Adana Pansiyonları

En iyi 86 pansiyon, en uygun fiyatlar

Adana Pansiyon Fiyatları

Çok sayıda doğal ve tarihi güzelliğe ev sahipliği yapan, Akdeniz'in gelişmiş kentlerinden Adana, uygun fiyatlı konaklama arayışında olan ziyaretçilerini, Adana pansiyonlarında ağırlıyor.

Genelinin şehir merkezine yakın konumda yer aldığı, Adana pansiyonları konuklarına avantajlı bir konaklama hizmeti sunmaktadır. Gerek iş gerekse seyahat amaçlı konaklamalar için uygun olan bu tesisler, şehir merkezindeki pek çok yere de yürüme mesafesinde olmasıyla dikkat çekmektedir.

Adana, bölgenin en büyük kenti ve iş merkezi olduğu gibi, gelişmiş üniversitesi, gelenekselleşmiş sosyal etkinlikleri ile de önemli ölçüde iş ve kongre turizmi potansiyeline sahiptir.

Oda–kahvaltı olarak hizmet veren Adana pansiyonlarında konuklar güne enerjik bir başlangıç yapabilme olanağı bulmaktadır. Tesis özelliklerine göre farklılık gösterse de pansiyonların bir kısmında sabahları kahvaltılar zengin açık büfe olarak sunulurken, bir kısmında kontinental kahvaltı servisi yapılmaktadır.

Diğer konaklama birimlerine oranla bütçenizi sarmayacak bir aralıkta yer alan Adana pansiyon fiyatları ise, size oldukça uygun bir seyahat olanağı sunmaktadır. Hemen bugün rezervasyon yaptırarak seyahatinizi planlama olanağı bulacağınız sitemiz sayesinde size en uygun tesisle iletişime geçebilirsiniz. 2020 Adana pansiyon fiyatlarını kıyaslama imkanı bulacağınız sayfada yer alan numaralar ile de tesis yetkilileriyle iletişime geçerek sahip olabileceğiniz erken rezervasyon fırsatlarını kaçırmayın.

Nüfus ve yüzölçümünde önde olduğu kadar Adana şehri, kültür ve sanat etkinliklerinde de ilk sıralarda yer almaktadır. Yılın her mevsiminin, hatta her ayının etkinliklerle geçtiği Adana, Güneydoğu'nun kültür başkenti gibidir.

Türkiye'nin en önemli film festivallerinden birisi olan Altın Koza Film Festivali'nin, Sabancı Uluslararası Tiyatro Festivali'nin, On Üç Kare Uluslararası Sanat Festivali'nin, Uluslararası Çukurova Sanat Günleri'nin ev sahipliğini yapmaktadır.

Kış mevsiminde Adana şehrini ziyaret eden birçok iş adamını en iyi şekilde ağırlayabilmek için, büyük toplantı salonları ile birlikte, adeta iş merkezi denilebilecek düzeyde oteller açılmıştır. Farklı koltuk sayıları ve farklı özellikleri ile birçok toplantı salonu barındıran bu otellerde, Seyhan Nehri'nin hemen yanında iş toplantılarınızı keyifli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Adana otellerinin, iş merkezini andırmasının yanında bir diğer özellikleri de birçoğunun şehir merkezinde ve havaalanlarına ortalama 5 - 10 kilometrekarelik mesafede yer almasıdır. Kimi Adana otelleri ise, Toroslar'ın yamacına kurulmuş bir tatil köyü özelliği taşımaktadır.

Adana otellerinde fiyatlar ise, 100 TL'den başlayıp, 150 TL'ye kadar çıkabiliyor. Yaz kış her mevsim tercih edebileceğiniz Adana otellerinde 2020 fiyatlarının mevsime göre değişiklik gösterdiğini söylemek mümkün değil. Aile otellerine nazaran daha çok lüks ve kurumsallmış otellerin bulunmasından dolayı da otel fiyatları, yıl içerisinde pek değişiklik göstermiyor. Ancak kış aylarında, iş adamlarının; yaz aylarında ise turistlerin, iyi odalarda konaklayabilmek için biraz erkenden 2020 otel rezarvasyonu yapması gerekiyor.

Yaz mevsimini tercih edenler ise, Karataş ve Yumurtalık plajlarında denize girip, Akdeniz'in tadını çıkarabilmekte, akarsu turizmi, olta balıkçılığı, rüzgâr sörfü ya da dalış yaparak Adana'nın farklı yönlerini keşfedebilmektedir.

Adana yöresinin, çeşitli kültürlerin karışımı ile oluşmuş zengin bir mutfağı bulunmaktadır. Bu mutfağın en büyük özelliği, un, bulgur, et ve çeşitli baharatların kullanılmasıdır. Özellikle Adana kebabı, yanında ikram edilen yeşillik, ezme ve salatası ile birlikte çok ünlüdür. Yöreye özgü şalgam suyu da içilmezse olmazların arasındadır. Adana otellerinde konaklayarak, bu zengin menüleri en yetenekli şeflerin ellerinden tadabilirsiniz.

Adana'ya giderseniz eğer, gösterişli mutfağından çıkan leziz yemeklerinin tadına bakmadan, yaylalara gidip bir geçe çadırda yatmadan, Seyhan Nehri kenarında çayınızı içmeden, dağ ve doğa yürüyüşlerine katılmadan geri dönmeyin. Yapacak o kadar çok şey var ki, siz en iyisi tatilinizi biraz uzun tutmaya bakın, bizden söylemesi...