Emirgan bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Emirgan Gezilecek Yerler

Boğaziçi’nin en güzel köşelerinden biri olan Emirgan, hem kıyısı boyunca sıralanan çay bahçeleriyle hem de sınırları içerisindeki köşklerle harika bir gün sunar misafirlerine.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Emirgan Gezilecek Yerler

Toplam 3 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Emirgan Tarihi Mekanlar

Boğaziçi'nin en güzel köşelerinden biri olan Emirgan, hem kıyısı boyunca sıralanan çay bahçeleriyle hem de sınırları içerisindeki köşklerle harika bir gün sunar misafirlerine.

Emirgan'da nereler gezilir, Emirgan'da görülecek yerler nelerdir sorularına bu sayfamızda yer vereceğiniz.

Sarıyer ilçesine bağlı olan bu bölgede ilk olarak Emirgan Korusu'nu gezmelisiniz. Büyük bir park olan koruda, yapay şelaleler, yeşilin her tonunu bünyesinde barındıran piknik alanlarında vakit geçirmek keyiflendirici gezilerinizden biri olacak.

Emirgan'daki Pembe Köşk ve Beyaz Köşk'ü de gezmeyi unutmayın. Bu tarihi yapılar da Emirgan Korusu'nda bulunuyor.

Sarıyer'in özellikle yaz aylarında en çok ziyaret gören yerlerinden biri de Belgrad Ormanı'dır. Doğanın içinde yapmak istediğiniz pikniği Belgrad Ormanı'nda hayata geçirebilirsiniz.

Mistik bir atmosfere sahip olan Telli Baba Türbesi, Emirgan gezilecek yerler listenizde mutlaka yerini almalı. Sarıyer ve Rumeli Feneri arasında bulunan türbe, özellikle yeni evlenen çiftler tarafından ziyaret edilmektedir.

Tarihi bir gezi sunan Yeniköy Sinagogu'nu da listenize dahil edebilirsiniz. Köybaşı Caddesi üzerinde bulunan sinagog, ulaşım açısından kolay bir noktadadır fakat sadece bayram günlerinde aktiftir. Sinagogun kapısında bulunan Süleyman yıldızı en çok dikkat çeken detaylardan biridir.

İstanbul'un tarihi atmosferinde güzel bir dinlenme köşesi olan Emirgan, aynı zamanda Sarıyer'deki müzelere de oldukça yakındır. Sadberk Hanım Müzesi ve Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi sahip oldukları koleksiyonlarla gezinize farklı bir renk katabilir.

Emirgan'daki otellerde konaklayarak bu gezi yerlerini kolaylıkla ziyaret etme imkanı yakalamak için yerinizi hemen ayırın.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın