Hisarönü bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Hisarönü Gezilecek Yerler

Akşamüstü, gün batımı saatinde kendinize zaman ayırın ve güneşin ufuk hattına yaklaşmaya başladığı saatlerde Hisarönü Körfez'inde oluşan renk cümbüşünü uzun uzadıya izleyin. Bu renklere bir de Hisarönü sahilinin iri taneli, kırmızı renkli kumları da eklenince ortaya seyirlik bir manzara çıkıyor.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Hisarönü Gezilecek Yerler

Toplam 3 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Hisarönü Koyu

"Mutlaka gidilmeli"

"Su cam gibi"

9.5

Misafir yorumu

2 yorum

Hisarönü Tarihi Mekanlar

Akşamüstü, gün batımı saatinde kendinize zaman ayırın ve güneşin ufuk hattına yaklaşmaya başladığı saatlerde Hisarönü Körfez'inde oluşan renk cümbüşünü uzun uzadıya izleyin. Bu renklere bir de Hisarönü sahilinin iri taneli, kırmızı renkli kumları da eklenince ortaya seyirlik bir manzara çıkıyor.
Marmaris'in sıcaklarından etkilenmeyeceğiniz nadir yerlerden biridir doğanın en güzel renklerini sunduğu Hisarönü. Bölgedeki birçok yere göre az neme sahiptir. Akşamüstü, gün batımı saatinde kendinize zaman ayırın ve güneşin ufuk hattına yaklaşmaya başladığı saatlerde Hisarönü Körfez'inde oluşan renk cümbüşünü uzun uzadıya izleyin. Bu renklere bir de Hisarönü sahilinin iri taneli, kırmızı renkli kumları da eklenince ortaya seyirlik bir manzara çıkıyor. Masmavi, berrak, balığı bol sakin bir denize sahiptir Marmaris Hisarönü. Balık tutmak isteyenler genelde soluğu burada alır. Maviye, yeşile uyanmak, tertemiz havayı tüm hücrelerinizde hissetmek ve huzur bulmak istiyorsanız tam da aradığınız adrestir burası.

Plajlar ve Koylar: Tabiat Ana'nın bonkör davrandığı Marmaris Hisarönü ve yakın çevresinde birbirinden güzel, birbirinden mavi koylar ve plajlar yer alır. Hisarönü Koyu, Turunç Halk Plajı, İçmeler Plajı, Sedir Adası Plajı, Uzunyalı Plajı, Marmaris Boncuk Koyu, Abdi Reis Koyu, Amos Koyu ve Boncuk Koyu Plajı gezi listenize eklemeniz gereken yerlerin başında gelir.

Tarihi Eserler: Doğal güzellikleri ile tanınıp, ününü duyursa da yüzyıllara meydan okuyan tarihi eserleri ile de dikkat çeker Marmaris Hisarönü. Physkos Antik Kenti, Marmaris Kalesi , Hafsa Sultan Kervansarayı, Loryma Antik Kenti, Amos Antik Kenti ve Marmaris Müzesi'dir.

Doğal Güzellikler: Hisarönü rengine renk, güzelliğine güzellik katan birçok doğal güzellikle çevrilidir. Özellikle doğa ile vakit geçirip, yeşile doymak isteyenler Hisarönü'nün sunduğu güzelliklere bayılacaklar. İnbükü Orman Kampı, Marmaris Saklı Göl, Turgut Şelalesi, Yalancı Boğaz ve Marmaris Taşlıca Köyü'dür.

Çarşılar ve Pazarlar: Hisarönü, Marmaris, Selimiye ve Orhaniye'nin küçük ve şirin çarşılarında ya da semt pazarlarında gezip, alışveriş yapabilirsiniz. Yorulduğunuzda da sahil kısmındaki kafelerden birinde soluklanıp, buz gibi bir birayla keyif yapabilirsiniz. Bu sevimli çarşılarda alışveriş yapmak isterseniz; yöreye özgü tatlardan, kıyafetlerden satın alabilirsiniz. Marmaris'in çeşidi bol ve rekabet seviyesi yüksek balı, özellikle de çam balı ünlüdür. Satın almadan gezinizi noktalamayın.

2 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
2
Mutlaka gidilmeli
9

-

Hisarönü Koyu, kalesi ve Turgut Şelalesi mutlaka gidilmesi gereken yerler.

2
Su cam gibi
10

-

Su cam gibi ve çok güzel, temiz. Tavsiye ederim, dalış yapılabilir.