Evlilik Teklifi İçin Romantik Rotalar

Yorum Yok

Rota Önerileri Arzu Aksaya

Evlilik Teklifi İçin Romantik Rotalar
Evlilik teklifi yüreği gümbürdetmeden, elleri titretmeden öyle laf arasında geçiştirilen iki kelamdan ibaret değil. Şu ölümlü dünyanın en hatırda kalacak, en anılacak anlarının kilit cümlesi "benimle evlenir misin"in karşı tarafı şaşırtması, ağlatması ve bir evetle cevaplanması en kutsal amaç. Tabii hal böyle olunca teklifin edileceği yer ve mekân da çok önemli!

İşte tam da bu noktada biz girelim devreye ve ülkemizin en romantik yerlerinden bir demet sunalım size, ne dersiniz? Zaten niyetimiz de belli, biz hep mutlu sonlardan yanayız. Siz yeter ki erin murada biz kerevetle de idare ederiz.

Galata Kulesi, İstanbul

galata romantik yemekGalata Kulesi'nin Kız Kulesi'ne aşık olduğu ve martılarla haber gönderdiği söylenir hep. Hatta Hezarfen Ahmed Çelebi'nin uçarken aşk mektubu taşıdığı ama denizin ortasında bir yere düşürdüğü de rivayet edilir. Şehrin oya gibi siluetinde sağlam bir yere sahip bu platonik aşk kulesinin aşıklara da çok iyi geleceği bir gerçek. İçi de dışı da çok taze restore edilen 67 metrelik kulenin teras katında gökyüzüne yakınlaşabiliyor, İstanbul'un çoğunu görebiliyorsunuz. 9. kattaki restoranın menüsüne bir de bu manzara eklenince romantik bir akşam yemeği teklif için en uygun zaman. Sevdiceğinize aşkınızı kulenin duvarlarına mı yansıtırsınız, yemekten yüzük mü çıkar yoksa önünde mi eğilirsiniz sizin bileceğiniz mesele… Ama 1500 yıldır çok görmüş çok geçirmiş kulenin birçok aşığı evlendirip nice torun gördüğü de biline…
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

Kız Kulesi, İstanbul

kız kulesiSevdiceğiyle asırlardır bakışıp kavuşamayan Kız Kulesi de söz konusu bir izdivaç olunca es geçilmeyecek özel yerlerden. Zaten evlilik teklifini şehrin ortasındaki bir adada almak da başlı başına bir anı! Zira her şehrin ortasında bir ada, her adada da tarihi bir kule bulunmuyor. Salacak'tan kalkan küçük motorlarla kuleye ulaşabiliyor, içindeki restoranda romantik bir akşam yemeği yiyebiliyorsunuz. Dünyanın en güzel coğrafyalarından olan İstanbul Boğazı'nda boğazı düğüm düğüm eden o muhteşem anları torunlarınıza anlatırken martıları da şahit gösterebilirsiniz.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

Lavanta Tarlaları, Isparta - Kuyucak

lavanta tarlasıSonsuzluk gibi uzanan, mis gibi kokan mor çiçekli bir cennet düşünün. Isparta'ya 50 km mesafedeki Kuyucak Köyü'nün haziran sonu – temmuz başındaki görüntüsü de tam olarak bu. Evlilik teklif etmek için bir yaz gününü bekliyorsanız ve sonsuz aşkınızı sonsuzluk gibi bir çiçek tarlasında haykırmak istiyorsanız yüzüğünüzü kapın ve buyurun Kuyucak'a! Bu arada unutmadan söylemiş olalım; tarlaların çiçekli halini görebileceğiniz zaman dilimi çok kısıtlı, geç ya da erken giderseniz yeşermiş ottan başka bir şey göremiyorsunuz. Gitmeden hasat zamanı hakkında bilgi almanızda fayda var.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

Salda Gölü, Burdur

salda gölüMars'a giden uzay aracının NASA'ya verdiği bilgiye göre oradaki krater gölleri de bizim Salda Gölü'nün aynısıymış. Bu da demek oluyor ki evlilik teklifini Salda'da yapmak Mars'ta yapmakla eşdeğer! Zaten bizim uzaya gitmemize de daha var. Tabii bu işin şakası! Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü bembeyaz kumu ve masmavi sularıyla Maldivler'e benzetilen muhteşem bir evlilik teklifi noktası. Türkiye'nin en derin gölü olan bu turkuaz cennetin gün batımları da ayrı güzel. Bir piknik atmosferi ya da güneşin batmasına yakın yapılacak bir yürüyüş ya da sizin en uygun bulduğunuz zaman… Orası da size kalmış…
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

Kapadokya, Nevşehir

kapadokyaGüzel atlar ülkesi Kapadokya'nın mistik atmosferi âşık olmak için de "benimle evlenir misin" demek için de çok uygun. Göklerde süzülen bir sıcak hava balonunun içinde ya da Derinkuyu gibi in in bitmeyen bir yeraltı şehrinde sorabilirsiniz o önemli soruyu. Bahar aylarında çiçeğe duran peribacası dolu vadilerde yürürken ya da otantik otellerinin terasında Güvercinlik Vadisi'ni el ele izlerken de sorabilirsiniz. Ruhunda romantizm olan, doğası buram buram aşk kokan Kapadokya'da sizin için özel olmaya aday çok yer var.

Tesis Fiyatı

31 Mayıs 2022 giriş oda fiyatı

745 TL

En Uygun Fiyata Git

Kaş, Antalya

deniz kenarı çiftEskilerde kendi halinde sakin bir kasabayken, şimdilerde müptelalık yapan tatil sevdasına dönüşen Kaş'ı da romantik yerler listenize alın. Yaz veya kış, her mevsim ayrı güzel olan bu şirin beldede evlilik teklifi için biçilmiş kaftan çok köşe var. Tekneyle Kaleköy'e gidip aşağıdaki güzelliği seyrederken, Caretta Caretta'ların denize kavuşmasını izlerken, Meis Adası'nda ayaklarınızın suya değdiği bir masada uzo içerken mesela… Ya da dünyanın en güzel ve en eski yollarından Likya Yolu'nda yürürken sorun ki zaten evlilik de tam bu yol gibi uzun, manzaralı bir macera değil mi?

Elena Villaları

    Villa
0242 922 03 14

Tesis Fiyatı

31 Mayıs 2022 giriş oda fiyatı

5915 TL

En Uygun Fiyata Git

Yedigöller, Bolu

gölde romantik yemekSonbahardan kışa geçerken yaprakların ve göllerin renk değiştirip ruhu okşadığı Yedigöller'de sevdiceğin elini tutup ormanda yürümek gibi huzur veren kaç şey vardır ki? Doğayı seven ve dinginliğinden haz alan bir çiftseniz kuş sesleri arasında ağaçlık bir platoda yürürken, göl kıyısında durup taş sektirirken, mevsim çiçeklerinden duvaksız bir taç yapıp sorabilirsiniz o kutsal soruyu. Mükellef sofralı bir akşam yemeği için fazla seçeneğiniz olmasa da tercihiniz sadelikse Yedigöller sonbaharın en romantik yerlerinden.

Tesis Fiyatı

31 Mayıs 2022 giriş oda fiyatı

1395 TL

En Uygun Fiyata Git

Bozcaada, Çanakkale

rüzgar gülüYaz ve bahar aylarında romantizmin doruklarına ulaşan Bozcaada'nın simgesi durmadan dönen rüzgâr gülleri. Adanın renkli sokakları, lezzetli sofraları ve kekik kokan tepelerden keyifle izlenen gün batımları öyle kolay unutulacak şeyler değil. Denize nazır küçük bir lokantada, sahilde yakılan bir ateşin başında ya da bir gitarın seranatı eşliğinde yapacağınız evlilik teklifi rüzgâr gülleri diyarından kalan en güzel anı olacak.

Tesis Fiyatı

31 Mayıs 2022 giriş oda fiyatı

1250 TL

En Uygun Fiyata Git

Faralya, Muğla

faralya manzaraSırtını Babadağ'a yaslamış Faralya'nın hem cıvıl cıvıl bir neşesi hem de aşk dolu bir büyüsü var. Kabak Koyu'ndaki denizin güzelliği, Kelebekler Vadisi'nin bakir halleri, Babadağ yamaçlarından süzülen paraşütlerin özgürlüğü, Likya – Roma tarihinin zenginliği ve size sevdiceğinizi daha bir sevdiren romantizmi derken "benimle evlenir misin" sorusunu soracağınız en cennet yerlerden biri Faralya. Kır çiçeklerinden bir demet de yollara serdiğiniz güller de bu manzarada bir evet cevabı almak için yeterli bizce…

Tesis Fiyatı

31 Mayıs 2022 giriş oda fiyatı

1300 TL

En Uygun Fiyata Git

Kars

karlı hava sevgililerBembeyaz bir şehir ya da karlar ülkesi diyebiliriz Kars için. Adı Doğu Ekspresi olan bir trenle kışın yapacağınız uzun bir yolculuk da karlar ülkesi masalının bir parçası. Bozkır manzaraları izleyerek varacağınız son istasyonda dünyanın en kristal karları bekliyor olacak sizi. Donmuş Çıldır Gölü üzerinde, geceyi aydınlatan meşalelerin ışığında ya da Ani Harabeleri'nin surlarından birinde haykırın aşkınızı. Karlı bir evlilik teklifi için gitmeye değer diyeceğimiz Kars uzun ve mutlu bir yolcuğunda ilk istasyonu olsun.

Tesis Fiyatı

31 Mayıs 2022 giriş oda fiyatı

300 TL

En Uygun Fiyata Git

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)