Fatih Aksaray Gezilecek Yerler

İstanbul’un en merkezi noktalarından biri olan Fatih Aksaray, sahip olduğu köklü geçmişi ile gezilip görülmesi gereken pek çok tarihi yapıya ev sahipliği yapıyor…Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Fatih Aksaray Gezilecek Yerler

Toplam 5 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Fatih Aksaray Tarihi Mekanlar

İstanbul'un en merkezi noktalarından biri olan Fatih Aksaray, sahip olduğu köklü geçmişi ile gezilip görülmesi gereken pek çok tarihi yapıya ev sahipliği yapıyor…
Fatih Aksaray, İstanbul'un önemli noktalarından biri olan Tarihi Yarımada'da yer alan semtlerden biri. Köklü geçmişi ve merkezi konumu ile özellikle yabancı turistlerin uğrak noktalarından biri olan Fatih Aksaray'da, gezilip görülmesi gereken çok yer var. Şehrin tarihi ve turistik bölgelerinden biri olan Fatih Aksaray'ı kesinlikle es geçmeyin deriz. Sizler için sıraladığımız Fatih Aksaray'da gezilecek yerler listesine göz atmayı sakın ihmal etmeyin.

Camiler: Fatih Aksaray, yüzlerce yıllık tarihi camileri ile göz dolduruyor adeta. Eğer yolunuz Fatih Aksaray'a düşerse, semtte yer alan camileri mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Özellikle Fenari İsa Camii ile Pertevniyal Valide Sultan Camii Fatih Aksaray gezilecek yerler listenizde mutlaka yer almalı.

Hindular Tekkesi: Fatih Aksaray'ın en mistik yapılarından biri olan Hindular Tekkesi, ne yazık ki şehrin unutulmaya yüz tutmuş yapılarından biri. Neyse ki son zamanlarda yeniden eski önemine kavuşmaya başladı. Nakşibendi tarikatının İstanbul'daki en eski merkezi olan Hindular Tekkesi, Fatih Aksaray'da görmeniz gereken ve günümüze dek ulaşmayı başarabilmiş en önemli dini mekanlardan biri.

Aksaray Yeraltı Çarşısı: Fatih Aksaray'ın en ünlü çarşısı olan Aksaray Yeraltı Çarşısı, semtte kesinlikle görülmesi gereken bir yer. İstanbul ve Balkanlar'ın ilk ve en büyük yeraltı çarşısı olma özelliği taşıyan ve 1973'den beri hizmete açık olan bu tarihi çarşıyı, Fatih Aksaray'a yolunuz düştüğünde mutlaka ziyaret etmelisiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın