Harbiye Görülecek Yerler

Avrupa yakasının merkezi noktalarından birinde yer alan Harbiye’de çok hareketli bir sosyal yaşam vardır.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Harbiye Görülecek Yerler

Toplam 2 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

İstanbul Kongre Merkezi

"Sitenizde telefon numarası yok"

5.0

Misafir yorumu

1 yorum

Harbiye Görülecek Yerler - Harbiye En İyi 10 Yapılacak Şey

Avrupa yakasının merkezi noktalarından birinde yer alan Harbiye’de çok hareketli bir sosyal yaşam vardır.
Harbiye, 1800’lü yılların sonlarına doğru kurulan ve Şişli’ye bağlı semtlerden biridir. Beşiktaş ve Beyoğlu ilçeleri ile Teşvikiye, Halaskargazi, İnönü ve Ergenekon semtleri çevreler Harbiye’yi.

Harbiye geziniz esnasında yapmanızı önerdiğimiz şeyler şöyle:

Harbiye İstanbul, kentin önemli tarihi yapılarından bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Bunların başında ise Askeri Müze gelir. Osmanlı döneminde Mekteb-i Harbiye binası olarak inşa edilen bu yapı, Cumhuriyet’in ilanından sonra müzeye dönüştürülmüştür. Çok geniş bir koleksiyonu olan Askeri Müze’yi Harbiye geziniz sırasında görmenizi öneriyoruz.

Harbiye’de gezebileceğiniz bir diğer tarihi yapı ise İstanbul Radyoevi’dir. 1945 yılında inşasına başlanan ve İstanbul Radyosu’nun stüdyosu olarak kullanılan İstanbul Radyoevi, Harbiye geziniz sırasındaki duraklarınızdan biri olmalı.

İstanbul’un en büyük açıkhava tiyatrosu olan Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda özellikle yaz aylarında pek çok etkinlik düzenlenmektedir. Bu etkinliklerden birine katılabilir, İstanbul’un bu en özel yapılarından olan tiyatroyu görebilirsiniz.

Ana cadde üzerinde yer alan mağazaları, kafe, bar ve restoranları keşfedebilir, bu mekanlarda keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Harbiye, konum olarak oldukça merkezi bir yerde bulunmaktadır. Dilerseniz Nişantaşı, Teşvikiye, Osmanbey, Şişli, Beyoğlu, Taksim, Cihangir gibi semtlerde gezinize devam edebilirsiniz.

1 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
1
5
İstanbul Kongre Merkezi
İstanbul Kongre Merkezi
Harbiye Mahallesi, İstanbul Kongre Merkezi, Şişli/İstanbul
Şişli / İstanbul
Türkiye
Sitenizde telefon numarası yok

-

Bu peynir festivali için online davetiyeyi hala alamadım. Ev adresimi yazsam bana 2 adet ücretsiz online davetiye göndermeniz mümkün olabilir mi? Bu festival organizasyonunun sitenizde telefon numarası yok. Bilgilerinize.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)