Burgazada bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Burgazada Aktiviteleri

Gece gündüz, terkedilmiş izlenimi yaratan bir sessizliğe bürünen Prens Adası: BurgazadaBurgazada Aktiviteleri

Gece gündüz, terkedilmiş izlenimi yaratan bir sessizliğe bürünen Prens Adası: Burgazada
Burgazada, İstanbul Prens Adaları içinde belki de en sakin ve huzur verici olanıdır.Konum itibariyle Heybeliada ve Kınalıada arasında yer alır. İstanbul'dan kalkan vapur, deniz otobüsü veya motorlarla yaklaşık 1 saat gibi kısa bir sürede buraya ulaşmak mümkündür.

Burgazada manzara açısından oldukça avantajlıdır çünkü yemyeşil ağaçlarla kaplı Heybeliada ve Kaşık adası'na bakmaktadır. Adanın pek çok yerinden oldukça hoş görüntülere şahit olabilirsiniz. Bunun için hemen hemen her 100 metrede bir konumlandırılmış banklarda oturabilir veya sahil boyunca dizi dizi sıralanmış olan çay bahçelerinden birini tercih edebilirsiniz.

Burgazada'da yine bu sahil şeridinde konumlanmış olan restoranlarda rakı balık keyfi yapmak da mümkündür. Masanızda oturduğunuz sürece kendini yabancı bir ülkede gibi hissetmeniz de mümkün çünkü sene boyunca buraya pek çok yabancı turist gelmektedir.

Adayı bisikletle turlamak da yapılabilecek diğer keyifli aktivitelerdendir. Sahil şeridinde saatlik olarak bisiklet kiralayan dükkanlar mevcut. Kimliğinizi vererek buradan bisiklet kiralayabilirsiniz. Büyükada'ya göre yokuş açısından çok daha elverişli olan adada bisiklet sürmek gerçekten de çok büyük bir keyif…

Adanın tek tepesi olan Bayrak Tepe'ye çıkıp manzarayı hayranlıkla izleyebilirsiniz.

Burgazada'da bir de Öğretmen Evi bulunuyor. Öğretmen kartınız olsun ya da olmasın burada da bir şeyler atıştırıp dinlenebilirsiniz. Manzarası oldukça hoştur.

Yine aynı şekilde Kalpazankaya'ya da uğrayabilirsiniz. Çok hoş bir manzarası ve atmosferi olan bu mekan da yemek yeme açısından tercih edilebilecek yerlerden birisidir.

Burgazada'ya gelmişken ünlü şair Sait Faik Abasıyanık'ın bir zamanlar ikamet ettiği, günümüzde ise müze olarak kullanılan evini de görebilirsiniz.

Bu huzurlu ve sakin adanın keyifli bir şekilde tadını çıkarmanızı dileriz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın
Bölgede Son Yorumlananlar