Eminönü Görülecek Yerler

Tarihi yapıları, müzeleri, çarşıları ile Eminönü, İstanbul'un en keyifli gezi duraklarından biri.Eminönü Görülecek Yerler - Eminönü En İyi 10 Yapılacak Şey

Tarihi yapıları, müzeleri, çarşıları ile Eminönü, İstanbul'un en keyifli gezi duraklarından biri.
Eminönü, bütünüyle İstanbul'un tarihi çekirdeği olan sur içerisinde bulunur ve merkezin can alıcı bölgelerinden birini oluşturur. Tarihi Yarımada'nın en önemli gezi duraklarından olan Eminönü'nde yapabileceğiniz pek çok şey var. Eminönü'nde yapılacaklar nedir diyenlerin aşağıdaki listeye göz atmaları yeterli...

Eminönü denince akla ilk gelen görüntüleri Mısır Çarşısı oluşturur. İstanbul'un en eski çarşılarından biri olan Mısır Çarşısı'nı gezebilir, rengarenk vitrinleri ve dükkanları keşfedebilir, fotoğraf çekebilir, alışveriş yapabilirsiniz. Özellikle baharat alışverişi için Mısır Çarşısı vazgeçilmezdir.

Eminönü Meydanı'nda bulunan Yeni Camii, semtin ve aynı zamanda İstanbul'un da simgelerinden biri. Bu eşsiz yapıyı gezebilir, meydandaki yemcilerden kuş yemi satın alıp güvercinleri besleyebilirsiniz. Eminönü'nde aynı zamanda Hidayet Camii, Zeynep Sultan Camii, Kalenderhane Camii ve Ahi Çelebi Camii de gezebileceğiniz diğer camiler arasında bulunuyor.

Tarihi yapıları gezmeye başlamışken müzeleri görmeden olmaz. PTT Müzesi ve Tanzimat Müzesi'ni de görmenizi öneriyoruz.

Eminönü denince akla ilk gelenlerden biri de elbette balık ekmek'tir. Vapur iskelesinin yan tarafındaki teknelerde ve Galata Köprüsü'nün altındaki restoranlarda balık ekmek yemeden Eminönü'nden ayrılmayın.

Eminönü'ndeki gezinizi tamamladıktan sonra gezinize Tarihi Yarımada'nın diğer güzellikleri ile devam edebilirsiniz. Sirkeci Garı, Gülhane Parkı, Topkapı Sarayı, Ayasofya Müzesi, Sultanahmet Camii, Sultanahmet Meydanı, Kapalı Çarşı gibi gezi duraklarını da rotanıza mutlaka ekleyin.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın