Çamiçi Yaylası, Niksar mekan profili ve Çamiçi Yaylası hakkında detaylı bilginin yer aldığı tanıtım sayfası.

Çamiçi Yaylası

10puan

Çamiçi Yaylası Tanıtımı

Tokat'ın Niksar ilçesine 17 km mesafede bulunan Çamiçi Yaylası, Niksar ve Ünye yolu üzerinde yer alıyor. Niksar'ın kuzey tarafında yer alan Çamiçi Yaylası'nın deniz seviyesinden yüksekliği ise yaklaşık 1350 metre. Çam ağaçlarıyla kaplı, adeta bir doğa harikası olan Çamiçi Yaylası, tertemiz havası ve mis gibi kokusu ile huzuru bulmak isteyenlerin uğraması gereken bir rota. Ahşap yayla evlerinin süslediği Çamiçi Yaylası, bugün hem Niksarlıların hem de çevre halkının en çok ziyaret ettiği mesire ve piknik alanlarından biri olma özelliği taşıyor. Birçok büfeye, lokantaya, kebap ocaklarına ve geniş oyun alanlarına ev sahipliği yapan Çamiçi Yaylası, 10 bin kişiyi ağılayabilecek büyüklükte.

Son zamanlarda özellikle Niksar halkının yazlık olarak kullandığı Çamiçi Yaylası, mayıs ve eylül ayları arasında, hafta sonları bir hayli kalabalık oluyor. Bu nedenle Çamiçi Yaylası, ülkemizin yayla turizmi açısından fazlasıyla önemli bir konuma sahip.

Kalabalık şehirlerin gürültüsünden ve keşmekeşinden uzaklaşmak istediğinizde Çamiçi Yaylası harika bir kaçış noktası. Sadece piknik değil, doğa yürüyüşü ve kamp için de oldukça elverişli bir yer Çamiçi Yaylası. Hele akşamları ateş yakılarak şarkı söylemek başka türlü bir gelenek bu doğa harikası yaylada. Gece köze patates gömüp, sabah o patatesi afiyetle yemek de yaylanın farklı bir geleneği haline gelmiş.

Olur da bir gün yolunuz Niksar'a düşerse eğer, Çamiçi Yaylası'nı görmeyi ihmal etmeyin. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

2 misafir tavsiyesi

  • Tarihe Göre Listele
  • Puana Göre Listele
  • En Faydalılar
10
Daha güzel olabilirdi

-

Bence daha güzel olabilirdi. Çünkü böyle top oynamak, saklambaç yapılır gibi şeyler yazılmamış. Aslında güzel bir site, bu siteyi beğeniyorum. Hoşuma gidiyor. Ama biraz uzattım gibi, görüşürüz.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
10
Havası ve suyu

-

Memleketim diye söylemiyorum, inanın Çamiçi Yaylas'ının havası ve suyu insanların sağlığı için çok iyi bir seçim olur. Özellikle solunum yolu rahatsızlığı olanlar (özellikle tüberküloz, vb.) Çamiçi Yaylası'nda geçirecekleri üç ay içinde hastalıklarına şifa bulurlar.

  • Faydalı buldum (1)
  • Faydalı bulmadım (0)

Yakınındaki Oteller

Haritada göster

  • Niksar

Bölgede Son Yorumlananlar

Son İncelenenler