Çoban Mustafa Paşa Külliyesi

  • Kocaeli / Gebze

Çoban Mustafa Paşa Külliyesi

Mimar Sinan eserlerinden biri olan Çoban Mustafa Paşa Külliyesi, ´Kocaeli´'ne bağlı olan ´Gebze´'de bulunmaktadır. Külliye, bölgeye hakim bir tepede olup, görkemli bir mimariye sahiptir.

Külliyeyi yaptıran Çoban Mustafa Paşa, Yavuz Sultan Selim'in damadıdır. Külliye; cami, türbe, şadırvan, kervansaray, tekke, semahane, misafirhane, medrese, imaret, tabhane, ahşap ev ve kütüphaneden oluşmaktadır. Kocaeli'nin en çok ziyaret edilen noktalarından biri olan Çoban Mustafa Paşa Külliyesi, muazzam mimarisiyle sizleri bekliyor.

Çoban Mustafa Paşa Külliyesi yakınında oteller bulunmaktadır. Külliye yakınındaki otellerde konaklamak, bölgedeki diğer gezi alanlarını da kolaylıkla ziyaret etmenizi sağlayacak. Çoban Mustafa Paşa Külliyesi civarındaki oteller her bütçeye hitap etmektedir. Dilerseniz külliye civarındaki oteller ve otel fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Kocaeli tatilinizde Çoban Mustafa Paşa Külliyesi'ni ziyaret ettikten sonra İzmit Orhan Camisi'ni ve Kaiser Wilhelm Köşkü'nü ziyaret yerlerinize dahil etmeyi unutmayın.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın