Çat Vadisi

Çat Vadisi
Çat Vadisi - Görsel 1
Çat Vadisi - Görsel 2
Çat Vadisi - Görsel 3
Çat Vadisi - Görsel 4
6 Fotoğraf
4/5
Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Çat Vadisi Hakkında

Çat Vadisi, Ayder’ in 15 km güneybatısında bulunan ve pek fazla bilinmeyen bir doğa harikasıdır. Karadeniz’ in doğa cennetlerinden biri olan Çat Vadisi’ nin Ayder Yaylası arasında 2100 metreye ulaşan dağlar vardır. Yolu oldukça zor olan Çat Vadisi’ nin popüler olmamasının nedeni de budur zaten.

Yerel halk tarafından bir bebek misali korunan Çay Vadisi, doğası ve faunası ile tam doğa aşıklarına göre bir yerdir. Çat Vadisi’ nin düzlüğünde, etrafı dağlarla çevrili çayırın çevresinde Çat evlerine rastlayabilmek mümkündür. Asırlık ahşap konaklardan oluşan bu birkaç katlı evlerin bazıları pansiyon olarak hizmet vermektedir.

İsmini derenin üstünde kurulan eski Çat Köyü’ nden alan Çat Vadisi, kamp kurmak içinde oldukça elverişli bir alana sahiptir. Köy halkı geçimini hayvancılıkla sağlamaktayken, bir süre sonra halkın büyük bir kısmı dere kenarına taşınarak Çat Köyü’ nün var olmasına sebep olmuşlardır.

Karadeniz’ in eşsiz doğal güzelliklerinden biri olan Çat Vadisi, özellikle doğaseverlerin uğrak noktalarından biridir. Siz de Karadeniz’ e bir gezi düzenlemeye karar verirseniz, Çat Vadisi’ ni de görmenizi tavsiye ediyoruz. Şimdiden keyifli ve güzel bir tatil geçirmenizi dileriz.

Yorum / Değerlendirme

4/5
Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4
Çat Vadisi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?