Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Hamitli Köyü
Hamitli Köyü - Görsel 1
Hamitli Köyü - Görsel 2
Hamitli Köyü - Görsel 3
4 Fotoğraf
5/5
Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
1 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Hamitli Köyü Hakkında

Kastamonu’ nun Cide ilçesinde yer alıyor Hamitli Köyü. Kastamonu Merkez’ e 160, Cide’ nin ilçe merkezine ise 30 km mesafede yer alan Hamitli Köyü, Karadeniz’ in doğal güzellikleriyle çevrili şirin mi şirin bir köy. Oldukça zorlu bir yolla ulaşılan Hamitli Köyü, bölgenin misafirperver kültürünü en iyi şekilde hissedebileceğiniz yerlerden biri.

Hamitli Köyü’ ne doğru giderken, yol üzerinde Fırın Gıran isimli bir viraj bulunuyor. Tam bu noktada durup aracınızdan indiğinizde, Loç Vadisi’ nin nefes kesen manzarasıyla yüz yüze gelebilirsiniz. Tüm ihtişamıyla ayaklarınızın altında olan Loç Vadisi’ ni fotoğraflamayı sakın ihmal etmeyin.

Hamitli Köyü’ nde, Kastamonu’ nun en lezzetli yöresel yemeklerini tatma şansına da erişebilirsiniz. Bu da aklınızın bir köşesinde bulunsun. Hamitli Köyü’ nün bir diğer doğal zenginliği de Valla Kanyonu. Geçiş zorluğu bakımından dünyanın ikinci kanyonu olan Valla Kanyonu, Hamitli Köyü’ nün yakınlarında son buluyor.

Dolayısıyla köyü ziyaret ederseniz, Valla Kanyonu’ nu da mutlaka görün. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Yorum / Değerlendirme

5/5
Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
1 değerlendirme
Hamitli Köyü
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
5/5 Mükemmel
Neredekal.com
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
08.01.21
Misafir
Gayet güzel
Öncelikle yollar artık o kadar da zorlu deil dağlı geçidinden makas denilen yere kadar asfalt yol var ve makas denilen konumdan hamitli köyü arası yaklaşık 2 km aracınız basık deilse rahatlıkla gelebilirsiniz artık yöresel lezzetleri tadımlayıcak malesef bir yer yok ama yaklaşık 150 yıllık ağaç evler var ve bende bunlardan biri de yaşıyorum yazları hamitli köyü ne gelip yapabiliceğiniz çok şey örneğin çay (valla kanyo nunun çıkış var ) köyde olan gençler yazları gidip yüzeriz ve şimdi oraya da araba yolu yapıldı biraz kötü olsada gayet güzel valla kanyonu nun çıkışını görebileceğiniz bir mesire alanı var ve gayet güzel

Konum

Örnek Harita Görseli
Haritada gör