En lezzetli Fethiye yemekleri ve Fethiye neyi meşhur

Fethiye'nin Neyi Meşhur

Türkiye’nin en gözde tatil beldelerinden biri olan Fethiye, tarihin doğal güzelliklerle bütünleştiği eşsiz yerlerden biri…

Fethiye'nin Neyi Meşhur

Türkiye'nin en gözde tatil beldelerinden biri olan Fethiye, tarihin doğal güzelliklerle bütünleştiği eşsiz yerlerden biri…

Ülkemizin yaz turizmi deyince akla gelen ilk yerlerinden biri olan Muğla'nın en popüler adreslerinden biri Fethiye. Yaz aylarında binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapan Fethiye'de, yemyeşil bir doğa ve masmavi bir deniz sizleri bekliyor olacak.

Fethiye neyi meşhur ve Fethiye'de ne yenir gibi merak ettiğiniz şeyleri, aşağıda sizler için sıraladık. Harika bir Fethiye tatiline gitmeden önce, listemize göz atmayı sakın ihmal etmeyin.

Ölüdeniz Babadağ'da Yamaç Paraşütü: Fethiye dendiği zaman akla gelen ilk şeylerden biri de Ölüdeniz Babadağ'da Yamaç Paraşütü. Her yıl binlerce kişi sırf yamaç paraşütü için Fethiye'yi ziyaret ediyor. Fethiye'de tandem, yani iki kişilik uçuş gerçekleştirebileceğiniz pek çok firma bulunuyor.

Ölüdeniz: Fethiye'yi Fethiye yapan en önemli noktalardan biri Ölüdeniz. Zaten dikkat ederseniz Fethiye'nin tanıtım fotoğraflarında her zaman Ölüdeniz kullanılıyor.

Kelebekler Vadisi: Babadağ'ın derin kanyon duvarları arasında bulunan gizli bir cennet olan Kelebekler Vadisi, Fethiye'nin en meşhur doğal güzelliklerinden biri. Her gün Ölüdeniz'den Kelebekler Vadisi ve daha birçok koya tekne turu düzenleniyor.

Fethiye Oniki Adalar Turu: Fethiye Oniki Adalar turuna katılmamışsanız, Fethiye'de tatil yapmış sayılmazsınız. Fethiye'nin birbirinden şahane koylarına doğru çıkacağınız bu tekne turu, tatilinizin en güzel anılarından biri olacak.

Saklıkent Kanyonu: Yakın bir zaman önce koyunu kaçan bir çoban tarafından keşfedilen Saklıkent Kanyonu, Fethiye tatiliniz sırasında mutlaka ziyaret etmeniz gereken bir yer. 15 km uzunluğunda olan kanyon, Fethiye'nin görülmesi gereken en ünlü doğal oluşumlarından biri.

Jeep Safari Turu: Fethiye'de yapılması gereken en eğlenceli aktivitelerden biri olan Jeep Safari Turu, oldukça sık gerçekleştirilen bir tur. Su savaşları eşliğinde Fethiye'nin en güzel bölgelerine doğru eğlenceli bir yolculuk için kesinlikle bu tura katılmalısınız.

Fethiye Gece Hayatı: Fethiye'ye gelmişken Fethiye Gece Hayatı'nı solumadan dönmek olmaz elbette. Özellikle Fethiye Hisarönü bölgesi, bu anlamda bir hayli ünlü ve beklentileri karşılayacak pek çok mekana ev sahipliği yapıyor.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın