Fotoğraf Tutkunları İçin: Kış Fotoğraflarının En İyi Çekildiği Yerler, Türkiye

Fotoğraf Tutkunları İçin: Kış Fotoğraflarının En İyi Çekildiği Yerler

Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Seyhan Ahen

Fotoğraf Tutkunları İçin: Kış Fotoğraflarının En İyi Çekildiği Yerler
Bir yandan kar yağışını beklerken, bir yandan fırsatını bulup bir iki günlüğüne fotoğraf çekmek için bir seyahat planı yapsak, ne güzel olur! Türkiye Kış mevsimi anlamında oldukça verimli bir ülke. Özellikle Doğu ve Güneydoğu bölgesinde yağan karların aylar boyunca kalkmaması, fotoğraf severler için cezbedici hale geliyor. Fotoğraf tutkunları için hazırladığımız bu yazı ile hem kış mevsiminde karlar altında olan doğal ve tarihi güzellikleri keşfedeceksiniz, hem de birbirinden güzel fotoğraflar çekeceğiniz yerleri öğreneceksiniz. Türkiye'nin kış mevsiminde en iyi fotoğraf çekilecek yerlerini derledik, fotoğraf ekipmanlarınızı ve not defterlerinizi hazırlayın!
Seyahatinizde ilham olması için Keşif Rehberi'nden bir öneri daha; Kışın Masal Gibi Fotoğraflar Çekebilmeniz İpuçları adlı yazımızı henüz okumadıysanız buraya tıklayın!

1- Kapadokya, Nevşehir

Fotoğraf Tutkunları İçin: Kış Fotoğraflarının En İyi Çekildiği YerlerHer mevsim ayrı güzelliğe sahip olan Kapadokya, Kış severlerin ayrıca tercih ettiği bir destinasyon. Yılbaşını kutlamak amacıyla bir çok yerli ve yabancı turist bu bölgeye akın ederken, profesyonel fotoğraf makinalarını da yanlarından ayırmıyorlar. Ayrıca bölgede faaliyet gösteren özel fotoğrafçılarla anlaşarak da, birbirinden güzel ve rengarenk uçan balonlar eşliğinde karlar altında kalan doğal güzelliklerle birlikte fotoğraf çekilebilirsiniz. Adeta mistik bir masal köyünü andıran karla kaplı vadi manzarasıyla, Kış aylarında rotanızı Kapadokya'ya doğru çevirmenizi tavsiye ederiz. Gelmişken Kapadokya'nın Enleri'ni keşfedip kadrajınıza almak isteyeceğiniz yerleri öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz!

Bölgeye geldiğinizde konaklamanız için uygun fiyatlı Kapadokya Otellerine aşağıdan bulabilirsiniz;

2-Çıldır Gölü, Kars

Fotoğraf Tutkunları İçin: Kış Fotoğraflarının En İyi Çekildiği YerlerKış aylarında tamamen donan Çıldır gölü üzerinde gelişen turizm faaliyetleri ile birlikte Kars, kış mevsiminde oldukça popüler bir destinasyon. Donmuş göl üzerinde eski yöntemler kullanılarak, yaz mevsiminde göle atılan balık ağları, donmuş göl üzerinde bulunarak kırılıyor. Kırılan bölgeden ağ yardımıyla balık avlanıyor. Bu meşakkatli balık avını fotoğraflayabileceğiniz gibi ayrıca göl üzerinde gezinen atlı arabaları da çekebilir, bembeyaz uçsuz bucaksız olan gölde perspektiften yararlanarak oldukça eğlenceli ve eşsiz görüntüler yakalayabilirsiniz. Çıldır Gölü'ne gittiğinizde ister Kars'ta isterseniz Ardahan'da konaklayabilirsiniz. Kış mevsiminde karlar altında bir masal diyarına dönen Ardahan'ı seçerseniz konaklayacağınız uygun fiyatlı Ardahan Otellerini buradan bulabilirsiniz!

Kayı Snow Hotel

  Otel
 • Şehitkamil /
 • Sarıkamış /
 • Kars
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

3-Güroymak Kaplıcaları, Bitlis

Fotoğraf Tutkunları İçin: Kış Fotoğraflarının En İyi Çekildiği YerlerBitlis'in Güroymak ilçesine bağlı Budaklı köyünde bulunan doğal kaplıcalar, kış mevsiminde enteresan ve mistik fotoğraf görüntülerine sahip oluyor. Mandacılıkla geçinen köy halkı, mandalarıyla ve atlarıyla birlikte kış keyfini sıcak kaynak sularında yaşıyor. Kaynak suların yükselen buharında, manda ve atların sahipleri ile olan oyunlarını, hayvanların kış mevsimindeki banyo keyfini karlar altında iken fotoğraflayabilirsiniz. Bitlise Doğu Ekspresinin alternatifi olarak bu sıralar gündemden düşmeyen Van Gölü Ekspresi ile gidebilir, yolculuğunuz boyunca harika fotoğraf kareleri yakalayacağınız eşsiz anlara şahit olabilirsiniz. Van Gölü Ekspresi hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenmek için ise buraya tıklayabilirsiniz!

Otel Karaman

  Otel
 • Sahil Mah /
 • Tatvan /
 • Bitlis

Tesis Fiyatı

03 Temmuz 2022 giriş oda fiyatı

435 TL

En Uygun Fiyata Git

4- Rize Yaylaları, Çamlıhemşin

Fotoğraf Tutkunları İçin: Kış Fotoğraflarının En İyi Çekildiği YerlerYılın ilk kar tanelerini karşılayan 2000 metre üzerindeki yaylalarda birbirinden güzel fotoğraf noktaları mevcut. Kaçkar Dağları eteklerinde uzun aylar boyunca kalkmayan kar örtüsü, ahşap evlerin güzelliği ile birleşince oldukça eşsiz manzaralar sunuyor. Kış mevsiminde yollar bölgede kötü olduğu için yaylalara çıkmak biraz meşakkatli o nedenle profesyonel tur rehberliği yapan firmalarla anlaşarak bölgeye gitmenizi tavsiye ediyoruz.

Çamlıhemşin'de nerede kalınır diye merak ediyorsanız birbirinden güzel Yayla Otellerini aşağıdan bulabilirsiniz;

Ayder Doğa Resort

  Otel
 • Ayder Yaylası /
 • Çamlıhemşin /
 • Rize
0850 600 78 81

Tesis Fiyatı

03 Temmuz 2022 giriş oda fiyatı

2250 TL

En Uygun Fiyata Git

5-Abant Gölü, Bolu

Fotoğraf Tutkunları İçin: Kış Fotoğraflarının En İyi Çekildiği YerlerKış mevsimi geldiğinde hafta sonu kaçamağı olarak ilk akla gelen, Türkiye'nin en fotojenik yerlerinden biri olan Abant Gölü, mutlaka listenizde yer alsın. Kış aylarının bir bölümünde tamamen donan göl, fotoğraf severler için kartpostal tadında görüntüler sunuyor. Hazır buraya gelmişken doğal güzellikleriyle ülkemizin torpilli şehri olduğunu kanıtlayan Bolu'da gezilip görülecek diğer yerleri keşfetmek için buraya tıklayabilirsiniz!

6- Akdamar Adası, Van

Fotoğraf Tutkunları İçin: Kış Fotoğraflarının En İyi Çekildiği YerlerHafta sonu bir uçak bileti alarak Van'a gitmeye ne dersiniz? Van Gölünün içerisinde yer alan Akdamar Adası, Ermenilerden kalan tarihi Kilise görüntüsü nedeniyle mutlaka kış mevsiminde görülmesi gereken bir destinasyon. Van-Tatvan karayolundaki iskeleden yirmi dakikalık bir motor yolculuğu ile Akdamar Adası'na ulaşabilir, Müzekart ile ücretsiz gezebilirsiniz. Kiliseden biraz yukarıya doğru tırmanarak, karşısındaki Artos dağının karla kaplı manzarası eşliğinde eşsiz fotoğraf kareleri çekebilirsiniz. İşinizi kolaylaştırmak için hafta sonu keşfi yapacağınız Van Gölü Turizminin Canlanan Noktaları adlı yazımızı buraya bırakıyorum.

7-Sümela Manastırı, Trabzon

Fotoğraf Tutkunları İçin: Kış Fotoğraflarının En İyi Çekildiği YerlerMaçka ilçesinin Altındere Vadisi sınırları içerisinde bulunan, 1. yy'da inşa edildiği varsayılan bir dini yapı Sümela Manastırı. Hala o yamaca nasıl inşa edildiği merak konusu olmakla birlikte kayalıklar arasında sizi selamlayan manastır, kış mevsiminde oldukça güzel görüntülere bürünüyor. Yıllardır restorasyon sürecinde olması nedeniyle bazı bölümleri kapalı olarak ziyarete açık. Geçtiğimiz yıl restorasyonlar tamamlanınca artık tüm bölümleri ziyeret edilebilir hale geldi. Kapadokya kiliseleri ile benzer stile sahip olması nedeniyle muhteşem freskleri var. Nasıl gidilir diye sorarsanız ya özel aracınızla gidebilirsiniz ya da Trabzon merkezde bulunan turizm ofislerinden günlük tur paketi satın alarak Sümela Manastırı'na gidebilirsiniz.

Altındere Kır Evleri

  Pansiyon
 • Çandarlı /
 • Trabzon Maçka /
 • Trabzon
0850 600 78 81
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

Bu güzel manastıra gittiğinizde konaklayacağınız uygun fiyatlı yayla otellerini aşağıdan bulabilirsiniz;

8- Odunpazarı, Eskişehir

Fotoğraf Tutkunları İçin: Kış Fotoğraflarının En İyi Çekildiği YerlerEskişehir Büyük Belediyesinin katkılarıyla çok güzel bir ile dönüşen Eskişehir, Odunpazarı ilçesindeki rengarenk, tarihi eski evleriyle fotoğraf severler için tam bir kış keşfi. Daracık eski sokakları, bir anda karşınıza çıkan tarihi cumbalı evlerle ve ve bu evlerde yaşayan tatlı yaşlı insanlarla dolu. Kış aylarında yoğun kar yağan bölgede, sokakları gezerken çok güzel karelerle karşılaşacağınıza eminiz.

Uygun fiyata en iyi Eskişehir Otellerini bulmak için aşağıya bakabilirsiniz;

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)