Otelleri Göster

Feke Kalesi Yakınındaki Oteller

Feke Kalesi Yakınındaki Oteller

Köklü bir tarihe sahip olan Feke, bir dönem Hitit topraklarından biriydi. Günümüzde ise Adana'nın bir ilçesidir Feke. Her adımınızda bir tarihi kalıntı görürsünüz muhakkak. Kalıntıların biri de Feke Kalesi'dir. 12. yüzyılda inşa edilen Feke Kalesi, ilçe merkezine 8 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Feke Kalesi yakınındaki otellerin veya pansiyonların birinde konaklayarak 128 metre yükseklikteki bu görkemli yapıyı görmeniz fazlasıyla kolaylaşacak.

Ziyarette bulunacağınız Feke Kalesi, en önemli olayını 1138 yılında Bizans hakimiyetine girerek yaşamıştır. Ardından Danişment Beyliği'ne ve Osmanlı hakimiyetine girmiştir. Feke Kalesi uzaktan küçük ve sade dursa da, yakınına gidip gördüğünüzde kocaman heybetiyle e göz dolduran mimarisiyle karşılar sizi. Sadece Feke Kalesi'ni gezmekle olmaz. Misis Antik Kenti, Yılanlı Kale, Anavarza Kalesi'ni gezi listenize ekleyerek muhteşem bir Adana tatili yaşayabilirsiniz.

Feke Kalesi'nin o doyumsuz manzarasına şahit olduktan sonra gezi listenizde bulunan bir sonraki noktaya gidip keşif yapmanın tadını çıkarabilirsiniz.