Çengelköy Görülecek Yerler

Sıra sıra dizilmiş balık restoranları, ağaçların gölgesindeki kafeleri, meşhur Çınaraltı Kahvesi, ünü semtin sınırlarını aşan salatası, börekçileri, cumbalı evleri ve benzersiz manzarası ile hayranlığınızı kazanacak Çengelköy.Çengelköy Görülecek Yerler - Çengelköy En İyi 10 Yapılacak Şey

Sıra sıra dizilmiş balık restoranları, ağaçların gölgesindeki kafeleri, meşhur Çınaraltı Kahvesi, ünü semtin sınırlarını aşan salatası, börekçileri, cumbalı evleri ve benzersiz manzarası ile hayranlığınızı kazanacak Çengelköy.
İstanbul'un mahalle kültürünü kaybetmemiş olan semtlerinden biridir Boğaz havasını tüm hücrelerinizde hissedebileceğiniz Çengelköy. 90'lı yıllarda birçok kişinin hafızasında yer etmiş Süper Baba dizisine uzun yıllar ev sahipliği yapmıştır şirinlikte sınır tanımayan bu semt. Sıra sıra dizilmiş balık restoranları, ağaçların gölgesindeki kafeleri, meşhur Çınaraltı Kahvesi, ünü semtin sınırlarını aşan salatası, börekçileri, cumbalı evleri ve benzersiz manzarası ile hayranlığınızı kazanacak Çengelköy. İstanbul'un karmaşasını, kalabalığını bir kenara bırakıp çocukluğunuzu hatırlatacak mahalle kültürüne yakından şahit olmak, huzur bulmak ve İstanbul'a birde buradan bakmak isterseniz size seve seve ev sahipliği yapacaktır Çengelköy.

Çınaraltı'nda Kahvaltı: Sabah saatlerinde Çengelköy'e geldiyseniz ilk yapacaklarınızdan biri nefes kesen bir Boğaz manzarasına sahip olan Çınaraltı'nda kahvaltı yapmak olsun. Bu şirin kahveye gelmeden önce hemen köşedeki börekçiden dumanı üstünde tüten leziz böreklerden alın ve Çınaraltı'na öyle gidin. Taptaze çayınızı sipariş edin ve bir yandan böreğinizi yerken, bir yandan da İstanbul'un güzelliklerini izleyin.

Fotoğraf Turu: Birçok filme, diziye, kitaba konu olmuş Çengelköy'de yapılacak en güzel aktivitelerden biridir fotoğraf turu. Eski evlerini, çocukların top koşturduğu mahallelerini, İstanbul manzarasını, Boğaz'ın kenarındaki yalılarını, ağaçlık tepelerini gezdikçe, gördükçe fotoğraf çekmeye doyamayacaksınız. Hem İstanbul'un merkezinde olan, hem de çok uzaklarda, bir sahil kasabasındaymış gibi hissettiren Çengelköy, unutamayacağınız bir gün yaşatacak sizlere.

Sahilde Yürüyüş: Üsküdar'ın rengine renk, güzelliğine güzellik katan semtlerden biri olan Çengelköy, birbirinden eğlenceli aktiviteleriyle gezinizi renklendirecek. Yürüyüş yapmak için sabahın erken saatlerini ya da akşamüstü saatlerini tercih ederseniz gökyüzünün kızıldan maviye dönüşüne ve İstanbul Boğazı'na farklı bir güzellik kattığına yakından şahit olacaksınız. Yürüyüşünüzün ardından sahildeki kafelerden birinde soluklanıp, keyifle kahvenizi yudumlayıp, dinlenebilirsiniz.

Olta Balıkçılığı: İstanbul Çengelköy'ün sahilinde neredeyse günün her saatinde balık tutanlara rastlamanız mümkün. Özellikle tabiatın uyandığı bahar aylarında Boğaz manzarasını izleyerek, sohbet ederek balık tutanların sayısı daha da artıyor. Kafanızı dağıtmak ve zihninizi meşgul eden düşüncelerden uzaklaşmak istiyorsanız balık tutmayı deneyebilirsiniz.

Rakı – Balık: Çengelköy sahilinde sıra sıra dizilmiş birbirinden güzel balık restoranlarında rakı – balık yapabilirsiniz. Boğaz manzarası, leziz mezeler, taptaze balıklar ve bol buzlu rakının süslediği sofranıza, kimi zaman taş plaktan gelen Zeki Müren, Müzeyyen Senar şarkıları eşlik edecek, kimi zamanda canlı fasıl grupları kah hüzünlendirip, kah eğlendirecek.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın