Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Çatacık Ormanları
Çatacık Ormanları - Görsel 1
Çatacık Ormanları - Görsel 2
Çatacık Ormanları - Görsel 3
4 Fotoğraf
5/5
Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Çatacık Ormanları Hakkında

Eskişehir Çatacık Ormanları, Eskişehir’in gözde ormanlık alanları arasında öne çıkar. Yeşilliğin içerisinde doğal bir gezi arayışındaysanız rotanızı Eskişehir’in merkezine 93 km uzaklıkta bulunan Sündiken Dağlarının arasında olan Çatacık Ormanlarını önerebiliriz. Oksijenin bol olduğu Çatacık Ormanları, doğa ile başbaşa günler geçirmek isteyenler için son derece ideal bir yer olur. Orman içi dinlenme yerlerinde oturabilir dilerseniz kamp da yapabilirsiniz. Ormanda oturmak veya kalmak isteyen kişiler için özel olarak ayrılan bu yerde siz de huzurlu bir şekilde gününüzü geçirebilirsiniz.  

Çatacık Ormanları

Çatacık Ormanları bitki örtüsü bakımından da son derece zengin bir alan sergiler. Bu yerde doğanın en güzel hallerini görebilmeniz mümkün. Sarıçam zenginliğinden diğer birçok çiçek ve ağaç çeşidine rastlamanız Çatacık Ormanlarında son derece doğal bir durum olur. Bunların yanı sıra Çatacık Ormanları bünyesinde geyik üretme çiftliğini de barındırır. Geyik seven kişiler için veya meraklısı olan kişiler için bu çiftlikler son derece ilgi çekici olabilir. Eğer siz de geyikleri seviyorsanız veya merak ediyorsanız Çatacık Ormanları’na gittiğinizde geyiklere rastlamanız kaçınılmaz olacaktır. Yani doğal güzelliklerinin yanı sıra geyikleri görebilmeniz açısından da Çatacık Ormanları size olanaklar sunar. Dilerseniz günübirlik ziyaret edebileceğiniz gibi konaklama imkanlarıyla bölgeye gelebilirsiniz. Çatacık Ormanı kamp açısından da oldukça elverişli olur. Dilerseniz orman içi dinlenme yerlerinde rahat bir şekilde çadırınızı kurabilir ve doğanın keyfini daha uzun süre çıkarabilirsiniz. Sarıçam zenginliğini görebilir, yaban çiçeği ve çeşitli ağaçlar arasında bol oksijen ile gününüzü rahat bir şekilde geçirebilirsiniz. Yani siz de doğal bir ortam arayışındaysanız veya yolunuz Eskişehir’e düşerse mutlaka Çatacık Ormanlarını ziyaret etmelisiniz. Hem doğal güzelliği olan hem de birçok geyiğe ev sahipliği yapan Çatacık Ormanlarını beğenmeniz kaçınılmaz olur. 

Çatacık Ormanları İçerisinde Kamp Yapmak

Yolunuz Eşkişehir’e düşerse ve kamp yapmayı seviyorsanız, Odunpazarı gezilecek yerler ve tarihi mekanlar listesinde yer alır. Çatacık Ormanları sizin için iyi bir tercih olur. Bu ormanlık alanların içerisinde bulunan dinlenme yerlerinde çadırınızı kurabilir ve doğanın keyfini çıkararak rahat bir şekilde kamp yapabilirsiniz. Ailenizle veya arkadaşlarınızla da gelebileceğiniz bu kamp alanında doğal bir ortam eşliğinde sevdiklerinizle sohbet edebilir ve eğlenebilirsiniz. Çocuklu aileler için de son derece iyi olan Çatacık Ormanlarında çocuklarınız da doğal bir ortamda sizin gözleminiz eşliğinde oyunlar oynayabilir ve temiz havanın keyfini sizlerle beraber çıkarabilir. Geyik üretme çiftliği de Çatacık Ormanları içerisinde olduğundan dolayı kamp yaparken geyiklerle de karşılaşabilirsiniz. Çatacık Ormanlarının simgesi haline gelen bu geyikleri çocuklarınızın da çok seveceğine eminiz. Yani Eskişehir’de bulunan Çatacık Ormanları şehrin stresinden kaçmak isterseniz veya doğal bir ortamda zaman geçirmek isterseniz iyi bir seçim olur. Bu ormanlık alanın dinlenme için ayrılan yerinde kamp yapabilmeniz de bu huzuru daha uzun süreli bir şekilde yaşamanızı sağlar. Sevdiklerinizle beraber gelerek daha eğlenceli hale getirebileceğiniz Çatacık Ormanları tek başınıza geldiğinizde de huzurlu bir zaman geçirmenizi sağlayacak doğal bir ortama sahiptir.

Çatacık Ormanları Nasıl Gidilir?

Eskişehir Ormanları içerisinde önemli bir yere sahip olan ve güzelliği ile öne çıkan Çatacık Ormanları bölgesi, Sündiken Dağları arasında yer almakla beraber Mihalıççık-Eskişehir yolunda merkeze 93 km uzaklıkta kalır. “Çatacık Ormanları nasıl gidilir?” araştırmasına girdiyseniz; orman içi dinlenme yerlerine özel aracınızla rahat bir şekilde gidebileceğinizi söyleyebiliriz. Dinlenme yerlerinden orman içi işaretleri takip ederek geyiklerin bulunduğu alanı veya diğer alanları da görebilirsiniz. 

Yorum / Değerlendirme

5/5
Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
Çatacık Ormanları
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?

Konum

Örnek Harita Görseli
Haritada gör
Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin
Facebook LogoX LogoInstagram LogoYoutube LogoSpotify Logo