Türkiye’ye Tatile Gelen Dünyaca Ünlü İsimler ve Tatil Yaptıkları Yerler, Türkiye

Türkiye’ye Tatile Gelen Dünyaca Ünlü İsimler ve Tatil Yaptıkları Yerler

Yorum Yok

İlginç Bilgiler Alper Kaya

Türkiye’ye Tatile Gelen Dünyaca Ünlü İsimler ve Tatil Yaptıkları Yerler
Ünü dünya çapında yayılmış pek çok isim, en az kendileri kadar ünlü olan bazı tatil bölgelerimizde zaman zaman tatil yapıyor. Bu durum, pek tabii ki, şaşırtıcı değil; üstelik ülkemiz sınırları içinde yeni yerler keşfetmeye çalışanlar için de bir rota mahiyetinde. Bizim de her zaman dediğimiz gibi, Önce Türkiye'yi Keşfet!

Bakalım dünyaca ünlü isimlerin tatil yapmayı sevdiği yerler nerelermiş?

Türklerin Favori Yıldızı Adriana Lima için: Bodrum

Türkiye’ye Tatile Gelen Dünyaca Ünlü İsimler ve Tatil Yaptıkları YerlerYerli turistlerin de öncelikli tercihlerinden birisi olan Bodrum; dünyaca ünlü isimlerin tatil rotası. En son Adriana Lima'yı ağırladığında dünyada adını yeniden duyuran Bodrum'un müdavimleri aslında hiç de azımsanamayacak kadar çok.

2017 yılında ünlü top model Kate Moss, 2011 yılında ise hem Irina Shayk ve Cristiano Ronaldo çifti hem de Michael Douglas ve eşi Catherine Zeta Jones'un Türkiye tatillerinde tercihi Bodrum olmuştu.

Kültürel Ziyareti ile Jodie Foster'ın Tercihi: Efes

Türkiye’ye Tatile Gelen Dünyaca Ünlü İsimler ve Tatil Yaptıkları YerlerOyuncu kimliğinin yanı sıra yönetmenlik ve yapımcılık da yapan Oscar ödüllü Jodie Foster; 2011 yılında Türkiye'yi ziyaret eden isimlerdendi. Efes Antik Kenti'ni dolaşan, Meryem Ana Evi'ni ziyaret eden Foster; konaklamak için de Şirince'yi tercih etmişti. Ziyaretinin ikinci gününde ise Selçuk'u gezen ve geleneksel Türk mutfağı lezzetlerini tadımlayan Foster gibi 2011 yılında Efes Antik Kenti'ni ziyaret eden bir diğer isim ise U2 grubunun solisti Bono olmuştu…

Bella Hadid ve Otantik Mekan Severlerin Yeri: Kapadokya

Türkiye’ye Tatile Gelen Dünyaca Ünlü İsimler ve Tatil Yaptıkları YerlerMistik atmosferi, farklı iklimi ve özellikle dillere destan balon turu ile yerli – yabancı pek çok turisti ağırlayan Kapadokya'yı tercih edenler arasında ünlü top modeller de var. Bella Hadid, Kapadokya'yı ziyaret eden son ünlü olsa da ondan önce sosyal medya fenomeni Amanda Cerny ve Amerikalı model Anna Christina Schwartz ve Dasha D. gibi ünlülerin tatil yerleri arasında da Kapadokya dikkat çekici bir detaydı.

Angelina Jolie'nin İnsanların Kalbine Dokunduğu Yer: Hatay

Türkiye’ye Tatile Gelen Dünyaca Ünlü İsimler ve Tatil Yaptıkları YerlerDoğası, kültürü, dillere destan mutfağıyla ziyaretçilerini mest eden şehirlerimizden birisi de Hatay. 2011 yılında ülkemize gelen Angelina Jolie, bu listedeki diğer isimlerin aksine tatil için değil; Birleşmiş Milletler İyi Niyet Elçisi sıfatıyla Hatay'ın Altınözü ilçesindeki kampı ziyaret etmek için Türkiye'ye gelmişti.

Birçok Celebrity'nin İlk tercihi: İstanbul

Türkiye’ye Tatile Gelen Dünyaca Ünlü İsimler ve Tatil Yaptıkları YerlerNeredeyse yüz yıldır, İstanbul yabancı ünlülerin Türkiye'deki ilk tercih ettiği adreslerden birisi. Dolayısıyla onun yanına hangi ismi yazarsak yazalım, haksızlık olacaktır. Öyle ya, Agatha Christie'nin hayatındaki kayıp 15 günlük macerasının arka planında bile İstanbul var. Paris Hilton'dan Christina Aguilera'ya, Robert De Niro'dan Bruce Willis'e, Emma Hemming'den Justin Bieber'a kadar pek çok isim hem tatil için hem de iş için İstanbul'a gelen isimler arasında… Dolayısıyla İstanbul, dünya klasmanında da zenginlerin gittiği tatil yerleri listesinin ilk sıralarında yer alıyor.
Türkiye'de tatil yapan yabancı ünlüler kervanının son üyeleri ise Orlando Bloom ve Katy Perry çifti. 2021 yılında ülkemize tatile gelen çift; önce İstanbul'a geldi. Ardından Bodrum'a geçtiler ve helikopterle günübirlik Efes Antik Kenti'ni ziyaret ettikten sonra Bodrum'daki tatillerine Neredekal.com üyesi olan Amanruya Luxury Resort Oteli'nde devam ettiler.

Amanruya Luxury Resort

    Otel
  • Göltürkbükü /
  • Bodrum /
  • Muğla
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.
Türkiye son yıllarda yabancı ünlülerin tercih ettiği destinasyonlar arasında hızla yerini almaya başladı. Kim bilir belki bir gün siz de Türkiye'de tatilinizi yaparken dünyaca ünlü biriyle karşılabilirsiniz, neden olmasın?

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)