Tesis Adıyla Arama Yap

Temizle x

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Fiyat Sorgula (TL)

Yıldız Sayısı

Konaklama Tipi

Tesis Türü

İndirim ve Fırsatlar

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Aktiviteler

Çukurova Otelleri

Çukurova için {{ (filteredHotels).length}} / 2 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

Sıralama Kriterleri {{ sorting.id }}
 • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele
 • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
 • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)
  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.

 • {{ hotel.star }} Yıldız
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.turu }}
 • {{ hotel.location }}

"{{ comment }}"

Puan Ver {{ hotel.point }}

Misafir yorumu

{{ hotel.comment_count }} yorum
Puan Ver
{{ hotel.phone_label }}
Ücretsiz Çağrı Hattı
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}

Çukurova Otelleri - En Uygun Otel Fiyatları

Çukurova, Adana'nın merkez ilçelerinden biridir. Adana'ya yıl içerisinde gelenlerin konaklamada tercihi Çukurova otelleri kategorisinde yer alan oteller olmaktadır.

Çukurova, Akdeniz Bölgesi'nde yer alan Adana'nın merkez ilçesinden biridir. Çukurova'nın doğuda Sarıçam, batıda Tarsus, kuzeyde Karaisalı, güneyde ise Seyhan komşudur.

Adana'ya dört mevsim gerek iş gerekse de tatil amaçlı pek çok kişi gelmektedir. Gelenlerin ise konaklamada öncelikli tercihi Çukurova otelleri kategorisinde yer alan tesisler olmaktadır. Çukurova otelleri kategorisinde ise kent otelleri, 3 yıldızlı oteller, 4 yıldızlı oteller ve 5 yıldızlı oteller tüm yıl açık olup hizmet vermektedir.

Çukurova otelleri, hem şehir merkezinde hem de Adana Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesine yakın mesafelerde bulunmaktadır. Çukurova otelleri yılın en kalabalık yoğun dönemini yaz aylarında yaşamaktadır. Haziran, temmuz ve ağustos aylarında tatilinde başlaması ile Çukurova otelleri kategorisinde yer alan tesislerde yoğunluk fark edilmektedir.

Çukurova otelleri; fotoğrafları, konumları ayrıntılı bilgileri ve iletişim numaraları ile bu sayfada listelenmektedir. Bu listeden tüm Çukurova otelleri rahatça incelenebilmektedir. Ayrıca beğendiğiniz ve konaklamak istediğiniz Çukurova oteli ile iletişime geçerek ön rezervasyon da yaptırabilirsiniz. Sizler de özellikle yaz sezonunda Çukurova otelleri kategorisinde yer alan otellerden birinde konaklamayı düşünüyorsanız tavsiyemiz kesinlikle erken rezervasyon yaptırmanız yönünde olmaktadır.

Çukurova, Adana'nın Seyhan ilçesinden ayrılarak merkez ilçe olmuştur.

Çukurova, Akdeniz Bölgesi'nin en gelişmiş illerinden biri olan Adana'nın Seyhan ilçesinden ayrılarak merkez ilçelerden biri olmuştur.

Adana Çukurova tüm yıl boyunca Adana'ya gelen yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği yapmaktadır. Çukurova'da yer alan oteller hem iş için hem de tatil için gelenler tarafından konaklamada öncelikli olarak tercih edilmektedir. Bu öncelikteki en büyük etken önemli kamu binalarına, hastane ve gezilip görülecek yerlere olan yakınlığıdır.

Çukurova otel fiyatları ise yıl içerisinde belli dönemlerde farklılaşmaktadır. Bu farklılaşmada en büyük etken yaz ayalarında tatil sezonun başlamasıdır. Kış ve bahar aylarında daha uygun olan Çukurova otel fiyatları yaz sezonunda belli bir oranda artmaktadır.

Çukurova'da her zevke ve bütçeye göre bir otel yer almaktadır. Sizlerde yaz sezonunda Çukurova'da hizmet veren otellerden birinde konaklamayı düşünüyorsanız tavsiyemiz kesimlikle erken rezervasyon yaptırmanızdır. Erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak Çukurova otel fiyatları üzerinde yaşanan artışı ekarte edebilirsiniz.

Çukurova otel fiyatları ve hizmet veren oteller bu sayfada ayrıntılı bir şekilde listelenmektedir. Bu listeden tüm otelleri fotoğrafları, konumları ve iletişim bilgileri ile inceleyebilirsiniz. Hatta beğendiğiniz ve konaklamak istediğiniz otelle iletişime geçebilir ve ön rezervasyon da yaptırabilirsiniz.

Çukurova Hakkında

Adana'nın merkez ilçesi olma özelliği taşıyan Çukurova, bu unvana 2008 yılında kavuşmuş…

Adana'nın merkez ilçesi olan Çukurova, daha önceleri Seyhan'a bağlı bir beldeydi. Yüzölçümü 240 km2 olan Çukurova, ismini Türkiye'de verimli topraklarıyla ünlü olan Çukurova bölgesinden alıyor.

13 belediyesi ve 11 köyü bulunan Çukurova'nın 9 belediyesi, bugün Adana Büyükşehir Belediyesi'nin bir parçası konumunda. Diğer belediyeler Büyükşehir Belediyesi'nin dışarısında kalıyor. Salbaş, Kocatepe ve Gökkuyu Büyükşehir Belediyesi'nin dışarısında kalan mevkiler.

2008 yılında Seyhan'dan ayrılarak merkez ilçe olan Çukurova, Adana'nın 5 merkez ilçesinden biri olma özelliği taşıyor. Seyhan, Yüreğir, Sarıçam ve Karaisalı'dan sonra Çukurova da Adana'nın merkez ilçelerine dahil oldu.

Çukurova'nın doğusunda Sarıçam, batısında Tarsus, kuzeyinde Karaisalı, güneyinde ise Seyhan bulunuyor.

Akdeniz ikliminin etkisi altında olan Çukurova, yazları sıcak ve yağışsız, kışları ise ılık ve yağışlı geçiyor. En sıcak ay ortalaması 28,1 derece, en soğuk ay ortalaması ise 9,3 derece olan Çukurova'da, bugüne kadar saptanan en yüksek sıcaklık 1958 yılının 24 Ağustos'unda 45,6 derece, en düşük sıcaklık ise 1964 yılının 20 Ocak'ında -8,4 derece olmuş. Nem oranı yaz mevsiminde bir hayli artış gösteriyor Çukurova'da.

Çukurova'nın doğal bitki örtüsünü 1500 metre yükseltiye kadar bodur makiler oluşturuyor. Denize yakın bölgelerde ise kumcul ve tuzcul bitkilere rastlanıyor.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın