Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Fotoğraflarından İlham Alacağınız Instagram'ın Umut Vadeden 10 Gezgin Hesabı

Fotoğraflarından İlham Alacağınız Instagram'ın Umut Vadeden 10 Gezgin Hesabı

Paylaş
Diley Kuru  
Eklenme: 14 Eylül 2018
 • Son Güncellenme: 04 Mayıs 2024
Fotoğraflarından İlham Alacağınız Instagram'ın Umut Vadeden 10 Gezgin Hesabı

Çok klişe bir giriş olacak ama sosyal medyanın hüküm sürdüğü bir çağda yaşıyoruz. Bir gün yediğinizi, içtiğinizi, nerede olduğunuzu, ne yaptığınızı, okuduğunuz kitabı, izlediğiniz diziyi/filmi herkesle paylaşacaksınız deseler muhtemelen inanmazdık. Lakin günümüzde geldiğimiz noktayı tartışmaya gerek yok. Hal böyle, işimiz de gezmek olunca özellikle Instagram’da çok sayıda takipçi kitlesi edinen gezginler çarpmaya başladı gözümüze. Ancak biz size bugün onlardan değil de, daha çok ümit vadeden, takip ettikçe sizlere ilham olacak gezgin hesaplarından bahsetmek istiyoruz. Oldukça başarılı fotoğraflarıyla dikkat çeken bu gezginleri gelin, yakından tanıyalım.

{ad:0}

Murat Sevim / @muratsevimphoto 

instagram fenomeni

Henüz 3657 takipçiye sahip bir hesabı var Murat Sevim’in. Rakamlar sizi yanıltmasın, kendisinin fotoğraflarını ve paylaşımlarını gördüğünüzde çok daha iyi yerlere geleceğinden bizim hiç şüphemiz yok. Üstelik paylaşımlarının altına yazdığı açıklamalar da bir o kadar yaptığı işe ne denli gönül verdiğini kanıtlar nitelikte. Murat Sevim’in Instagram hesabından anladığımız kadarıyla, kendisi gezi ve fotoğraf tutkunu kadar, kampa da son derece gönül vermiş biri. Oldukça eğlenceli storyler de paylaşan Murat Sevim, aynı zamanda profesyonel bir düğün fotoğrafçısı.

Emre Kaan Erdoğan / @emrekaanerdogan

 instagram gezgin

"Masa başından ateş başına hayat" diyerek çıktığı bu yolda, takipçilerine çok güzel paylaşımlarda bulunuyor Emre Kaan Erdoğan. Henüz 5853 kişilik bir takipçiye sahip @emrekaanerdogan isimli Instagram hesabından fotoğraflar paylaşıyor. Paylaşımlarının kalitesine baktığımızda ise bir kez daha anlıyoruz ki, rakamların gerçekten de bir önemi yok. Zira Emre Kaan Erdoğan’ın paylaşım kalitesi 500 bin kişilik hesapları aratmayacak cinsten.

Niyazi Gürgen / @niyazi_gurgen 

instagram fotoğrafçı

Kendisini fotoğraf çeken gezgin bir İngilizce öğretmeni olarak tanımlayan @niyazi_gurgen, 17,5 bin takipçiye sahip Instagram hesaplarından biri. Daha çok Anadolu insanı temalı fotoğraf kareleri ile dikkat çeken Niyazi Gürgen, hem kaliteli hem de samimi paylaşımlarıyla takip edilesi Instagram hesaplarından.

HacıAbi / @haciabiden 

fenomen

"Göze girip gönle düşen her kare" sözü ile yola çıkan bu renkli hesap, 28,3 bin takipçiye sahip. Renkli kapıların ve sokakların ağır bastığı hesap, insanın içini açıyor adeta. Kendisinin filtre kullanımı konusunda oldukça başarılı olduğunu görebilirsiniz. Zira profilinin son derece profesyonel ve özenli bir duruşu var.

Merve Kurnaz / @mervelimm 

gezgin

Merve Kurnaz’ın Instagram’daki @mervelimm hesabına şöyle bir göz gezdirdiğinizde kendisinin tam bir mavi sevdalısı olduğunu anlayabilirsiniz. Şu an 7106 takipçisi var. Ayrıca paylaşımlarının bazılarında drone da kullanıyor. Kaliteli fotoğraflarının yanı sıra, oldukça keyifli videolar da çekip paylaşıyor. Fotoğraflarının altına iliştirdiği mısralar da fotoğraflarına ayrı bir hava katıyor.

Dilara /@uygunadimdoga

 gezgin blogger

Kendini hayallerinin peşinde, Türkiye turunda bir gezgin olarak nitelendiren Dilara’nın, @uygunadimdoga isimli çok güzel bir Instagram hesabı bulunuyor. Henüz 5039 takipçisi var. Dilara, bir üniversite öğrencisi ve 5 ayda tam 46 ilimizi gezmiş. Gezdiği şehirlerden çektiği fotoğrafları da Instagram hesabından paylaşıyor. Fotoğraflarının altına yazdığı deneyimler ile de takipçilerine yol gösteriyor.

Mustafa Tayfun Özcan / @mstfatyfn

fotoğrafçı gezgin

Özellikle manzara ve İstanbul fotoğraflarıyla çok sayıda insanın dikkatini çeken Mustafa Tayfun Özcan, 15,5 kişilik bir takipçi kitlesine hitap ediyor, şimdilik. İleride bu sayının artacağına eminiz. Özellikle elinde Türk kahvesi ile eşsiz bir manzarayı kucakladığı fotoğrafları bir hayli revaçta. Renkli sokak fotoğrafları ile dolu olan Instagram hesabı, buram buram İstanbul kokuyor diyebiliriz. 

Nurullah Karakullukçu / @kesfihuzur

çocuklu gezgin

Biz Nurullah Karakullukçu dedik ama aslında @kesfihuzur isimli hesabın sahibi bir anne, bir baba ve bir bebekten oluşuyor. Profillerini açtığınızda sizi şu güzel söz karşılıyor; "ailecek huzuru keşfetmeye ya da keşfedilmiş huzurlu yerlere". Yani anlayacağınız kesfihuzur, Nurullah Karakullukçu tarafından yönetilen bir aile hesabı. Hem çocuklu hem de kamp tutkunu olan bu tatlı çift, bebeklerini doğada yetiştirme konusunda çok başarılı görünüyor ve bunu yapmak isteyenlere de ilham kaynağı oluyor.

Turgay Demir / @tdemirrr 

instagram fenomeni

Doğaya oldukça meraklı olan Turgay Demir’in henüz 5752 takipçisi var. Kamp yapmayı oldukça seven gezginin, @tdemirrr isimli Instagram hesabına girdiğinizde burnunuza buram buram Karadeniz kokusu gelebilir. Soğuk tonlarda fotoğraflar paylaşmayı tercih ediyor ancak hesabın fazlasıyla cool göründüğünü söyleyebiliriz.

@economy.passenger 

yurt dışı gezisi

Biliyorsunuz ki bizim mottomuz #öncetürkiyeyikeşfet. Bu nedenle de hep Türkiye’yi keşfeden gezginlere öncelik verdik. Ama içimizde yurt dışı meraklıları da olduğunu düşünerek size bir de yurt dışında keşifler yapan Instagram hesabı önerelim istedik; @economy.passenger. 5772 takipçiye sahip olan bu hesap, 5 kıtadan 28 farklı ülkeyi keşfetmiş ve keşfetmeye de devam ediyor.