Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Adana Yapılacak Şeyler ve Görülecek Yerler:

Adana civarında yapılacak 0 aktivite.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Kriterlerinize uygun sonuç bulunamadı.

Adana Yapılacak Şeyler ve Görülecek Yerler

Yılın büyük bir bölümü güneş gülümser Adana’da ve belki de bu nedenle zaman yavaş akar, kimsenin bir yere yetişme telaşı yoktur bu şehirde.

Portakal çiçeklerinin mis gibi kokusuyla çevrili Adana, Türkiye’nin 5. büyük şehridir. Çarpıcı güzellikteki Seyhan Gölü, göz alabildiğine uzanan bembeyaz pamuk tarlaları, baş döndüren kokusuyla portakal bahçeleri, yaz sıcaklarından bunalanların sıklıkla tercih ettiği yaylaları, yöresel tatların birbiriyle yarıştığı zengin mutfak kültürü ve tarihin gölgesindeki eserleri ile hafızanıza kazınacak bir yerdir burası. Yılın büyük bir bölümü güneş gülümser Adana’da ve belki de bu nedenle zaman yavaş akar, kimsenin bir yere yetişme telaşı yoktur bu şehirde. Metropol hayatının karmaşasından sıyrılıp, huzurlu bir tatil geçirmek ve sıfırlanmak istiyorsanız portakal çiçeklerinin kokusu arasında kaybolmayı deneyin. Konaklama seçenekleri için uygun Adana otelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Su Altı Sporları: Bilinenin aksine su sporları açısından renkli ve bol seçenekli bir yerdir Adana. Tatilinizi biraz da olsa hareketlendirmek istiyorsanız; Göksu Deresi’nde kano ve rafting, Seyhan Baraj Gölü’nde rüzgar sörfü, Yumurtalık Dalyan’da sportif olta balıkçılığı, Yumurtalık ve Karataş sahil kesinimde ise su altı dalışı yapabilirsiniz.

Atlı Doğa Gezisi: Bölgede yapılacak en farklı, en dikkat çeken aktivitelerden biridir atlı doğa gezisi. Pozantı ilçesindeki gezi güzergahı; Armut Oluğu-Kızıldağ Yaylasıdır. Doğanın güzellikleri içinde kaybolmak ve sık yaşamadığınız bir deneyim yaşamak istiyorsanız atlı doğa gezisi yapmadan dönmeyin.

Altın Koza Film Festivali: Uzun yıllardır devam eden Altın Koza Film Festivali, ünü bölge sınırlarını aşan ve Çukurova’nın ürünü pamuğu simgeleyen bir festivaldir. Tatiliniz sırasında bu renkli festivale denk gelirseniz yıllardır televizyondan izlediğiniz oyuncuları, sanatçıları görmek sizi mutlu edecektir.

Yayla Gezisi: Adana’da birbirinden güzel birçok yayla vardır. Yöre halkı özellikle yazın bunaltan sıcaklarında yaylalara akın eder ve bir süre burada yaşar. Sizde tatiliniz sırasında göz alabildiğine uzanan yeşiliyle dikkat çeken yayaları ziyaret edebilirsiniz. En bilinenleri ise; Feke İnderesi Köyü Yaylası, Aladağ Meydan Yaylası, Karaisalı Kızıldağ Yaylası, Pozantı Asar Yaylası ve Tufanbeyli Obruk Yaylası’dır.

Kayak: Ilıman bir iklime sahip olan Adana’da kış sporları olmadığını düşünmeyin. Özellikle son yıllarda yerli turistlerin akınına uğrayan Pozantı ilçesi, Elmalı Boğazı mevkiinde kayak için uygun potansiyel bulunmaktadır.