Didim'in Neyi Meşhur

Altın sarısı kumları ve masmavi denizi ile bir yeryüzü cenneti olan Didim’in neyi meşhur diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz…

Didim'in Neyi Meşhur

Altın sarısı kumları ve masmavi denizi ile bir yeryüzü cenneti olan Didim'in neyi meşhur diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz…

Aydın'ın en popüler tatil beldelerinden biri olan Didim, tarihi zenginlikleri, eşsiz sahilleri ve doğal güzellikleri ile her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti kendine çekiyor. Didim'de tatil yapmaya karar verdiyseniz, Didim'in neyi meşhur öğrenmeden bir gezi planı yapmayın deriz.

Altınkum Plajı: Didim'in neyi meşhur dendiği zaman akla ilk olarak Altınkum Plajı geliyor. Didim'in birbirinden güzel plajları arasında farklı bir yere sahip olan Altınkum Plajı, Mavi Bayrak ödülü almış plajlar arasında bulunuyor.

Didyma Antik Kenti ve Apollon Tapınağı: Apollon Tapınağı ile ünlü olan Didyma Antik Kenti, özellikle mitoloji meraklılarının oldukça ilgisini çekecek bir gezi noktası Didim'de. Otantik dokusuyla oldukça büyüleyici bir atmosfere sahip olan antik kent, Didim dendiği zaman akla gelen ilk tarihi mekanlardan biri.

Lop İncir: Yerli halkın yemiş olarak isimlendirdiği lop incir, Didim'in en meşhur şeylerinden biri. Hatta bu lop incirden şarap ve reçel de yapılıyor.

Tarhana: Didim'in neyi meşhur sorusunun bir diğer cevabı ise kesinlikle tarhana. Tatil için Didim'e geldiğiniz zaman, semt pazarlarında kadınların yaptığı kışlık tarhana, salça, reçeller, kurutulmuş ya da taze şifalı otlardan satın alabilirsiniz.

Tekne Turları: Çoğu tatil yöresinde olduğu gibi Didim'de de tekne turları bir hayli meşhur.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın