Ilgaz Görülecek Yerler

Kastamonu sınırları içinde yer alan Ilgaz, son yıllarda kış turizminin ülkemizdeki önemli adreslerinden biri haline gelmiştir.Ilgaz Görülecek Yerler - Ilgaz En İyi 10 Yapılacak Şey

Kastamonu sınırları içinde yer alan Ilgaz, son yıllarda kış turizminin ülkemizdeki önemli adreslerinden biri haline gelmiştir.
Batı Karadeniz'in en yüksek dağı olan Ilgaz Dağı'nın eteklerinde kurulu bir ilçedir Ilgaz. Doğal güzellikleri eşsizdir bu ilçenin. Her mevsim faklı güzellikler sunan ormanları, heybetli Ilgaz Dağı, akarsuları ile Karadeniz'in cennet köşelerinden biridir.

Özellikle kış sezonunda Ilgaz'ın ziyaretçileri artmaktadır. Ülkemizde kış turizminin önemli merkezlerinden biri haline gelen Ilgaz, pek çok kış sporunun yapılabildiği bir yerdir.

Ilgaz Kayak Merkezi'nde yılın 5 ayı kış sporları yapılabilmektedir. Sezon aralık ayında açılır ve nisan ayı gibi kapanır. Eğer Ilgaz'a kış aylarında giderseniz Ilgaz Kayak Merkezi'ne mutlaka gidin. Ilgaz'da yapabileceğiniz en ideal aktivitelerden biri Ilgaz Kayak Merkezi'ne gidip burada kayak, snorwboard, kızak, ATV safari yapmaktır.

Ilgaz, her mevsim farklı güzellikler sunar. Eğer Ilgaz'da bahar ve yaz aylarında bulunursanız Ilgaz'ın doğal güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Yeşilin bin bir tonuna sahip ormanlarda doğa yürüyüşleri, piknik, kamp yapabilir, doğa ile iç içe eşsiz bir gezi gerçekleştirebilirsiniz.

Kastamonu Ilgaz doğal varlıklarının yanı sıra tarih olarak da zengin bir mirasa sahiptir. İlçede pek çok höyük, kale ve kaya mezarları kalıntısı vardır. Dilerseniz buraları da gezi rotanıza ekleyebilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın