Masalsı Düğün Fotoğrafları Çektirebileceğiniz 11 Yer, Türkiye

Masalsı Düğün Fotoğrafları Çektirebileceğiniz 11 Yer

Sen De Görüşlerini Paylaş 2 Yorum

Keşif Rehberi
Diley Kuru tarafından eklendi.

Masalsı Düğün Fotoğrafları Çektirebileceğiniz 11 Yer
İlkbahar, düğün denen tatlı telaşı da beraberinde getiriyor. Pek çok insan yavaş yavaş hazırlıklara çoktan başladı bile. Düğün fotoğrafı da bu hazırlıklardan bir tanesi. Düğün fotoğrafı derken, düğün öncesi gerçekleştirilen dış mekan çekimlerinden bahsediyoruz. Ülkemizde birçok yer, düğün fotoğrafı çektirmek için doğal bir stüdyo niteliğinde. Bu unutulmaz günü ölümsüzleştirmek için tercih edeceğiniz mekanın önemi büyük. Düğün fotoğraflarınızı isterseniz otantik bir atmosferde, isterseniz doğayla iç içe bir mekanda, isterseniz tarihi dokusuyla büyüleyen bir binada çektirebilirsiniz. Sizler için sıraladığımız bu listede yer alan yerler, düğün fotoğraflarınızı bir masal kitabından fırlamış gibi gösterecek.

1 – Kapadokya

kapadokya düğün fotoğrafı
Kapadokya, ülkemizde düğün fotoğrafı çektirmek için en çok tercih edilen yerlerden bir tanesi. Gökyüzünü süsleyen balonlar, arkanızda muhteşem bir fon oluşturan büyüleyici bir coğrafya… Instagram'a yüklediğinizde beğeni yağmuruna tutulacağınızın garantisini verebiliriz. Otantik bir masalın başkahramanları gibi hissetmek istiyorsanız, tercihinizi Kapadokya'dan yana kullanabilirsiniz.

2 – Tirilye

tirilye düğün fotoğrafı
Özellikle bahar aylarında bir hayli ziyaretçi akınına uğrayan Bursa Tirilye, şirin bir sahil kasabası. Doğal güzellikleri ve tarihi dokusu ile muhteşem bir atmosfere sahip olan Tirilye'de, hayallerinizin düğün fotoğraflarını çektirebilirsiniz.

3 – Bostanlı Sahili

bostanlı sahili düğün fotoğrafı
İzmir'in Karşıyaka semtinin en güzel mahallelerinden biri Bostanlı. Güneşin bile bir başka battığı, akşamüstleri balıktan dönen taka sesleriyle huzuru çağrıştıran bu güzide mahallenin sahili, düğün fotoğrafı çektirmek için en ideal yerlerden biri. Özellikle İzmir'de yaşayan şanslı kişilerdenseniz, düğün fotoğraflarınızın fonunu Bostanlı Sahili'yle süsleyebilirsiniz.

4 – Kaleiçi

kaleiçi düğün fotoğrafı
Yüzyıllardır varlığını koruyan tarihi eserleri, cumbalı evleri ve dar sokaklarıyla Kaleiçi, çiçek kokuları eşliğinde, gelenek ve göreneklerimizi içerisinde barındıran en güzel kentlerden biri. Antalya'da yer alan Kaleiçi, dünyadaki en ilginç antik kentlerden biri aynı zamanda. Böylesine bir dokuya sahip olan Kaleiçi'nde, düğün fotoğraflarınız tarihin bir aynası niteliğinde olacak.

5 – Atatürk Arboretumu

atatürk arboterumu düğün fotoğrafı
Atatürk Arboretumu, İstanbul'un en yeşil alanlarından biri. Sarıyer'de yer alan Belgrad Ormanı'nın güneyinde bulunan Atatürk Arboretumu, 1500'ü aşkın bitki türüne ev sahipliği yapıyor. İstanbullular için bulunmaz bir cennet olan Atatürk Arboretumu, sahip olduğu yeşilliği ve detaylar arasına gizlenmiş güzellikleriyle, düğün fotoğrafı çektirmek için en çok tercih edilen mekanlar arasında.

6 – Haydarpaşa Tren Garı

haydarpaşa tren garı düğün fotoğrafı
Filmlere ve hikayelere konu alan, köyden şehre gelenlerin İstanbul'a ilk ayak bastıkları Haydarpaşa Tren Garı, şehrin simgelerinden biri haline geldi. Otantik ve tarihi dokusu ile büyüleyen bu emektar gar, uzun zamandır hizmet vermiyor ancak hala daha İstanbulluların düğün fotoğrafı çektirmek için favori mekanlarından biri.

7 – Soğanlı Vadisi

soğanlı vadisi düğün fotoğrafı
Kayseri'nin turistik bölgelerinden biri olan Soğanlı Vadisi, tarihsel bir keşif için ideal rotalardan biri. Oldukça farklı bir coğrafya olan Soğanlı Vadisi'nde, birçok kaya kilise ve mağara evler yer alıyor. En az Kapadokya kadar masalsı ve otantik düğün fotoğrafları çektirmek için, Soğanlı Vadisi oldukça ilginç bir fikir olabilir.

8 – Sazova Parkı

sazova parkı düğün fotoğrafı
Hem Eskişehir'in hem de ülkemizin en büyük parkı olan Sazova Parkı, masal tadında düğün fotoğrafları çektirmek için bulunmaz bir yer. Parkın içerisinde masal köşkü, sualtı dünyası, amfi tiyatro, bilim deney merkezi ve korsan gemisi gibi isimlerle anılan bölümler bulunuyor. Artık gerisini siz düşünün.

9 – Bozcaada Rüzgar Gülleri

bozcaada rüzgar gülleri düğün fotoğrafı
Deniz ve güneşin ruhunu benimsemiş çiftlerin düğün fotoğrafı çektirebileceği ideal yerlerden biri Bozcaada Rüzgar Gülleri. Bozcaada'nın en batı ucunda bulunan ve 17 adet rüzgar gülünden oluşan bu bölge, Türkiye'nin en güzel günbatımı manzaralarından birine sahip aynı zamanda. Düğün fotoğraflarınıza daha fazla anlam yüklemek için Bozcaada Rüzgar Gülleri'ni tercih edebilirsiniz.

10 – Yedigöller

yedigöller düğün fotoğrafı
Bolu'nun cennet köşelerinden biri olan Yedigöller, ülkemizde eşi benzeri olmayan bir tabiata sahip. Dört mevsim boyunca farklı güzellikler sunan Yedigöller'de, rengarenk düğün fotoğrafları çektirebilirsiniz. Düğün fotoğraflarınızda doğa teması işlemeyi düşünüyorsanız, Yedigöller sizin için biçilmiş kaftan.

11 – Clandras Köprüsü

clandras köprüsü düğün fotoğrafı
Frigyalılar döneminden kalan tarihi bir köprü olan Clandras Köprüsü, Uşak'ın Karahallı ilçesinde yer alıyor. Düğün fotoğraflarınıza harika bir fon oluşturan Clandras Köprüsü, bahsetmiş olduğumuz "masalsı" tanımına en çok uyan yerlerden biri. 2500 yıllık tarihi geçmişiyle Clandras Köprüsü, sizin aşkınızı da sahip olduğu geçmiş kadar köklü kılabilir.
2 misafir tavsiyesi
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
2
/

-

Kefken Pembe Kayalar'ı da eklemelisiniz bence listeye...

  • Faydalı buldum (1)
  • Faydalı bulmadım (0)
2
/

-

Bozcaada rüzgar gülleri çok hoş. :) Ayrıca Bursa Botanik Park'da güzeldir.

  • Faydalı buldum (1)
  • Faydalı bulmadım (0)

Son İncelenenler

E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)