Anlatmaya Gerek Olmaya 10 Mükemmel Bahar Rotası, Türkiye

Anlatmaya Gerek Olmaya 10 Mükemmel Bahar Rotası

1 Yorum

Rota Önerileri Diley Kuru

Anlatmaya Gerek Olmaya 10 Mükemmel Bahar Rotası
Evet, Sayın Neredekal okurları! Anlatmaya gerek yok, konuşmuyoruz. Görüyorsunuz! Vay şöyle olmuş, böyle olmuş, konuşmayız! Anlatmayacağız bu sefer, görüyorsunuz zaten, neden anlatalım? Görüyorsunuz, mükemmel manzaralar! Tamam, şaka bitti. :D Şimdi efendim, geldi bahar ayları gevşedi gönül yayları diye bir söz vardır. Ofisçe hepimiz bu durumdayız. Bu güneş böyle parıl parıl parlamaya devam ederse, yazı bekleyemeyeceğiz ve kendimizi İstanbul'un dışına atacağız, az kaldı! Durum böyle olunca en sevdiğimiz şey olan birkaç bahar rotası tavsiyesinde bulunmadan içimiz rahat etmedi açıkçası. Hem gitmiş kadar olalım hem de sizlere ilham olalım istedik. Buyurunuz.

1 – Saros

sarosİstanbul'a 2,5 saat uzaklıkta olması Saros'u tercih etmemizin nedenlerinden biri. Trakya'nın Ege kıyılarını kapsayan Saros, aslında Marmara Bölgesi'nin gözbebeği oluyor. Sanayi bölgelerinden uzak kalmasından ötürü Kuzey Ege'nin en temiz denizine sahip yerlerinden biri olan Saros'da başka ne güzel biliyor musunuz; kamp. Vallahi şurada size Saros'da kamp yapılacak yerler diye birkaç öneride bulunmayı çok isterdik ama Kömür Limanı'na giriş paralı olduktan sonra hayata küstüğümüzden bir süreliğine bu konuda konuşmayacağız.

Saros Otel

  Otel
 • Yukarı Zaferiye Mah /
 • Keşan /
 • Edirne

Tesis Fiyatı

08 Şubat 2023 giriş oda fiyatı

950 TL

En Uygun Fiyata Git

2 – Ayvalık

ayvalıkSiz Ayvalık'ı sadece yazın gidilen sıradan bir tatil beldesi sanıyorsunuz ama Ayvalık aslında baharda bir güzel oluyor, bir güzel oluyor, anlatmaya kelimeler yetmez. Bir kere Marmara Bölgesi'ne mensup insanlar olarak, emeklilik hayallerimizi süsleyen en yakın Ege kasabası oluyor kendisi. Tabi bununla birlikte arayıp da bulamadığımız o yoğun oksijen deposu, çıplak ayakla yürüyüş yapabileceğiniz kumsallar, görünce InstaStory yapmaktan geri duramayacağınız taş evler, zeytin ve zeytinyağının baş tacı edildiği enfes bir mutfak… A unutmadan bir de; rakı-balık-Ayvalık. :) Daha ne olsun…

Sural Çiftliği

  Apart Otel
 • Altınova /
 • Ayvalık /
 • Balıkesir

Tesis Fiyatı

08 Şubat 2023 giriş oda fiyatı

1725 TL

En Uygun Fiyata Git

3 – Sığacık

sığacıkBiz hayatımızda bu kadar huzur kelimesinin TDK karşılığı olabilecek ölçüde bir yer görmedik desek abartmış olmayız herhalde. Seferihisar'ın küçük bir yerleşim alanı olan Sığacık, aslında genellikle yaz tatili için tercih edilen bölgelerimizden biri. Ancak biz Sığacık'ın bahar aylarında ziyaret edilmesi gerektiğini savunuyoruz. Düşünüyoruz da, şimdi Sığacık nasıl da narenciye kokuyordur. "İşte şimdi Sığacık'ta olmak vardı" diye haykırmak istiyoruz. Şöyle liman manzaralı bir balık restoranında oturup geçmişi yad eder, sonrasında sevimli, küçük bir otelde temiz bir uyku çekerdik…

Maya Bistro Hotel Beach

  Otel
 • Sığacık /
 • Seferihisar /
 • İzmir
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

4 – Güllük

güllükBaharda Bodrum'un ne kadar güzel olduğundan, hatta Bodrum'un yazdan çok baharda güzel olduğundan defalarca bahsetmiştik. O halde gelin, içinde bulunduğumuz şu güzel mevsim bitmeden Bodrum taraflarına şöyle bir uzanalım ancak bu defa küçük bir değişiklik yapalım. Popüler yerlere yakın olsun ama aynı zamanda sessiz, sakin ve huzurlu da olsun. Hımm, biz böyle bir yer biliyoruz galiba. Kendisi Bodrum-Milas karayoluna sadece 8 km mesafede bulunuyor. Evet, Güllük'ten bahsediyoruz. Güney Ege'nin en bakir bölgelerinden biri olan Güllük, yemyeşil doğası, masmavi denizi ve eşsiz güzellikteki körfezi ile tüm her şeye format atabileceğiniz bir yer.

Hayal Pansiyon Kıyıkışlacık

  Pansiyon
 • Kıyıkışlacık Mah /
 • Milas /
 • Muğla
0850 602 07 68

Tesis Fiyatı

08 Şubat 2023 giriş oda fiyatı

1000 TL

En Uygun Fiyata Git

5 – Pamukkale

pamukkaleHaydaaaaaa değil mi? Evet, Pamukkale'yi keşfetmeyen sanırız bir uzaylılar kalmıştır ki onlar da bizden önce keşfetmiştir de haberimiz olmamıştır. Buradaki mevzu bahis elbette ki Pamukkale'yi keşfetmeniz değil, Pamukkale'nin son zamanlarda yeniden popülaritesini arttırması. Açık konuşacağız. Pamukkale, daha doğrusu travertenler bizde biraz hayal kırıklığı yaratmadı değil. Ancak; biraz Pamukkale'nin dışına çıkar ve olayı bir Denizli gezisi haline getirirseniz, o zaman iş değişir. Zira iyi bir gezi planı ile bu seyahatten memnun kalmamanız oldukça zor. Yani anlayacağınız burası baharda ideal bir yer olmasına rağmen biraz hakkının verilmesi de gereken yerlerden. Şuraya da o bahsetmiş olduğumuz iyi gezi planını bırakalım.

Halıcı Hotel Karahayıt

  Otel
 • Akköy /
 • Pamukkale /
 • Denizli
0850 602 07 68

Tesis Fiyatı

08 Şubat 2023 giriş oda fiyatı

940 TL

En Uygun Fiyata Git

6 – Kaş/Kalkan/Patara

pataraToplanın! Zira harika bir rota önerisi ile karşınızdayız. Her biri tek başına ayrı popülariteye sahip olmasına rağmen, son zamanlarda bu 3'lü birbirinden ayrı düşünülemez birer coğrafya haline geldi. Yani Kaş'a gitmişken, Kalkan'a, Kalkan'a gitmişken Patara'ya, Patara'ya gitmişken Kalkan'a, Kalkan'a gitmişken Kaş'a uğramamak olmuyor artık. Biraz karışık bir anlatım oldu fakat durum aynen böyle. Ha, bahar ayları için ideal mi, son derece ideal. Kaş konaklamalı bir gezi planı oluşturabilir, ilk günün sabahından Patara Antik Kenti, Patara Plajı ve Xanthos Antik Kenti ile gezinize başlayabilirsiniz. Öğleden sonra Kalkan ve Kaputaş Plajı'na uğrayıp Kaş'a devam edebilirsiniz.

Sarnıç Apart Kalkan

  Apart Otel
 • Kalkan /
 • Kaş /
 • Antalya
0850 602 07 68

Tesis Fiyatı

08 Şubat 2023 giriş oda fiyatı

940 TL

En Uygun Fiyata Git

7 – Manavgat

manavgatTarih ve doğayla iç içe bir Akdeniz beldesi olan Manavgat, şu sıralar ılık mı ılık havası ile gezginlerin gözdesi konumunda. O yumuşacık havasının yanı sıra kalabalıktan henüz nasibini almamış olması Manavgat'ı bizim gözümüzde tercih edilebilir kılıyor. O upuzun kumsalları şimdilik bir kenara koyalım. Mayısa kadar Manavgat'a gidecek olursanız gezinizi kapsaması gereken yerleri sıralayalım; Manavgat Şelalesi, Köprülü Kanyon ve Side Antik Kenti. Tabi ki tüm bunların yanı sıra bir de rafting ve jeep safari gibi outdoor aktivitelerle de renklendirebilirsiniz Manavgat seyahatinizi.

Elvin Otel Side

  Otel
 • Side /
 • Manavgat /
 • Antalya
0242 922 04 41

Tesis Fiyatı

08 Şubat 2023 giriş oda fiyatı

700 TL

En Uygun Fiyata Git

8 – Kapadokya

kapadokyaBahar gelir de Kapadokya hayallerimizi süslemez mi? Yani şahsen ben tam bir kış insanı olduğum için Kapadokya'yı karlı haliyle daha çok seviyorum. Ancak ekip olarak bahar aylarında daha çok seviliyor bu güzel atlar ülkesi. Kapadokya'da şöyle bir şey var; kaç kere giderseniz gidin her defasında farklı bir deneyim yaşatıyor insana. Rota tavsiyelerinde bulunduğumuz çoğu içeriğimizde Kapadokya'ya yer vermemiz bu nedenledir. Şuraya da 3 günlük bir Kapadokya gezisi çizelim.

Kapadokya Hill Hotel & Spa

  Otel
 • Kapadokya /
 • Nevşehir
0242 922 04 41
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

9 – Sinop

sinopNeden Sinop diye sorsanız buna verecek mantıklı bir cevabımız yok. Ama bu içeriğin yazarı olarak ben, ayrı bir ilgi duyuyorum Sinop'a. Bu şehri ayrı bir seviyorum. Karadeniz'in en uç noktasında bulunması, ülkemizin en kuzey ucu olması dolayısıyla biraz etkilenmiş olabilirim. Ama genel olarak Sinop, bize kalırsa her mevsim gezip görebileceğiniz şehirlerimizden biri. Ama tabi Hamsilos Koyu ve Erfelek Şelalesi gibi meşhur doğal güzellikleri keşfetmek istiyorsanız bahar ayları en ideali. Tarihi Cezaevi gibi tarihi mekanlar ve Sinop mantısı gibi yöresel yemekler de Sinop'a gelmek için yeterli sebepler bizce.
{product:Özcan Apart Pansiyon}

10 – Van

vanDoğu Anadolu Bölgesi'nin en merak edilen şehirlerinden biri olarak gösteriliyor Van. Şu sıralar Kars'ın bir hayli gölgesinde kalmış olsa da, Van'ın da patlaması yakındır. Van deyince akla muhtemelen şu 3 şey geliyordur; Van Gölü, Van kedisi ve Van kahvaltısı. Tabi ki Van bundan çok daha fazlasına ev sahipliği yapıyor. Mesela kalesi, müzesi, kilimi, otlu peyniri, Akdamar Adası ve ters laleleri de Van'ın keşfedilmesi gereken değerleri arasında. Hele şimdi Akdamar Adası çiçeklerle bezenmişken kesin gidip görmek lazım.

Akdamar Otel Van

  Otel
 • Bahçıvan Mah /
 • İpekyolu /
 • Van
0242 922 04 41
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.
1 Kullanıcı Yorumu
 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
1
/

-

Neredekal ekibine selam ve saygılarımı yollarken, teşekkürlerimi sunarım bizi aydınlattıkları ve çoğu bilmediğimiz gezecek güzel yerleri tanıttıkları için. Devamını dileyerek. Saygılar...

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)