Hamitli Köyü

  • Kastamonu / Cide

Hamitli Köyü

Kastamonu'nun Cide ilçesinde yer alıyor Hamitli Köyü. Kastamonu Merkez'e 160, Cide'nin ilçe merkezine ise 30 km mesafede yer alan Hamitli Köyü, Karadeniz'in doğal güzellikleriyle çevrili şirin mi şirin bir köy. Oldukça zorlu bir yolla ulaşılan Hamitli Köyü, bölgenin misafirperver kültürünü en iyi şekilde hissedebileceğiniz yerlerden biri.

Hamitli Köyü'ne doğru giderken, yol üzerinde Fırın Gıran isimli bir viraj bulunuyor. Tam bu noktada durup aracınızdan indiğinizde, Loç Vadisi'nin nefes kesen manzarasıyla yüz yüze gelebilirsiniz. Tüm ihtişamıyla ayaklarınızın altında olan Loç Vadisi'ni fotoğraflamayı sakın ihmal etmeyin. Hamitli Köyü'nde, Kastamonu'nun en lezzetli yöresel yemeklerini tatma şansına da erişebilirsiniz. Bu da aklınızın bir köşesinde bulunsun.

Hamitli Köyü'nün bir diğer doğal zenginliği de Valla Kanyonu. Geçiş zorluğu bakımından dünyanın ikinci kanyonu olan Valla Kanyonu, Hamitli Köyü'nün yakınlarında son buluyor. Dolayısıyla köyü ziyaret ederseniz, Valla Kanyonu'nu da mutlaka görün. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Yakınındaki Oteller