8 Maddede Bodrum Barlar Sokağı

Yorum Yok

Rota Önerileri Alper Kaya

8 Maddede Bodrum Barlar Sokağı
Her yıl yerli ve yabancı milyonlarca insanın tatil seçenekleri arasında ilk sıralarda yer alan Bodrum'un bu denli rağbet görmesinin arkasında en az Mavi Bayraklı plajları, doğal güzellikleri, Bodrum Kalesi benzeri tarihi yerleri kadar etkisi olan Bodrum Barlar Sokağı; Bodrum'un gündüzü kadar gecesinin de eşsiz güzelliğe sahip olmasını sağlamakta. Gelin, Bodrum Barlar Sokağı'nda sekiz maddelik bir gezintiye çıkalım…

1 - Bodrum Barlar Sokağı'nın İlk Mekânı

8 Maddede Bodrum Barlar SokağıBodrum Barlar Sokağı, temelleri 1974 yılında atılan bir sokak. Zira bu tarihte ilk olarak Hadigari Bar açılmış. Barlar Sokağı'nın ilk mekânı olan bu barın kurucusu birkaç bar daha açmış; sonrasında peş peşe açılan yeni barlar sayesinde şimdiki Bodrum Barlar Sokağı ortaya çıkmış.

2 - 24 Saat Durmayan Hayat

8 Maddede Bodrum Barlar SokağıŞirin, butik sayılabilecek küçük barların yanı sıra görkemli eğlence mekânları ile donanmış olan Bodrum Barlar Sokağı, kentin 24 saat boyunca durmayan yaşamının tescillendiği bir merkez konumunda.

3 - Barlar Hariç Neler Var?

8 Maddede Bodrum Barlar SokağıBodrum Barlar Sokağı, barlar haricinde de günlük hayatın idame ettirilebilmesi adına pek çok farklı işletmeye de ev sahipliği yapıyor. Giyim mağazaları, restoranlar, dondurmacılar, tatlıcılar, çantacılar, saat ve takı satıcıları gibi pek çok farklı işletme de Bodrum Barlar Sokağı'nın sakinleri arasında yer alıyor.

4 - Bodrum Barlar Sokağı Nerede?

8 Maddede Bodrum Barlar SokağıBodrum'un tabir-i caizse kalbi konumunda yer alan Bodrum Barlar Sokağı, Gümbet Mahallesi'ndedir. Gümbet Mahallesi ise Bodrum'un merkezindedir.

5 - Bodrum Barlar Sokağı'na Nasıl Gidilir?

8 Maddede Bodrum Barlar SokağıÖncelikle, bir otelde kalıyorsanız dert edeceğiniz hiçbir şey yok. Bodrum Barlar Sokağı'na giden otel servisleri mutlaka vardır. Günübirlik gelecekseniz de seçeneğiniz oldukça bol. Bodrum'da bir otogar, bir yolcu limanı ve pek çok yat limanı bulunmasının yanı sıra 35 kilometre uzaklıkta yer alan Milas Bodrum Havaalanı da hava yolunu tercih eden turistler için bir alternatif. Bodrum'a dilediğiniz yoldan ulaştıktan sonra ise Gümbet ve Çarşı tarafına giden bol alternatifli toplu taşımalardan yararlanabilirsiniz.

6 - Manzarası da Kendisi Kadar Canlı

8 Maddede Bodrum Barlar Sokağı24 saat süren hayatın canlılığı, Bodrum Barlar Sokağı'nın manzarasında da kendisini fazlasıyla hissettiriyor. Gecesi de gündüzü de oldukça renkli olan limana doğru uzanan manzarasıyla Bodrum'un merkezinde olma duygusunu yaşatıyor.

7 - Ulaşımın Saati Olmaz

8 Maddede Bodrum Barlar SokağıGündüz saatlerinde pek çok farklı vasıta ve yol ile ulaşım sağlanabilen Bodrum Barlar Sokağı için gece veya sabaha karşı da her daim hizmet sunan taksilerle ulaşımınızı kolayca sağlayabilirsiniz.

8 - Bodrum Barlar Sokağı Konserleri

8 Maddede Bodrum Barlar SokağıKlasik gecelerden sıkıldıysanız, yapacağınız şey aslında çok basit: Tatil planınızı yaptığınız dönemde, Bodrum Barlar Sokağı'nda yer alan bütün barların etkinlik takvimlerini inceleyin. Ülke çapında şöhreti olan pek çok müzisyenin Bodrum Barlar Sokağı'nda konseri veya etkinliği olduğunu göreceksiniz.

Bonus: Bodrum'da Nerede Kalınır?

İşte size Bodrum'un kalbinin attığı yerlerde uygun fiyata konaklayabileceğiniz 3 otel;

Tesis Fiyatı

27 Mayıs 2022 giriş oda fiyatı

427 TL

En Uygun Fiyata Git

Tesis Fiyatı

27 Mayıs 2022 giriş oda fiyatı

500 TL

En Uygun Fiyata Git

Tesis Fiyatı

27 Mayıs 2022 giriş oda fiyatı

812 TL

En Uygun Fiyata Git

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)