İstanbul'dan Kaçış: Bungalov Konaklama Önerileri, Türkiye

İstanbul'dan Kaçış: Bungalov Konaklama Önerileri

Yorum Yok

Konaklama Önerileri Seyhan Ahen

İstanbul'dan Kaçış: Bungalov Konaklama Önerileri
Neredeyse iki buçuk yıldır global çapta yaşanan pandemi sebebiyle herkesin hayatı alt üst oldu. Aile, arkadaş, dost çevremizle vakit geçiremezken bir de evden çalışma gibi yeni bir kavram hayatımıza eklenince tüm dünyamız ev ve iş olma yolunda ilerliyor. Pandeminin dünyayı vurmasıyla evden çalışma kavramı ile beraber yeni bir tatil anlayışı da ortaya çıkmış oldu, "workation". Workation nedir, daha detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz!

Çevremiz tatile gitme özlemiyle yanıp tutuşanlar, ailesiyle, arkadaşlarıyla sosyalleşmek isteyenler, tekrar ofis hayatına geri dönmek isteyenler ve tabi ki her şeyin eskisi gibi olmasını isteyen insanlarla dolu. Dünyaca bu sürece iyice alışmışken her şeye kısa bir ara vermek için, 24 Ocak okulların kapanması ile beraber başlayan sömestr tatilini geçirebileceğiniz güzel bir önerimiz var. Biraz daha "izole" bir tatil anlayışına bizleri yönlendiren, konaklama seçeneklerine yeni ve alternatif bir hizmet olarak eklenen, bungalov evleri konaklama seçeneklerinden bahsedeceğiz. İstanbul'dan çok uzaklaşmadan, hafta sonu ya da sömestr tatilini geçirebileceğiniz doğayla iç içe, güzel ve konforlu Bungalov evleri sizler için derledik!

1- Deniz Koza Bungalov - Şile, İstanbul

İstanbul'dan Kaçış: Bungalov Konaklama Önerileriİstanbul'dan yaklaşık bir saat süren, Şile'nin Sahilköy mevkiinde bulunan ve Deniz gören Bungalov mottosuyla çadırdan, karavana, bungalov evden, tiny house'a kadar geniş bir konaklama yelpazesi sunan bu tesiste gerçekten yok yok. Orman içerisinde konumlanmış, deniz manzarası ile çekici bir hale gelen tesisteki bungalovlar iki kişilik. İstendiği takdirde ilave ücret ödeyerek üç kişi olarak da kalabilirsiniz. Konaklama ücretlerine minik ve yeterli bir kahvaltı dahil, tesis içerisinde yeme & içme ve mangal alanları mevcut. Rezervasyon şart, tüm detaylar için web sitesini inceleyebilirsiniz.

2- Sapanca Sahil Bungalov - Sakarya

İstanbul'dan Kaçış: Bungalov Konaklama Önerileriİstanbul'a yaklaşık bir buçuk, iki saatlik bir konumda olan Sahil Bungalov evleri, yemyeşil bir doğanın ortasında farklı büyüklüklerde ahşap evler olarak konumlanmış. Sapanca Gölüne yaklaşık 3 km uzaklıkta bulunan bu tesiste, ücretsiz otopark, kahvaltı gibi hizmetler mevcut. Tek dezavantajı ahşap evlerin birbirine çok yakın olması. Haftasonu oldukça kalabalık bir tesis, önceden rezervasyon yaptırmanızda fayda var.

3- Nefes Mekan - Kırklareli

Kırklareli'nin Vize'ye bağlı Kışlacık Köyü'nde yan yana konumlanan iki katlı ahşap evlerden oluşan bu tesis, 15 yaş üzeri ziyaretçiler için hizmet veriyor. Evlerin önünde konumlanan açık havuzun yanı sıra, restoranı, ücretsiz açık otoparkı, inzivaya çekilebileceğiniz yemyeşil alanı ile doğa ile yalnız başına kalmak isteyenlerin tercih edeceği bir adres. Ayrıca yoga atölyeleri, nefes atölyeleri, kitap okuma etkinlikleri gibi atölyeler de düzenliyorlar.

4- Kulindağ Dağevi - Beykoz, İstanbul

İstanbul'dan Kaçış: Bungalov Konaklama Önerileriİstanbulluların enfes kahvaltısıyla çok iyi bildikleri Kulindağ, Beykoz'da Mahmut Şevket Paşa mevkiinde yer alıyor. Altı adet dağ evi bulunan tesiste konaklama yanı sıra günübirlik kahvaltıya, öğlen ve akşam yemeğine gelen ziyaretçilerini de ağırlıyor. Doğanın içerisinde, taze ve bol çeşitli yiyeceklerle hazırlanan kahvaltısını mutlaka denemenizi tavsiye ederim. İstanbul'a oldukça yakın olan bu tesisin konaklama fiyatları ise emsallerine göre oldukça uygun.

5- Demircioğlu Camping - Edirne

İstanbul'dan Kaçış: Bungalov Konaklama ÖnerileriEdirne'nin Keşan beldesinde bir nehir etrafına sıralı olarak konumlanmış ahşap evler, gerçekten tam olarak doğa içerisinde nefes aldığınızı hissettiriyor. Haftasonları en az iki gün konaklama talep eden tesiste, yeme&içme servisi, mangal etkinliği de mevcut. Konaklama ücretine kahvaltı ve akşam yemeği dahil bir sisteme sahip. Dışarıdan yemek getirilmesi bu nedenle yasak olan kamp alanında ayrıca nehir üzerinde kano ile gezerek zaman geçirebilirsiniz. Rezervasyon bu tesiste de önceden şart olduğunu söyleyelim.

Sömestr tatilini geçirmek için Neredekal.com'un listelediği birbirinden güzel Bungalov Evleri sayfasına buradan tıklayarak ulaşabilirsiniz! Şimdiden iyi tatiller dileriz.

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)