Loç Vadisi
Loç Vadisi - Görsel 1
Loç Vadisi - Görsel 2
Loç Vadisi - Görsel 3
Loç Vadisi - Görsel 4
6 Fotoğraf
3.5/5
Çok İyi
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Loç Vadisi Hakkında

Loç Vadisi, Kastamonu’ nun Cide ilçesinde yer alan bir yeryüzü cenneti. Karadeniz sahilinden 10 km uzaklıkta, Küre Dağları’ nın en bakir kalmış bölgelerinden birini oluşturuyor Loç Vadisi. Vadinin içerisinde hala daha yaşamanı sürdüren 5 tane köy var ve halk, içinde yaşadığı bu güzelliğin öylesine farkında ki, ağaçlarını, orkidelerini özenle yetiştiriyor.

Dünyada sadece Loç Vadisi’ nde yetişen 29 bitki türü var. 10 yıl öncesine kadar Loç Vadisi milli park ilan edilmişti. Sonra ne olduysa hidro elektrik santrali yapılmasına karar verildi. Proje gerçekleşirse vadinin sular altında kalması içten bile olmayacaktı.

Ancak yerli halkın Loç Vadisi için yaptığı direniş sonuç verdi ve Loç Vadisi kurtuldu, şimdilik. Ülkemizin adeta akciğeri konumunda olan Loç Vadisi, bugün özellikle doğaseverlerin ve fotoğraf tutkunlarının uğrak noktalarından biri.

Rafting, kanyoning, trekking gibi birçok doğa sporuna elverişli yapısıyla Loç Vadisi, yolunuz Cide’ ye düştüğünde mutlaka görmeniz gereken bir yer. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Yorum / Değerlendirme

3.5/5
Çok İyi
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3
Loç Vadisi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?

Konum

Örnek Harita Görseli
Haritada gör