Baharın Gelişini Kutlayabileceğiniz Rotalar, Türkiye

Baharın Gelişini Kutlayabileceğiniz Rotalar

Yorum Yok

Rota Önerileri Merve Aygün Engin

Baharın Gelişini Kutlayabileceğiniz Rotalar
Kış mevsiminin kasvetli ve karanlık havasını üzerimizden atmaya, güneşin ısıttığı capcanlı günlere hazır mıyız? İlkbahar yavaş yavaş kendini hissettiriyor, havalar ısınmaya ve gündüzler uzamaya başlıyor. Ağaçlar çiçek açıyor ve toprak da doğayla birlikte uyanıyor.

İlkbahar sayesinde kendimizi daha neşeli, daha enerjik hissetmeye başlıyoruz orası kesin. Hele bir de yola çıkıp bu güzel mevsimde seyahat etmek insana tarifi mümkün olmayan bir motivasyon veriyor. İçimize sevinç tohumları eken ve farklı rotaları keşfetmeye yönlendiren ilkbahar sevinci ise zor günlerden geçtiğimiz bu dönemde bizi motive etmeye yetiyor. Bize sadece yola çıkmak, güneşe doğru yolculuk yapmak kalıyor. Hadi gelin, ilkbaharda bize sevinç kaynağı olabilecek destinasyonları yakından inceleyelim. Hem hayal kuralım, hem de yola çıkmak için hazırlık yapalım!

1 - Salda Gölü, Burdur

salda gölüTürkiye'nin Maldivler'i olarak bilinen ve doğal yapısıyla Mars yüzeyine benzetilen Salda Gölü bembeyaz kumsalları ve masmavi rengiyle her görenin başını döndürüyor. Salda Gölü'nün kenarında boydan boya tur atabilir, göl civarındaki halk plajlarında yüzebilirsiniz. Ama sadece göl kenarında manzarayı ve güneşin batışını izlemek bile size keyifli anlar yaşatmaya yetecek.

2 - Safranbolu, Karabük

safranbolu evleriKarabük ilinin tarihi bir ilçesi olan ve otantik evleriyle ünlü olan Safranbolu, Batı Karadeniz denilince akla ilk gelen yerlerden. UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde olan Safranbolu'daki evlerin tarihleri 18 ve 19. yüzyıllara dayanıyor. İlk günkü gibi korunan tarihi evler, hanlar ve hamamlarla Safranbolu'da tarihe doğru yol alacak, kendinizi bir film setinde gibi hissedeceksiniz.

Tesis Fiyatı

03 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

380 TL

En Uygun Fiyata Git

3 - Şirince, İzmir

şirinceİzmir'in Selçuk ilçesine bağlı bir köy olan Şirince doğası ve mimarisiyle ziyaretçilerine görsel bir şölen sunuyor. Matematik Köyü ve Tiyatro Medresesi'ne de ev sahipliği yapan ve meyve şaraplarıyla da oldukça popüler olan Şirince'nin sokaklarında gezebilir, tarihi Rum evlerini fotoğraflayabilir ve yerli halkın tezgahlarında sattıkları yöresel ürünleri yakından inceleyebilirsiniz.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

4 - Eski Foça, İzmir

foçaİzmir'in bir diğer tarihi ve şirin beldesi olan Foça taş yapıları, eski evleri, küçük sahil kasabası tadındaki çarşısı ve birbirinden güzel mekanlarıyla kafa dinlemek isteyenler için vazgeçilmez duraklardan. Balıkçı tekneleri, çevredeki kayalıklarda yaşamını sürdüren fok balıkları ve sahil şeridiyle Eski Foça sokakları adeta huzur vaat ediyor.

Tesis Fiyatı

03 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

500 TL

En Uygun Fiyata Git

5 – Eskişehir

porsukİç Anadolu Bölgesi'nin en hareketli ve en eğlenceli şehirlerinden biri olan Eskişehir, sahip olduğu yüksek öğrenci nüfusu sayesinde her daim enerjik. İlkbaharın en güzel yaşandığı şehirlerden olan Eskişehir'de yapabileceğiniz pek çok aktivite var. Örneğin Porsuk Çayı'nda gondola ya da bota binebilir, Odunpazarı'nın tarihi dokusunu keşfedebilir, yemyeşil doğaya sahip Eskişehir sokaklarında bisiklet sürebilisiniz. Doğanın uyanışına burada şahit olmak size mutluluk aşılayacak.

Tesis Fiyatı

03 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

1150 TL

En Uygun Fiyata Git

6 - Yedigöller Milli Parkı, Bolu

yedigöllerHer mevsim ayrı bir güzelliğe bürünen ve ziyaretçilerine rengarenk görüntüler sunan Yedigöller kesinlikle ilkbaharda da keşfedilmesi gereken doğal güzellikler arasında yer alıyor. Milli park bünyesinde Büyükgöl, Seringöl, Deringöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, İncegöl ve Sazlıgöl olarak toplamda yedi göl bulunuyor ve ilkbaharda açan çiçeklerle harika manzaralar sunuyor.

7 - Kaz Dağları Milli Parkı, Çanakkale ve Balıkesir

kazdağlarıBakir doğası ve sahip olduğu bitki ve ağaç çeşitliliğiyle Kaz Dağları kesinlikle görülmesi gereken en güzel değerlerimizden biri. Hasan Boğuldu Şelalesi, Altınoluk Şahindere Kanyonu, Adatepe ve Yeşilyurt köyleri gibi pek çok tarihi ve doğal güzellikleri bünyesinde barındıran bölge ilkbaharda her göreni büyülüyor. Oksijen deposu olan Kaz Dağları'nda doğaya doyacak ve şehrin tüm stresini atacaksınız.

Tesis Fiyatı

03 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

800 TL

En Uygun Fiyata Git

8 - Tirilye, Bursa

tirilyeBursa'nın Mudanya ilçesine bağlı eski bir Rum köyü olan Tirilye tarihe tanıklık eden eski evleri, evlerinin önünde zeytin ve zeytinyağı satan köylü teyzeleri ve zeytin bahçeleriyle Bursa'nın en güzel köylerinden biri olarak değerlendiriliyor. Tarihi evlerle kaplı köy sokaklarında dolaşıp, deniz kenarındaki mekanlarda balık yemek ya da bir şeyler içmek size tüm yorgunluğunuzu unutturacak.

Tesis Fiyatı

03 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

250 TL

En Uygun Fiyata Git

9 - Güzeldere Şelalesi Tabiat Parkı, Düzce

güzeldereDüzce'nin en güzel şelalelerinden biri olan Güzeldere, tabiat parkının içinde yer alıyor. Yemyeşil bir doğanın içinde kuş sesleri ve şelale sesiyle mest olmak, piknik alanlarında piknik yapmak ya da tabiat parkı içinde yürüyüş yapmak keyfinizi yerine getirmeye yetiyor.

Tesis Fiyatı

03 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

520 TL

En Uygun Fiyata Git

10 - Hacıllı Köyü ve Şelalesi, İstanbul

hacıllı şelaleİstanbul'da da ilkbaharı yaşayabileceğiniz çok güzel köyler olduğunu biliyor muydunuz? Hacıllı Köyü ve Şelalesi de bu sevinci yaşayabileceğiniz köylerden biri. Şile'ye bağlı bir köy olan Hacıllı özellikle de doğanın içinde yavaş yavaş akıp giden şelalesi ve çevresindeki kamp alanıyla ün salmış durumda. Tertemiz havası ve sakin ortamıyla dikkat çeken Hacıllı Şelalesi, ilkbaharla birlikte yeşillenen ve çiçeklenen doğasıyla ön plana çıkıyor.

Tesis Fiyatı

03 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

425 TL

En Uygun Fiyata Git

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)