiniz? Samsun içi her noktayı biliyoruz.

43
Yunus Yavuz tarafından...
10

-

Atamızın eşyalarının, kendi el yazılarının olduğu muhteşem bir müze. Üstelik giriş ücretsiz. 08:00-19:00 arası açık. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

43
amisos tepesi
10

-

Samsun Merkezi'n en güzel yeridir. Manzara, doğa, hava ve tesisiyle şahane. Samsun'a gelenlerin Amisos Tepesi'nde bir yemek yemelerini tavsiye ediyorum.

43
akalan selaleleri
10

-

Güzel.

43
bandirma vapuru
10

-

Çok güzel.

43
geyikkosan sahili
10

-

Efsanesi de var.

43
pınar tarafından...
10

-

Vallahi ben doğma büyüme bu köylüyüm ama korkunç denen bir şey görmedim. O şelalelere gelince yaşadığım huzuru hiçbir şeye değişmem.

43
engin özdemir tarafından...
10

-

Doğallık olarak gerçekten güzel bir yer ama restoranı kötüydü. Sadece balık ve çay var, çayın suyu da kireçliydi, ben içemedim. Çayınızı alıp giderseniz çardaklar var, güzel vakit geçirirsiniz.

43
hamamayagi kaplicasi
10

-

Yolları mükemmel. Piknik alanları ve otelleri güzel ve uygun. Suyun sıcaklığı insan sıcaklığı ile aynı olup birçok derde deva. Aile için birebir. Araba için park sorunu yok. Yazın gidilirse Akdağ Yaylası ve Ladik Gölü gezilebilir.

43
akalan selaleleri
10

-

Selam arkadaşlar, ben buradan okuyup görmek istedim. İnanmayın lütfen diyeceğim çünkü öyle bir yere ulaşım o kadar çok zor ve uzak ve tehlikeli. Biz gittik ama yaylanın zirvesine çıktık, göremedik çünkü bahsedilen yer çok zorlu bir yer, biraz tırstık, arabada bebek de vardı, devam edemedik. Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Belki ilerde güzel yol yapılır, tanıtımı olur anca öle gidin ki bildiğiniz zor. Tek kişi sığabile.. Devamını Göster

43
Kabaceviz Şelaleleri
10

-

Hamza Bey'in fikirlerine aynen katılıyorum. Gittiğime gideceğime bin pişman oldum. Oranın yerlileri bizi gördüğünde söyledikleri şu oldu " Başka görecek şelale bulamadınız mı?"

43
hamza kilickan tarafından...
10

-

Sakin aldanıp da şelale var diye yola çıkmayın. Yolu çok bozuk, taşlı. Biz gittik, anlatıldığı, nette yazdığı gibi değil.

43
Samsun Arkeoloji ve Etnografya Müzesi
10

-

İç harikasının resmini atar mısınız?