Eğerli Kaya Kilisesi

  • Afyonkarahisar

Eğerli Kaya Kilisesi

Afyonkarahisar'da bulunan Eğerli Kaya Kilisesi, hem turistik önemiyle hem de ulaşım kolaylığıyla yıl içerisinde birçok ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır.

Eğerli Kaya Kilisesi İscehisar ilçesi ve Bayat ilçesinin arasında kalan Eyerli Dağı'nın yamaçlarında bulunmaktadır. Şehrin en sağlam kiliselerinden biri olan yapının içindeki desenler göz dolduracak niteliktedir. Afyon'un tarihi noktalarından bir olan kilise, hem mimarisiyle hem de koca bir tarihe tanıklığıyla yeni ziyaretçilerine bekliyor.

Mısri Camii, Eber Gölü, Anıtkaya Şehitliği ve Karahisar Kalesi sayfalarımızdan şehrin diğer gezi noktalarını inceleyebilirsiniz.

1 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
1
Bilgiler
10

-

Malesef çok yanlış bilgiler var bu resimdeki yer eğerli kilisesi degil yedi kapılar manastırı ve yer altı şehri Bolvadin ilçesinin Kemerkaya kasabası yakınlarında, Emirdağ-Bolvadin Karayolu?ndan 500 metre kadar içeridedir. Yedikapılar veya Süllünün Öreni olarak bilinen mevkide bulunan ve Bizanslılara ait olduğu belirtilen kaya yerleşiminin büyük olasılıkla manastır olduğu sanılmaktadır. Barınma yerlerinin dışında.. Devamını Göster