Kapadokya Öykü Evi'nin İlk Ziyaretçileri, Konaklama Önerileri

Kapadokya Öykü Evi'nin İlk Ziyaretçileri

Yorum Yok

Konaklama Önerileri Editor

Kapadokya Öykü Evi'nin İlk Ziyaretçileri

2007 baharında işletmeye açılan Kapadokya Öykü Evi Cave Hotel, 4 yıldır misafirlerini ağırlamaya devam ediyor...

2011 yaz sezonuna girdiğimiz şu günlerde, güneş kendini henüz tam göstermese de gezginler tatil planlarını yapmaya ve tatil rotalarını seçmek için harekete geçti. Her mevsim tercih edilen destinasyonlardan biri olan Kapadokya da ilk ziyaretçilerini ağırlamaya bugünlerden başladı.

Kapadokya’nın ilk ünlü ziyaretçisi ise Fener Rum Patriği 1. Bartholomeos oldu. Eski ismiyle Sinasos, günümüzdeki ismiyle Mustafapaşa kasabasına gelen Bartholomeos, kasabada bir ayin için bulundu ve öğle yemeğini Kapadokya Öykü Evi Cave Hotel’de aldı. 18 kişilik bir ekiple tesiste bulunan patriğin yemekleri, tesis yetkilisi Ayşe Hanım tarafından özel olarak hazırlandı.

Kapadokya Öykü Evi Cave Hotel, Bartholomeos için hazırladığı mönüde; buğday çorbası, kabak tarator, havuç tarator, lahana salatası, mantar sote, ıspanak, içli köfte, karnıyarık, pilav, salata, turşu, kayısı tatlısı ve baklavaya yer verdi.

Öykü Evi

Kapadokya Öykü Evi Cave Hotel’in misafirperverliğinden ve ağırlamasından çok memnun kalan Batholomeos ve diğer papazlar dualarla otelden ayrıldılar. Tüm Kapadokya halkını İstanbul'a davet ederek vedalaşan Batholomeos ile karşılıklı hediyeler verildi. Kapadokya Öykü Evi Cave Hotel’in köy kütüphanesi ise patriğin ve papazların en çok etkilendiği yer oldu, buradaki kütüphaneye yeni kitaplar göndereceğini belirterek tesis yetkililerini sevindirdi.

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)