Bayram Tatili İçin Otel Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler, Türkiye

Bayram Tatili İçin Otel Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Sevgi Özdil

Bayram Tatili İçin Otel Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Herkesin beklediği sabırsızlıkla beklediği bayram tatiline sayılı günler kala, tatil bölgelerindeki otellerde doluluk oranının %90'a ulaştığı haberleri her yerde duyulmaya başlandı. Yerini ayarlayanlar için süreç bitti, ancak hala karar vermeyenler için bayram tatilinizi geçireceğiniz oteli doğru seçmek çok önemli.

İlk Adım: Tatil Destinasyonunu Belirleyin

Tatilİlk aşama aslında burada başlıyor. Kendinize ve ailenize sorun, 'Nasıl bir tatil istiyoruz?' diye. Deniz, kum, güneş mi, yoksa serin bir yayla tatili mi? Doğada kamp mı, kültür turu mu, otelden hiç çıkmamacasına bir tatil mi? Buna karar verdikten sonra işiniz bir nebze daha kolay. Deniz tatiliyse Akdeniz ve Ege en gözde destinasyonlar. Yayla tatiliyse istikamet tabi ki de Karadeniz. Kültür turu istiyorsanız da tavsiyemiz kesinlikle; Kapadokya.

Otel Seçiminde İzlenecek Adımlar

OtelOtel seçimindeki en önemli nokta genellikle bütçe oluyor. Herkes öncelikle bütçesine göre konaklama tesisi tercih ediyor. Bu noktada da tesiste dinlenip hiç dışarıya çıkmayı düşünmüyorsanız her şey dahil otel alıp keyfini çıkarabilirsiniz. Ancak biz gezip dolaşacağız etrafı keşfedeceğiz diyorsanız da tercihinizi oda kahvaltı konseptinde hizmet veren otellerden yana kullanmanız bütçesel olarak faydalı olacaktır. Bütçenizi belirledikten sonra otel seçmeye başlayabilirsiniz. Bu seçimi yaparken şimdi belirteceğimiz noktalara özellikle dikkat etmenizi tavsiye ederiz.
Otel1-) Otelinizi seçerken genellikle herkes ilk elemeyi otelin fotoğraflarına göre gerçekleştirir. Bu noktada otellerin fotoğraflarına göz atarken dikkatlice incelemenizi öneriyoruz. Örneğin odanın büyüklüğü sizin için uygun mu ya da havuzun büyüklüğü istediğiniz oranda mı, kahvaltı sizin için önemli ise dolu dolu bir kahvaltı fotoğrafı görebiliyor musunuz? gibi sorularınızın cevaplarını mutlaka fotoğraflarda görmeye çalışın. Sonuçta tatilinizin büyük kısmını otelde geçireceksiniz ve kusursuz bir tatil için her özelliğin de sizin istediğiniz formata uygun olması gerekiyor.
Yorumlar2-) Fotoğraflardan sonra mutlaka bakmanız gereken 2. alan ise otel yorumları. Neredekal.com'da son kullanıcılardan gelen objektif yorumları bulabilir ve tesisin hizmeti hakkında gerçekçi bilgiler edinebilirsiniz. Olumlu ve olumsuz yorumları incelemek, yorumları incelerken yapılma tarihini de dikkate almak oldukça önemli. Özellikle tatile gideceğiniz tarih aralığındaki yorumları okursanız, siz de kendi tatilinizin nasıl geçeceği hakkında önemli bilgiler edinmiş olursunuz. Böylece otele gittiğinizde kötü bir sürprizle karşılaşma olasılığınızı epey azaltmış olursunuz.
deniz oteli3-) Otelin konumu da oldukça önemli bir yer teşkil ediyor seçim yaparken. Otelin denize ve plaja yakınlığı, şehir merkezine olan mesafesi, ulaşım araçlarına ve duraklara konumu, havaalanı ve otogara uzaklığı hatta bankalara ve marketlere bile uzaklığı oldukça önemli.
Her şey Dahil Otel4-) Tesisin konsepti de otel seçiminde oldukça etkili. Eğer ki otelden hiç çıkmadan bir tatil yapmak istiyorsanız seçiminizi her şey dahil tesislerden yana kullanabilirsiniz. Seçiminizi her şey dahil konseptli bir otelden yana kullanırsanız da rezervasyonunuzu yaptırmadan önce mutlaka detaylıca yiyecek ve içecek şartlarını okuyup bilgi alın ki sonrasında kabarık ekstraların adisyon hesaplarıyla karşılaşmayın.
çocuk5-) Çocuklu ailelerse tesislerin çocuk kulübü, onlar için özel oyun alanı, yemek menüsü... vs. özellikleri olup olmadığına dikkat etmeleri gerekir. Bir de eğer çocuğunuzun havuz yerine denize girmesini istiyorsanız tesise en yakın plajın kumluk mu, çakıl mı, denizi sığ mı derin mi… gibi soruların cevabını öğrenmeniz ve işinizi şansa bırakmamanız yararınıza olacaktır.
masaj6-) Tesisin ekstralarının ücretleri de tatil bütçenizi oluşturmada önemli bir yere sahip. Ayrıca otelin sunduğu SPA, sauna ve Türk hamamı gibi hizmetlerin ekstra ücrete tabi olup olmadığını, yemek esnasında hangi içeceklerin konaklama fiyatına dahil edilip edilmediği gibi bilgileri mutlaka araştırın.
otopark7-) Tatile özel aracınızla çıkıyorsanız konaklama yapacağınız tesisin ücretsiz bir otoparkının olup olmadığını mutlaka araştırın. Tesisin ücretsiz otopark alanının olmaması aracınızın güvenliği açısından önemli. Güvenli olması için aracınızı özel otoparklara bırakmak durumunda kalabilirsiniz. Bu da tatil bütçenize ekstra bir yük demek.

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)