Beyoğlu Neyi Meşhur

İstanbul’un hareketli semtlerinden Beyoğlu, görülesi tarihi durakları, eğlence mekanları ve her daim canlı İstiklal Caddesi ile hem yerli hem de yabancı turistlerin uğrak yerlerinden olmayı başarıyor.

Beyoğlu Neyi Meşhur

İstanbul'un hareketli semtlerinden Beyoğlu, görülesi tarihi durakları, eğlence mekanları ve her daim canlı İstiklal Caddesi ile hem yerli hem de yabancı turistlerin uğrak yerlerinden olmayı başarıyor.

İstanbul denince ilk akla gelen semtlerden biri olan Beyoğlu, hem merkezi hem de turistik olmasının etkisiyle yıllar içerisinde gelişme göstermiştir. Semt bugün çok sayıda konaklama alternatifine, mağazaya, simgesel yapıya ve kültür sanat etkinliklerine ev sahipliği yapmaktadır. Peki Beyoğlu'nun neyi meşhurdur, buraya geldiğinizde mutlaka uğramanız gereken yerler ya da denemeniz gereken tatlar nelerdir merak ediyor musunuz? Öyleyse sizin için hazırladığımız yazıya mutlaka bir göz atın.

İstiklal Caddesi:Beyoğlu semtinde yer alan ve hareketli bir günlük yaşama ev sahipliği yapan İstiklal Caddesi çok sayıda kafe, restoran, mağaza, pasaj ve yerel işletmeye ev sahipliği yapmaktadır. Keyifli bir gün geçirmenize olanak sağlayan ve dolu dolu bir gün geçireceğiniz bu turistik cadde, tüm sahip olduklarıyla semtte bulunduğunuz süre boyunca mutlaka uğramanız gereken durakların başında gelmektedir.

Taksim Gezi Parkı:Semtin tam anlamıyla nefesi olan Taksim Gezi Parkı size sakin bir gün geçirmeniz ve dinlenmeniz için muhteşem bir alan sağlamaktadır. Durup soluklanabileceğiniz ve stresten uzak saatler geçirebileceğiniz park, hem şehrin ortasında hem de şehrin stresli yaşamından bir o kadar uzakta muhteşem bir dinlence imkanı sunmaktadır.

Camiler:0 Oldukça köklü bir tarihe sahip olan semt aynı zamanda Kılıç Ali Paşa Camii, Hüseyin Ağa Camii, Azapkapı Camii, Haşimi Emir Osman Camii, Piyale Paşa Camii gibi çok sayıda tarihi camiye de ev sahipliği yapmaktadır. Seyahatiniz sırasında bu camilerde Türk mimarisinin izlerine tanık olabilirsiniz.

Kilise ve Sinagoglar:Yine semtin tarihi duraklarından olan kilise ve sinagogları bünyesinde barındıran Beyoğlu tarih meraklıları için tam bir cennet niteliğindedir diyebiliriz. İstanbul Saint Pierre Kilisesi, St Antuan Kilisesi, Anglikan Kilisesi, İtalyan Sinagogu, Neve Şalom Sinagogu Beyoğlu'nun bazı tarihi ve dini ibadet yerlerindendir.

Pasajlar:Semtin diğer meşhur durakları arasında ise hiç şüphesiz pasajlar yer almaktadır. İçerisinde antik eşyalar, takılar, ihraç fazlası kıyafetler, ikinci el eşyalar, sinemalar ve saymakla bitmeyecek çok sayıda ürün bulunan pasajlar tarihi havası ve samimi duruşunu hala korumaktadır. Özellikle pasajlar yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir.

Deniz Ürünleri:Bünyesinde deniz manzaralı pek çok restoran bulunan semtte aynı zamanda Nevizade gibi eğlence mekanlarında tadı damağınızdan asla silinmeyecek taptaze deniz ürünleri servis edilmektedir. Özellikle sevdiklerinizle keyifli bir akşam geçirmek isteyenler mutlaka Nevizade restoranlarında deniz ürünlerini denemelidir.

Türk ve Dünya Mutfağından Seçmeler:Pek çok kültürün ortak noktası olan Beyoğlu'nda durum böyle olunca sayısız mutfaktan lezzete de aynı anda ulaşılabilmektedir. Canınızın istediği neredeyse her yemeğe kolaylıkla erişebileceğiniz kadar restoran bulunan semtte, tek yapmanız gereken önce ne yemek istediğinize karar vermek.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın