Otelleri Göster

Göreme Açık Hava Müzesi Yakınındaki Oteller

Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

Türü
Konaklama Tipi
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Aktiviteler
Yakınındaki oteller

Toplam 275 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Yakınlığa göre listele Yakınlığa göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

Göreme Açık Hava Müzesi Yakınındaki Oteller

Nevşehir, zengin tarihi kalıntılarıyla ve doğal güzellikleriyle en çok merak edilen şehirlerden biridir. Aynı zamanda yerli turistler kadar yabancı turistler de şehre yoğun bir ilgi göstermektedir. Kiliseleriyle, camileriyle, manastırlarıyla, doğal güzellikleriyle benzersiz bir yer olan bu şehre gitme planları yapıyorsanız Göreme Açık Hava Müzesi'ni mutlaka gezmelisiniz. Hem eğlenceli hem de büyüleyici bir gezi yeri olan Göreme Açık Hava Müzesi, il merkezine 13, Göreme'ye ise yaklaşık olarak 2 kilometre uzaklıktadır.

Bir kaya yerleşimi olan bölgede M.S. 4. yüzyıldan 13. yüzyıla kadar manastır hayatı yaşanmıştır. Müze içerisinde; manastır, şapel, kilise, yemekhane ve mutfak bölümleri bulunmaktadır. Müzeye, gişeden alınan tek kullanımlık kartlarla veya Müzekart'la giriş yapabilirsiniz. Müzenin içerisinde bulunan yapılar arasında; Aziz Basil Kilisesi, Elmalı Kilise, Yılanlı Kilise, Karanlık Kilise, Tokalı ve Çarıklı Kilise vardır.

Göreme Açık Hava Müzesi yakınında konaklayabileceğiniz birçok otel bulunmaktadır. Bölgeye yoğun ilgi olmasından dolayı erken rezervasyon önemlidir. Göreme Açık Hava Müzesi yakınındaki otellerin birinde konaklayarak birçok tarihi yapıyı ve müzeyi rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz.