Cam Berraklığında Bir Deniz: Akvaryum Koyu, Türkiye

Cam Berraklığında Bir Deniz: Akvaryum Koyu

Yorum Yok

Rota Önerileri Merve Aygün Engin

Cam Berraklığında Bir Deniz: Akvaryum Koyu
Ülkemizin her köşesi cennet, her bir bölgesi ayrı güzellikte. Ancak özellikle sahil kıyılarımız masmavi bir peri masalı sunuyor. Akdeniz'in incisi Antalya ve Mersin, Ege'nin uçsuz bucaksız doğal güzelliklerine ev sahipliği yapan Muğla, özellikle yaz mevsiminde yerli ve yabancı turistlerin baş tacı oluyor.

Gün boyu turkuaz sularda yüzmek, tekne turlarıyla bakir koyları keşfetmek bu coğrafyada yapılacak en güzel aktivitelerden. Hele bir de Göcek koyları var ki, mavi yolculuğun, dingin ve sakin bir hayatın öncülüğünü yapıyor. Birbirinden güzel bu koylar içinden bugünkü yazımızda sizler için Akvaryum Koyu'nu seçtik. Hadi gelin, bu harika koya yakından bakalım.

Akvaryum Koyu Nerede?

Cam Berraklığında Bir Deniz: Akvaryum KoyuTürkiye'de bu isme sahip pek çok koy bulunduğu için Akvaryum Koyu denilince aklımıza pek çok seçenek geliyor. Burada bahsedilen ise Fethiye'de bulunan Akvaryum Koyu. Fethiye'nin Göcek beldesinde bulunan bu koy, bu civarda yapılan 12 Adalar Turu'nun en popüler koylarından. Domuz Adası ve Tersane Adası arasında bulunan Akvaryum Koyu, cam gibi suyu, rengarenk balıkları ve şahane atmosferiyle kendine hayran bırakıyor.

Akvaryum Koyu Hakkında Bilgiler

Cam Berraklığında Bir Deniz: Akvaryum KoyuGöcek koyları sadece Türkiye'de değil tüm dünyada bilinen, turkuaz ve mavinin her çeşit tonuyla büyülü bir deneyim sunan nadide yerlerden. Akvaryum Koyu da Göcek turlarının vazgeçilmezi ve akvaryum gibi berrak olduğu için de denizin dibi ayaklarınızın altına seriliyor. Koyun yemyeşil çam ağaçlarından gelen taze kokusu, güneşin sularda bıraktığı yansımasıyla rengarenk balıkların gün yüzüne çıkışı bu koyu daha da eşsiz kılıyor. Akvaryum Koyu'nun ortasında tarihi bir batık deniz feneri kalıntıları bulunuyor. Bu kalıntılar ada ile koy arasında ve yüzerek buraya ulaşmak mümkün. Koya gelirken deniz ayakkabısı ve deniz gözlüğü getirmeyi sakın unutmayın.

Akvaryum Koyu'nda Dalış

Cam Berraklığında Bir Deniz: Akvaryum KoyuDalış tutkunlarının da uğrak noktası olan Akvaryum Koyu, çeşitli deniz canlıları ve görsel bir şölen sunan batık deniz feneri kalıntıları ile unutulmaz anlara şahitlik yapıyor. Yerli ve yabancı turistlerin dalış yapmak için sık sık tercih ettiği koyda, berrak ve masmavi denizin derinliklerinde harika anılar biriktirmek kaçınılmaz. Ahtapot, deniz atı, orfoz gibi çeşit çeşit canlıları yakından izlemek ve kendinizi mavinin kollarına bırakmak için burada mutlaka dalış yapmalısınız.

Akvaryum Koyu'na Nasıl Gidilir?

Cam Berraklığında Bir Deniz: Akvaryum KoyuGöcek'ten hareket eden tekne turlarıyla buraya gelebilirsiniz. Göcek'ten 12 Adalar Turu'na katılıp, hem Akvaryum Koyu'nu hem de diğer koyları görebilirsiniz. Dilerseniz kişiye özel tekne kiralayarak da buraya ulaşabilirsiniz. Göcek koyları arasında popüler olan Akvaryum Koyu, özellikle yaz sezonunda tekne ve insan akınına uğradığı için, buraya sabah çok erken saatlerde ya da akşamüzeri 17.00 gibi gelmenizi tavsiye ederiz.

Göcek'te Nerede Kalınır?

Masmavi denizin ve yemyeşil ağaçların muhteşem uyumu, Göcek'i her mevsim görülmeye değer kılıyor. Dolayısıyla da Göcek'te pansiyondan beş yıldızlı otellere kadar oldukça geniş bir yelpazede konaklama çeşitlerine rastlamak mümkün. İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz birkaç oteli ise şuraya bırakalım;

Tesis Fiyatı

01 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

799 TL

En Uygun Fiyata Git

Tesis Fiyatı

01 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

800 TL

En Uygun Fiyata Git

Göcek Sandal Hotel

    Otel
0850 600 10 44
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

Fethiye'nin dillere destan doğal güzellikleri, çam ağaçlarıyla kaplı koyları, cam gibi berrak ve mavi denizi burayı dört mevsim yaşanılacak bir cennet yapıyor. Fethiye'nin koylarında yüzmek, güneşin ve denizin tadını çıkarmak ve tüm stresten arınmak için yolunuzu mutlaka bu coğrafyaya düşürün. Akvaryum Koyu'nun verdiği huzuru içinize çekince bir daha buradan ayrılmak istemeyeceksiniz.

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)