Galata bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Galata Aktiviteleri

İstanbul'un en eski semtlerinden biri olan Galata, günümüzde şehrin önemli turizm merkezlerinden biri. Kültür, sanat ve eğlencenin bir arada yaşadığı Galata'da yapabileceğiniz pek çok şey var.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Galata Görülecek Yerler

Toplam 1 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Galataart

Galata Aktiviteleri

İstanbul'un en eski semtlerinden biri olan Galata, günümüzde şehrin önemli turizm merkezlerinden biri. Kültür, sanat ve eğlencenin bir arada yaşadığı Galata'da yapabileceğiniz pek çok şey var.
İstanbul'un en eski semtlerinden biri olan Galata, günümüzde şehrin önemli turizm merkezlerinden biri. Kültür, sanat ve eğlencenin bir arada yaşadığı Galata'da yapabileceğiniz pek çok şey var. İşte bunlardan bazıları...

Galata'da yapılacaklar listenizin başında tarihi semti yürüyerek gezmek olmalı. Galata Meydanı'ndan başlayıp ara sokaklarla devam edebilirsiniz gezinize. Galata'nın sokaklarında yürürken pek çok tarihi bina ve yapıyla karşılaşacaksınız. Bu tarihi yapıların pek çoğunu ibadethaneler oluşturuyor. St. Peter ve St. Paul kiliseleri, Terziler Sinagogu, Aşkenazi Sinagogu, Neve Şalom Sinagogu ve İtalyan Sinagogu gezebileceğiniz tarihi yapılardan.

Galata denince akla ilk gelen görüntüde elbette Galata Kulesi yer alıyor. Galata'da yapılacaklar arasında Galata Kulesi'ne çıkmak elbette olmalı. Kulenin tepesinden eşsiz İstanbul manzarasını seyredebilir, kulenin içindeki restoranlarda yemek yiyebilirsiniz.

Galata Meydanı'nda vakit geçirmek Galata'da yapılacak en keyifli şeylerden biri. Meydanda bulunan sevimli cafe ve restoranlarda oturabilir, dilerseniz lezzetli bir yemek yiyebilir ya da bir içki molası verebilirsiniz.

Mekan keşfine çıktıysanız Galata'nın ara sokaklarındaki birbirinden keyifli mekanları da görmeyi unutmayın. Her köşe başında sizi cezbedecek bir cafe, bar, restoran veya şarap evi görmeniz mümkün.

Tünel Meydanı'na çıkabilir, buradan İstiklal Caddesi ve Taksim ile devam edebilir ya da Galata'dan aşağıya inerek Karaköy veya Tophane'ye inebilir, gezinize bu keyifli semtlerde devam edebilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın