Hamitli Köyü

  • Kastamonu / Cide

Hamitli Köyü

Kastamonu'nun Cide ilçesinde yer alıyor Hamitli Köyü. Kastamonu Merkez'e 160, Cide'nin ilçe merkezine ise 30 km mesafede yer alan Hamitli Köyü, Karadeniz'in doğal güzellikleriyle çevrili şirin mi şirin bir köy. Oldukça zorlu bir yolla ulaşılan Hamitli Köyü, bölgenin misafirperver kültürünü en iyi şekilde hissedebileceğiniz yerlerden biri.

Hamitli Köyü'ne doğru giderken, yol üzerinde Fırın Gıran isimli bir viraj bulunuyor. Tam bu noktada durup aracınızdan indiğinizde, Loç Vadisi'nin nefes kesen manzarasıyla yüz yüze gelebilirsiniz. Tüm ihtişamıyla ayaklarınızın altında olan Loç Vadisi'ni fotoğraflamayı sakın ihmal etmeyin. Hamitli Köyü'nde, Kastamonu'nun en lezzetli yöresel yemeklerini tatma şansına da erişebilirsiniz. Bu da aklınızın bir köşesinde bulunsun.

Hamitli Köyü'nün bir diğer doğal zenginliği de Valla Kanyonu. Geçiş zorluğu bakımından dünyanın ikinci kanyonu olan Valla Kanyonu, Hamitli Köyü'nün yakınlarında son buluyor. Dolayısıyla köyü ziyaret ederseniz, Valla Kanyonu'nu da mutlaka görün. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

1 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
1
Gayet güzel
10

-

Öncelikle yollar artık o kadar da zorlu deil dağlı geçidinden makas denilen yere kadar asfalt yol var ve makas denilen konumdan hamitli köyü arası yaklaşık 2 km aracınız basık deilse rahatlıkla gelebilirsiniz artık yöresel lezzetleri tadımlayıcak malesef bir yer yok ama yaklaşık 150 yıllık ağaç evler var ve bende bunlardan biri de yaşıyorum yazları hamitli köyü ne gelip yapabiliceğiniz çok şey örneğin çay (valla kan.. Devamını Göster