Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
İnbükü Koyu
İnbükü Koyu - Görsel 1
İnbükü Koyu - Görsel 2
İnbükü Koyu - Görsel 3
İnbükü Koyu - Görsel 4
5 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

İnbükü Koyu Hakkında

İnbükü Koyu, Muğla’ nın Marmaris ilçesinde yer alan bakir bir koydur. İnbükü Koyu kafanızı dinleyip, yorgunluğunuzu atabileceğiniz harika bir denize, doğaya ve havaya sahiptir. İnbükü Koyu, Marmaris - Datça yolu üzerinde olup Marmaris’ e yaklaşık 28 kilometre mesafededir. Marmaris’ in popüler koylarındandır.

Aracınızla ya da merkezden kalkan minibüs ve dolmuşlarla İnbükü Koyu’ na rahatlıkla gidebilirsiniz. Burada harika kamp alanları da bulunmaktadır. Arkadaşlarınızla ya da ailenizle birlikte çadır kurabilir, tatilinizi daha renkli hale getirebilirsiniz. Kamp alanında duşlar, tuvaletler, çamaşırhane, elektrik, yemekhane, kafeterya, büfe gibi gerekli ihtiyaçların karşılanabildiği yer de bulunuyor.

Ayrıca dağlardan gelen temiz kaynak sulardan içebilirsiniz. Ayrıca İnbükü Koyu’ na ”Emel Sayın Koyu” da denilmektedir. Emel Sayın’ ın yatı ile ziyareti sırasında konaklaması ve koy içinde denize girmesi nedeniyle, halk arasında Emel Sayın Koyu olarak da bilinmektedir. Aynı zamanda İnbükü Koyu; adını, ayıların buraya çok geldiğinden dolayı almıştır.

Her yıl yerli ve yabancı yüzlerce turist tatil için buraya gelmektedir. Doğası, muhteşem manzarası, masmavi tertemiz denizi, stresten, gürültüden uzak kafa dinlemek için çok ideal bir koydur. Arkası orman ve havası çok temizdir.

Yorum / Değerlendirme

İnbükü Koyu
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?