Ilgaz Otelleri

Kastamonu ve Çankırı illeri arasında kalan ve İç Anadolu ile Karadeniz’i birbirinden ayıran yükseltilerden biri olan Ilgaz, kış mevsiminin önemli dağlarından biri...Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

İndirim ve Fırsatlar

Türü

Yıldız

Konaklama Tipi

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Aktiviteler

Ilgaz Otelleri

Toplam 5 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Lütfen seçiniz
  • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

"Odalar dökülüyor"

5.7

Misafir yorumu

7 yorum
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

"Çok mutlu olduğum ve keyif aldığım otel"

10

Misafir yorumu

1 yorum
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.
Ferko Ilgaz Mountain Resort
Ferko Ilgaz Mountain Resort

Ferko Ilgaz Mountain Resort

Tatilbudur.com çağrı merkezi 0 850 600 54 32

Tatilbudur.com

En uygun oda fiyatı

126 TL

En Uygun Fiyata Git

Ilgaz Otelleri ve Ilgaz Otel Fiyatları

Kastamonu ve Çankırı illeri arasında kalan ve İç Anadolu ile Karadeniz'i birbirinden ayıran yükseltilerden biri olan Ilgaz, kış mevsiminin önemli dağlarından biri...

Bitki çeşitliliği açısından çok zengin olan Ilgaz Dağı'nda kar kalınlığı yer yer 2.5 metreye kadar çıkabiliyor. Yüksekliği 2.587 metre olan dağ, kış mevsiminde daha çok dağcılık ve kayak amacıyla kullanılıyor.

Çankırı'ya bağlı Ilgaz ilçe merkezi ile kayak merkezi arasındaki yol 8 kilometre. Kış aylarında hava sıcaklığı eksi 15 dereceye kadar indiği için araçla kayak yapmaya gidenlerin dikkatli olması gerekiyor.

Ilgaz'da daha çok lüks kış otelleri hizmet vermekte olup, konaklamak için fazlaca oda barındırmaktadır. Bu nedenle kalabalık misafir grupları Ilgaz otellerinde rahatça konaklama imkanına sahip olmaktadır.

Ilgaz otellerinde konaklamanın bir avantajlı yanı da ilçeye ve Çavundur kaplıcalarına yakın mesafede oluşudur. Bu sayede Ilgaz otelinde konaklarken, istediğiniz zaman ilçe merkezine gidip ihtiyaçlarınızı alıp geri dönebilirsiniz.

Ilgaz otellerinde konaklarken sabah saatlerinizi kayak sporu ile geçirebilir, akşam ise Çavundur kaplıcalarına giderek yorgun bedeninizi dinlendirebilirsiniz. Uludağ ve Kartalkaya zirvelerine nazaran daha sessiz ve sakin bir kış tatili için Ilgaz otellerini tercih edebilirsiniz.

Yüksekliği 2.587 metre olan Ilgaz Dağı, kış mevsiminde kayak ve dağcılık yapmak isteyenlerin tercihleri arasında yer alıyor.

Aralık ayının başından nisan ayının ortalarına kadar kayak yapılabilen Ilgaz Dağı'nda üç adet pist, bir adet telesiyej ve bir de baby lift bulunuyor. Pistlerin toplam uzunluğu 3 bin 250 metre civarında.

Batı Karadeniz'in tüm illerine yakın olduğu için kış aylarında özellikle hafta sonları çok kalabalık. Ilgaz Dağı'nın pistleri çok zor olmayışıyla kayak öğrenmek isteyenler için de uygun; kayak takımı kiralayarak ders almak da mümkün.

Kayak dışında dağcılık ve kış yürüyüşleri için de tercih ediliyor. Bunun sebebi ilçe merkezinin çok yakın olması, lojistik probleminin bulunmaması. Dağcılık Federasyonu temel kış eğitimlerinden bazılarını Ilgaz Dağı'nda yaparak bölgede dağcılık sporunun gelişmesi için çaba sarf ediyor.

Kastamonu Ilgaz'da tatil yapmak isteyenler için birçok kış oteli hizmet veriyor. Zirvede bulunan otellerin geneli ise lüks ve yıldızlı otellerden oluşuyor. Oda sayısı bir hayli fazla olan bu otellerde kış aylarında kalabalık gruplar rahatça konaklayabiliyor.

Ilgaz 2017 otel fiyatları ise kış aylarında haliyle daha pahalı olurken, hafta sonları ve hafta içi Ilgaz otel fiyatları arasında da değişiklik görülebiliyor. Hafta sonu biraz daha artan Ilgaz otel fiyatlarına rağmen birçok kişi otellerde konaklamayı tercih ediyor.

Ilgaz otellerinde konaklarken, şehir merkezine ve kaplıcalara olan yakınlık ise aileler tarafından seçilmesinin başlıca sebebi. Gençler daha çok kayak merkezine doğru çıkarken, büyükler Çavundur kaplıcalarına gidiyor. Sizlere de keyifli tatiller dileriz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın