Burdur Yol Tarifi

Göller Bölgesi’nin benzersiz şehri Burdur’a nasıl gidilir merak ediyorsanız, doğru yerdesiniz…

Burdur Yol Tarifi

Göller Bölgesi'nin benzersiz şehri Burdur'a nasıl gidilir merak ediyorsanız, doğru yerdesiniz…

Akdeniz'in iç kısmında, Göller Bölgesi olarak isimlendirilen konumda yer alan Burdur, güneyinde Antalya, batısında Denizli, güneybatısında Muğla, kuzeyinde Isparta ve Afyon ile komşu. Çok sayıda göle ev sahipliği yapan Burdur, bu anlamda hem huzurun hem de çok sayıda aktivitenin önemli adreslerinden biri. Özellikle Salda Gölü, kesinlikle herkesin görmesi gereken müthiş bir doğal güzellik. Bu nedenle de Burdur, dört mevsim boyunca birçok turist ağırlıyor. Bu anlamda Burdur'a nasıl gidilir sorusu da herkesin cevabını merak ettiği bir soru olarak çıkıyor karşımıza.

Burdur'a nasıl gidilir sorusunun cevabını hemen verelim; Burdur'a isterseniz karayolu ile isterseniz havayolu ile isterseniz de demir yolu ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Burdur, İstanbul-Ankara-Antalya karayolu üzerinde yer aldığından dolayı, İç Anadolu ve Akdeniz bölgelerinden karayolu ile fazlasıyla rahat ulaşılabiliyor. Tek yapmanız gereken, Burdur tabelalarını takip etmek olmalı. Böylelikle Burdur'un merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Özel aracınızla gidebileceğiniz gibi, otobüs ile de Burdur'a ulaşabilirsiniz. Birçok otobüs firması, Burdur'a özel seferler düzenliyor.

Burdur'a hava yolu ile gitmeyi planlıyorsanız eğer, yaklaşık 25 km mesafedeki Isparta Süleyman Demirel Havalimanı'nı kullanmanız gerekiyor. Buradan hem iç hatlara hem de dış hatlara uçuşlar gerçekleştiriliyor. Havalimanından Burdur'a ise dilerseniz halk otobüsleri ile dilerseniz de taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte araba kiralama seçeneğini de değerlendirebilirsiniz.

Burdur'a nasıl gidilir sorusunun bir başka cevabı da demiryolu. Burdur; İstanbul, İzmit, Eskişehir, Ankara, Kütahya, Balıkesir, İzmir, Manisa, Denizli ve Konya şehirlerine demiryolu ile bağlı olduğundan oldukça rahat bir yolculuk geçireceğinizden emin olabilirsiniz. Yaz ve kış ayları olmak üzere, sürekli olarak Burdur'a tren seferleri düzenleniyor. Üstelik tren yolculuğunun bir hayli zevkli olduğunu da söyleyebiliriz.

Şimdiden keyifli bir Burdur yolculuğu geçirmenizi dileriz.

Nereye : Burdur
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın